Női kosár NB I: a Sopron majd' 30 ponttal megverte a Győrt

2014.02.23. 19:47
A Sopron 97–68-ra győzött a Győr ellen a női kosárlabda NB I-ben. Pedig a győriek jól kezdték a meccset, az első két negyedet megnyerték, de a második félidőben esélyük sem volt.

A PEAC-Pécs 51–33-ra nyert a Vasas vendégeként a női kosárlabda NB I középszakaszának másik vasárnapi meccsén. A harmadik játékrész 7–8-cal, a negyedik pedig 8–5-tel zárult a pontszegény találkozón.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ

HAT-AGRO UNI GYŐR–UNIQA EUROLEASING SOPRON 68–97 (28–26, 25–18, 11–34, 4–19)
Győr, 400néző.V:Benczur, Hegedűs T., Németh Cs.
GYŐR: Gambiraza 12/3, Koch, LAKLÓTH 16/3, TINKLE 18/12, Diamant 8. Csere:Semsei9/3, Czirják, Ivanovics5/3, Mansaré M., Lengyel, Fejes
SOPRON: FEGYVERNEKY 7, CIGLAR 23/6, Böröndy 3/3, HAWKINS 29/9, Krnjics 10. Csere:Faris5/3, Tetemondova, Licskai4, Simon Zs.2, Zsovár5/3, Wéninger5/3, Sztankovics4
Az eredmény alakulása. 2. perc:6–4.7. p.:18–17.13. p.:35–32.16. p.:46–39.19. p.:50–44.23. p.:54–54.24. p.:54–59.26. p.:58–65.28. p.:60–70.34. p.:64–84.37. p.:66–93
Bencze Tamás:– A mennyből a pokolba kerültünk annak ellenére, hogy a szünetben az első pár perc fontosságára hívtam fel a figyelmet. Egyik játékrész eredménye sem teljesen reális, sajnos a végére szétestünk.
Igor Polenek:– Az első félidőben rosszul védekeztünk, ellenfelünk viszont kiválóan támadott, és meglepően pontosan dobott. A szünet utáni feljavult védekezésünknek köszönhetően tudtunk fordítani és ilyen különbséggel győzni.

MKB-EUROLEASING VASAS–PEAC-PÉCS 33–51 (6–24, 12–14, 7–8, 8–5)
Pasaréti út, 80
néző. V: Tőzsér, Horváth A., Gyuris
VASAS:
Aho 2, Farkas F. 5/3, Süle 3, Szabó F. 2, Barnai 6. Cs: Fejes F. 7, Bajnóczi 2, Szalay V. 6, Müller, Rakolczai, Gocsman. Edző: Krivacsevics Dragoljub
PEAC:
Reid 7, Raksányi 12/6, Jovanovics 9, Pap, Nagy-Bujdosó 7/3. Cs: Kaposi 3, Kublina 3, Raus, Orozovics 10, Nagy D., Kiss V., Szűcs R. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 4. p.:
2–8. 8. p.: 6–19. 13. p.: 10–28. 19. p.: 16–38. 24. p.: 23–42. 29. p.: 25–46. 37. p.: 29–51
Krivacsevics Dragoljub:
– Három negyeden keresztül pariban voltunk a szintén sok fiatal játékost felvonultató pécsiekkel, sajnos az első negyedben sok eladott labdánk volt. Fiatal csapatom van, a lányokon látszik az akarás, de még kevés a rutinunk a maihoz hasonló meccsekhez.
Djokics Zseljko:
– Az első negyedben eldöntöttük az összecsapást. Csapatomnak szeretnék gratulálni, mert keményen készült a mai mérkőzésre is. A magyar kosárlabdának több a Vasashoz és hozzánk hasonló fiatal csapatra lenne, van szüksége. Látszik Krivacsevics kollégám munkája, hiszen jó szisztémájú, keményen védekező csapatot épített.