Férfi kosár Ek: jó kezdés után ismét kikapott az Alba

2013.11.20. 20:53
A férfi kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában, a 6. fordulóban az Alba Fehérvár Veszprémben jól kezdett, az első negyedet meg is nyerte az orosz Nyizsnyij Novgorod ellen, utána viszont a vendégek fordítottak, és 84–78-ra győztek is.

A férfi kosárlabda Európa-kupában az Alba Fehérvár múlt héten nagyon rosszul kezdett a török Ankara ellen, a végén mégis sikerült megszereznie első győzelmét a sorozatban. Az orosz Nyizsnyij Novgorod elleni, ugyancsak hazai meccs fordított forgatókönyv szerint alakult...

Az Alba kimondottan jól kezdett az ellen az orosz együttes ellen, amelynek otthonában az 1. fordulóban 82–64-es vereséget szenvedett. Most azonban az első negyed alapján még a győzelem sem tűnt lehetetlennek.

A palánk alatt jól kezdő Somogyi Gergely és az öt forduló alatt az Európa-kupa pontszerzői között a kilencedik helyen álló, remek középtávolikkal kezdő Ramone Moore révén 8–1-re elhúzott, majd 13–6-ra is vezetett. A 21 ponttal záró Moore ezúttal is csapata egyik legjobbjának bizonyult.

A fehérváriak ebben a szakaszban nem csak eredményesen, szépen is játszottak, ezt jelezte Maurice Kemp indítás utáni zsákolása. Az első negyed után 23–19-re vezetett az Alba.

A probléma azonban az volt, hogy a hazaiak már az első negyedben is nehezen tartották Vadim Panint, aki egymás után szórta a triplákat, a meccs végére hat hárompontosig jutott. Somogyi már a második negyed elején nyolc pontnál járt, utána viszont megállt, és több pontot már nem is szerzett a meccsen.

Sajnos Somogyival együtt az Alba is megállt, a hazaiak nem védekeztek elég közel az oroszok kinti emberein, így a vendégek sorozatos triplákkal a nagyszünetre 47–40-re fordítottak.

Innen már kézben tartotta az esélyes Nyizsnyij Novgorod a meccset. Az utolsó negyedben egy jó sorozat után ugyan még nyílttá tudta tenni a találkozót az Alba, de végül 84–78-ra kikapott, ez volt az ötödik veresége a sorozatban.

FÉRFI EURÓPA-KUPA
6. FORDULÓ, F-CSOPORT

ALBA FEHÉRVÁR–NYIZSNYIJ NOVGOROD (orosz) 78–84 (23–18, 17–29, 19–19, 19–18)
Veszprém, 1100 néző. Vezette: Mantyla (finn), Halliko (észt), Koljensic (montenegrói)
ALBA: HOBBS 11/9, Olah 2, RA. MOORE 21, Juhos 13/3, Somogyi 8. Csere: KEMP 16, Tóth P. 1, Tóth N. 3, Szanati 3, Supola, Blaskovits. Edző: Carlos Frade
NYIZSNYIJ NOVGOROD: Szaveljev 5/3, PANYIN 20/18, Babbit 8, Golovin, BREZEC 15. Csere: Paul 9/3, Baburin 3/3, ANTONOV 13/6, Kosztov 7/6, Gubanov 4, Ivlev. Edző: Zoran Lukics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–1. 6. p.: 17–11. 9. p.: 21–16. 12. p.: 29–25. 15. p.: 34–28. 17. p.: 36–37. 22. p.: 43–49. 25. p.: 46–61. 28. p.: 55–66. 32. p.: 64–71. 35. p.: 70–79. 38. p.: 74–79
Kipontozódott: Antonov (30. p.), Kosztov (38. p.), Tóth N. (40. p.)
Carlos Frade:
– Megemelem a kalapom a csapatom előtt, mert mióta együtt dolgozunk a legjobb első félidőt produkálta. Hitt a csapat magában, megharcoltak minden egyes labdáért, és volt lehetőségünk az egyenlítésre, és a fordításra is, de azt el kell ismerni, hogy ellenfelünk azért tudott legyőzni minket a második félidei teljesítménye alapján, mert egyszerűen jobb csapat, és bebizonyították, hogy miért is állnak a csoport élén.
Zoran Lukics: – Ez volt a második győzelmünk sorozatban. Miután szombaton nyerni tudtunk Nymburgban figyelmeztettem a játékosokat, hogy ez sem lesz könnyű mérkőzés. Ismertem a Fehérvár edzőjét, tudtam, hogy jó munkát végeznek, és ennek szellemében kellett felkészülnünk. Nagyon puhán kezdtük a meccset, korántsem így terveztük, csak a második negyedre tudtunk igazán felpörögni, és kontrollálni a mérkőzést.