Férfi kosár, Adria-liga: a Buducsnoszt nyert Szolnokon

2013.11.24. 18:43
Szolnokon szenvedte el a szezon hatodik vereségét az Olaj (Fotó: Pozsonyi Zita)
A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának 9. fordulójában a 3/5-tel álló Szolnoki Olaj az 5/3-mal érkező montenegrói Buducsnoszt Podgoricát fogadta, és szenvedett tőle kilencpontos vereséget.

Jól kezdett a házigazda, el is húzott 9–3-ra, de 11–7 után az első negyed végjátékában éledtek a vendégek, akik 9–0-s etappal kezükbe vették az irányítást. A Szolnok még időben ébredt, és az első negyed végére feljött mínusz háromra (15–18). A második felvonás elején hasonlóan alakult a játék képe: a vendégek játszhattak előnyben, az Olajnak tapadnia kellett. A negyed közepére ebből aztán ismét pontelőnyt hozott össze magának a szorgos házigazda, ám a montenegróiak újfent elléptek. Őszinte, nyílt kosárlabdát látott a közönség mindkét részről, a szolnokiaknak egyedül Vladimir Mihajlovics semlegesítése jelentett megoldhatatlan feladatot. A Buducsnoszt kulcsjátékosa az első félidőben 18 pontig jutott. Két negyed után öt pont volt a vendégek előnye, abszolút nyitott volt a mérkőzés (32–37).

Határozott palánk alatti játékából profitált a vendégcsapat, a szolnoki védelem erőben és ritmusban sem vette fel a versenyt a riválissal. Egyéni villanásaiban bízhatott a házigazda, amely próbálta tíz pont körül tartani a hátrányát. Az Olaj mínusz 16-ról vágott neki a záró felvonásnak, sok reménye már aligha lehetett, igaz, veszítenivalója sem sok. A picit elfáradó, könnyelműsködő Podgorica ellen a végjátékban huszáros hajrát nyomott le a Szolnok, egy 6–0-s résszel felhozta magát közte hatra, ám hiába volt még hátra három perc, a montenegróiak megrázták magukat, és így ismét lőtávolon kívül kerültek, majd nyertek végül kilenc ponttal (75–84).

FÉRFI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 75–84 (15–18, 17–19, 18–29, 25–18)
Szolnok, 1500
néző. Vezette: Belosevics (szerb), Juras (szerb), Mitrovski (macedón)
SZOLNOK: Simon B. 2, VOJVODA 13/6, Oliver 12, Ivosev 7/3, Lóránt 6. Cs: WARREN 21/6, Holiday 7, Keller Á. 4, Rakics 3/3. Edző: Nedeljko Asceric
PODGORICA: CAPIN 13/9, SU. SEHOVICS 9/3, A. Popovic 2, Vitkovacs 4, Akindele 7. Cs: IVANOVIC 12/3, MIHAJLOVIC 23/9, Coleman 2, Komatina 7, M. Popovic 2, Subotic 3. Edző: Igor Jovovic
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–3. 8. p.: 11–13. 12. p.: 15–20. 15. p.: 26–23. 19. p.: 32–33. 21. p.: 32–37. 27.p.: 42–56. 31. p.: 50–66. 37. p.: 67–73. 40. p.: 73–80.
Kipontozódott: Capin (40. p.), Warren (40. p.)
Nedeljko Asceric:
– Az Adria-liga top négybe tartozó csapatával találkoztunk. Sajnos továbbra is nagyon gyenge a triplamutatónk, ezért is veszítettünk, és mert a harmadik negyedben több könnyű kosarat szerzett az ellenfél. Megyünk tovább, van mit javítani.
Igor Jovovic: – Megérdemelten nyertünk, végig kontrolláltuk a találkozót, amelyen Aleksandar Capin a sérülése ellenére is meghatározó játékosunk volt. A végére egy kicsit elfáradtunk és ezért megzavart bennünket a Szolnok letámadása.