Férfi kosár Adria-liga: az Olaj kikapott Horvátországban

2013.10.05. 20:45
A délszláv élcsapatokat is tömörítő Adria-liga alapszakaszának nyitó fordulójában a Szolnoki Olaj 71–67-re kikapott a horvát Zadartól.

A szolnokiak az első negyedben nyolcpontos hátrányt szedtek össze, ami a nagyszünetre kilencesre, majd a harmadik negyed végére tízpontosra duzzadt. Báder Mártonék ugyan megnyerték az utolsó játékrészt, de a horvátok előnyéből négy pont így is megmaradt.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
KK ZADAR (horvát)–SZOLNOKI OLAJ KK 71–67
(17–9, 14–13, 20–18, 20–27)
Zadar, 3000 néző.
ZADAR:
Jardine, Ramljak 15/3, Ivanov 10, Lawrence 5/3, Sobin 10. Cs: Kraljevic 10, Car 17/9, Dijan 2, Prostran, Djugum, Batur 2. Edző: Hrvoje Vlasic
SZOLNOK:
Warren 18/6, Vojvoda 7/3, Oliver 7/3, Lóránt 9, Keller Á. 5. Cs: Báder 3, Horváth Á. 9/9, Rakics, 3/3, Ivosev, Simon B. 5. Edző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása.
3. perc: 0–4. 6. p.: 9–4. 8. p.: 11–8. 11. p.: 19–9. 15. p.: 23–15. 19. p.: 25–22. 25. p.: 43–27. 30. p.: 51–38. 35. p.: 58–52. 37. p.: 60–56.
Nedeljko Asceric:
– Rosszul kezdtük a meccset, rengeteg üres helyzetből eleresztett dobást hagytunk ki, még a könnyű lehetőségekből sem szereztünk pontot. Az egész meccsen gondjaink voltak a lepattanókkal, ezt a csatát 35–25-re elvesztettük, ez nagyban közrejátszott a vereségünkben. A hajrában visszajöttünk, ez dicséretes, de sanszunk nem volt nyerni, mert az ellenfél ismét elhalászta előlünk a lepattanókat. Sok teendőnk van még.