Női kosárlabda NB I: elődöntős a PINKK Pécsi 424

MTI MTIMTI MTI
2014.04.12. 19:53
A címvédő Sopron és a PEAC-Pécs után a PINKK Pécsi 424 csapata is bejutott az elődöntőbe a női kosárlabda NB I-ben, mivel negyeddöntős párharcának második mérkőzésén is simán legyőzte a Győrt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

HAT AGRO UNI GYŐR–PINKK PÉCSI 424 44–61 (10–17, 7–10, 12–18, 15–16)
Győr, 100 néző. V: Benczur, Pozsonyi, Tőzsér
GYŐR: GAMBIRAZA 9/3, Ivanovics 8/6, Laklóth 6, Mansaré, DIAMANT 8. Csere: Fejes R. 5/3, Semsei 2, Koch, Lengyel 6/6. Edző: Bence Tamás
PÉCS: Iványi 2, Sarok 5/3, Holt 7, Őri, Pascua 6. Csere: Tomlinson 9, GYŐRI 10, KENNEDY 9, Kováts 6, Ruják 6/3, Adamecz, Katona 1. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 8–16. 15. p.: 13–21. 18. p.: 17–23. 23. p.: 17–31. 27. p.: 24–45. 35. p.: 36–56. 38. p.: 44–58
Kipontozódott: Laklóth (35. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a PINKK javára.
Bence Tamás: – A jobbik csapat jutott tovább, de a 2:26–os büntetőarány azért elgondolkoztató... A dobóteljesítményünk elsősorban a kishitűség miatt sikeredett 30 százalék alattira.
Roberto Hernández: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, ezért nagyon koncentráltan játszottunk. Ha a támadó játékban nem is, de védekezésben sikerült megvalósítani az elképzelteket.

A BENNMARADÁSÉRT (9–10. HELY), 1. MÉRKŐZÉS

CEGLÉDI EKK–MKB EUROLEASING VASAS 63–57 (21–11, 16–12, 9–12, 17–22)
Cegléd, 50
néző. V: Gelencsér, Lövész, Praksch
CEGLÉD:
Hadzovics 7, ORBÁN 18/6, GORJANÁCZ 16/3, Kobolák, VILIPICS 18. Csere: Jerkovics 2, Serbán, Szabó D., Sándor 2. Edző: Áron Balázsné
VASAS:
Aho 3, SÜLE 18/3, Bajnóczi 8/6, Szabó F. 6, BARNAI 8. Csere: Müller 4, Szalay, Farkas F. 10/6. Edző: Krivasevics Dragoljub
Kipontozódott: Barnai (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Cegléd javára
Áron Balázsné: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, mert a csapat nem a játékra, hanem a győzelem megszerzésére összpontosított.
Krivacsevics Dragoljub: – Többször is sikerült felzárkóznunk, de fordítani nem tudtunk. Játékosaimat csak dicsérni tudom, akik jól játszottak, így reménykedhetünk abban, hogy a kilencedik hely sorsa három mérkőzésen dől majd el.