Női kosár KEL: a Sopron elbukta a döntőt Kassán

2014.03.07. 20:59
A Good Angels Kosice női kosárlabdacsapata nyerte meg a Közép-Európai Liga döntőjét, miután a fináléban 70–63-ra legyőzte a Sopront.

A Sopron elbukott a KEL fináléjában (Fotó: Tumbász Hédi – archív)

Némi meglepetésre a soproniak csak az első percekben tartották a lépést a hazaiakkal, aztán a kassaiak tisztességes előnyre tettek szert, hiszen az első negyed után 19–10-re vezettek, a nagyszünetre pedig további három egységgel növelték az előnyt.

A Good Angels nemcsak pontosabban célzott kosárra, de jobban is gyűjtötte a lepattanókat, és ezek következtében több volt a rendezetlen védelem ellen szerzett pontja is. Pontgyártásban az amerikai Jie Perkins jeleskedett a leginkább, összesen 23-ig jutott, de Miljana Bojovics is jól dolgozott, ő végül 16 ponton zárt.

A soproniaknál Tianna Hawkins volt a legeredményesebb 20 ponttal, Fergyverneky Zsófia 14, Ivo Ciglar 13 pontot szorgoskodott össze, de a mérkőzés a második félidőben már a hazaiak kezében volt.

És éltek is vele: a harmadik negyedben is jobban teljesített a Good Angels, a soproniaknak csak kevés reménye maradt a záró etapra, és ugyan nyolc pontot végül sikerült legyőzni az utolsó negyedben, a kassai csapat összességében magabiztos győzelmet aratott.

A helyosztón a bronzérmet a PEAC-Pécs szerezte meg azzal, hogy 64–58-ra legyőzte a Novi Zagrebet. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a zágrábi Luca Ivankovic volt 24 ponttal, a pécsieknél Maurita Reid (17 pont), Nevena Jovanovics (14) és Ieva Kublina (13) vitte a prímet.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
DÖNTŐ
GOOD ANGELS KOSICE (szlovák)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 70–63
(19–10, 16–12, 20–18, 15–23)
Kassa, Steel Arena, 1500 néző. V: Brziak (szlovák), Pala (török), Kapitány
KOSICE: Bojovics 16/3, Perkins 23/12, Abdi 8/3, Hruscáková, Kizer 9. Csere: Zirková 11/9, Krivacsevics, Bálintová, Zietara 3. Edző: Maros Kovácik
SOPRON: Fegyverneky 14/3, Zsovár 1, Faris 8, Hawkins 20/3, Krnjics. Csere: Ciglar 13/3, Simon 3/3, Tetemondová, Sztankovics 4/3, Licskai. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–4. 8. p.: 14–8. 14. p.: 24–14. 18. p.: 34–19. 24. p.: 40–29. 29. p.: 55–38. 37. p.: 67–52. 39. p.: 67–59
Igor Polenek: – Gratulálok a Kassának, megérdemelte a győzelmet, végig kontrollálta a mérkőzést. Sok dobást hibáztunk, többször szerencsénk sem volt a befejezéseknél. Mostantól a Szpartak elleni Euroliga-rájátszásra kell koncentrálnunk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy idáig elutaztak miattunk, és végig mellettünk álltak!

A 3. HELYÉRT
PEAC-PÉCS–KK NOVI ZAGREB (horvát) 64–58
(17–14, 20–13, 12–9, 15–22)
Kassa, Steel Arena, 500 néző. V: Papp, Kukelcik, Kiss (szlovákok)
PÉCS: Szücs – Raksányi 8/3, JOVANOVICS 16/9, Nagy-Bujdosó 6, Bishop 2. Csere: Nagy D., Kublina 13/12, Raus, REID 17/3, Demeter, Kiss V. 2, Kaposi. Edző: Djokics Zseljko
ZAGREB: DOJKIC 10, IVEZIC 12 Komplet 2, Karcic, IVANKOVIC 24. Csere: Juric 4, Semren 6/3. Edző: Vladimir Ivankovic
Az eredmény alakulása. 4 perc: 0–9. 9. p.: 10–14. 15. p.: 20–23. 20. p.: 37–27. 28. p.: 44–36. 36. p.: 54–44. 40. p.: 60–56
Djokics Zseljko:
– A kassaiak nagyon jó tornát rendeztek, olyan csarnokban, olyan hangulatban játszhattunk, amelyre emlékezni fognak játékosaim. Csapatom nem csupán ezen a két meccsen, hanem az egész sorozatban remekül szerepelt – nagy siker ez számunkra.
Vladimir Ivankovic: – Két fáradt csapat harcolt a bronzéremért, és talán pont az a két óra döntött a Pécs javára, amennyivel többet pihenhetett. Mi mindent megtettünk, harcoltunk, ez most ennyire volt elég.