Női kosár Ek: mínusz 23-ról fordított, de kikapott a DVTK

2014.01.23. 19:08
A DVTK 82–76-ra kikapott a török Istanbul Universitesitől, így kettős vereséggel búcsúzott a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjében.

A DVTK az első mérkőzésen hazai pályán 87–55-re kikapott, és úgy tűnt, hogy idegenben is súlyos vereséget szenved, ugyanis a második negyed elején 36–13-at mutatott az eredményjelző. Az újabb fiaskót sikerült elkerülni, sőt hatalmas feltámadást bemutatva még a győzelemre is volt esélyük a miskolciaknak, hiszen a záró játékrészben 68–67-re már ők vezettek.

Legjobbjuk az izlandi Helena Sverrisdóttir volt, aki 33 pontot szórt, de ez is kevés volt az üdvösséghez, a török csapat még egyszer megrázta magát, és kettős győzelemmel jutott tovább.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ISTANBUL UNIVERSITESI–ALINVEST DVTK-MISKOLC 82–76 (30–11, 15–21, 20–31, 17–13)
Isztambul, 350
néző. V: Martinescu (román), Kucerova (cseh), Ivanovics (szerb)
ISTANBUL: Palazoglu 12/6, Kartaltepe 6/6, Oszipova 5, Can 2, Johnson 17/9. Csere: Sahin, Cohen 2, Langhorne 18, Ivegin 6, Karabilecen, Marginean 14/3. Edző: Hasan Firat Okul
DVTK: Bukovszki 1, Raven 20, Sverrisdóttir 33/12, Jansone 3/3, Tobin. Csere: Szabó P. 4, Czank 6, Vincze, Bálint 1, Dubei 8/3. Edző: Maikel López
Az eredmény alakulása. 5. perc: 18–2. 9. p.: 27–7. 12. p.: 38–15. 19. p.: 45–27. 23. p.: 52–39. 29. p.: 62–60. 34. p.: 70–68. 38. p.: 74–72
Hasan Firat Okul:
– A párharc első összecsapásán idegenben harminckét ponttal nyertünk, ez óriási előnyt jelentett. A másodikon hattal győztünk...
Maikel López: – Jó mérkőzést játszottunk. Meg kell értenünk, hogy csakis lépésről lépésre haladhatunk a szezon végi céljaink felé. Az első lépés az, hogy igazi csapattá válunk, olyanná, amely messzire juthat.