Tizedik hazai győzelmét aratta az Olaj

2010.02.27. 19:52
Többnyire papírforma-eredmények születtek a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 20. fordulójában: győzött a második Szolnoki Olaj, a harmadik Körmend, valamint a Falco és a Pécs is, míg a Sopron–Atomerőmű meccs nagy csatát és vendégsikert hozott.

A veretlenül listavezető Zalaegerszeg a DEKE visszalépése miatt elkönyvelhetett egy 20–0-s „győzelmet", míg az üldöző Olaj a pályán bizonyíthatott, a Kecskemét ellen. A szolnokiak először 8–6-nál vezettek Thomas Kelley kosarával, és fokozatosan növelve előnyüket a 8. percre elhúztak 10 ponttal (20–10). Az első negyed végén Wittmanné volt az utolsó szó, ezzel „csak" 25–20-as hátrányban volt a Kecskemét. Olaj a pályán bizonyíthatott, a Kecskemét ellen. A szolnokiak először 8–6-nál vezettek Thomas Kelley kosarával, és fokozatosan növelve előnyüket a 8. percre elhúztak 10 ponttal (20–10). Az első negyed végén Wittmanné volt az utolsó szó, ezzel „csak" 25–20-as hátrányban volt a Kecskemét.

Szabó Péter (fehérben) és az Olaj újabb hazai sikert könyvelhetett el (Fotó: Korponai Tamás)

Wittmann ott folytatta, ahol abbahagyta. Triplája után már kettőre kapaszkodtak fel a vendégek, és makacsul tapadtak, egészen addig, míg Alekszics középtávolija és Váradi Kornél hármasa be nem akadt. Az Olaj megint tíz pont közelébe került, de a vendégek Ross és Wittmann révén ismét közelebb tudtak jönni, a nagyszünetben mínusz kilenccel vonultak be az öltözőbe.

A harmadik negyedben Kelley és Barro kosarai után tizennéggyel ellépett a Szolnok, a vendégek azonnal időkéréssel igyekeztek rendezni soraikat. Sikertelenül: a palánk alatti területet uraló, dupla-duplát (19 pont, 13 lepattanó) elérő Barro, és a 30 egységig jutó Rice vezérletével húsz-, majd huszonöt pontosra nőtt a fór a végén, így az Olaj simán húzta be tizedik hazai sikerét az élvonalban.

Szombathelyen nem sokáig voltak nyitott kérdések: a Falco a harmadik percben már 10–0-ra vezetett a Kaposvár ellen, Emmanuel Dies két zsákolással ugrasztotta talpra a közönséget. A légiós az első negyedben tovább szórakoztatta a drukkereket, Kálmán László is betalált néhányszor, a Falco pedig 27–15-re ment.

A 16. percben, Pankár Tibor hármasa után tizenöt pont fölé hízott a különbség, a szünetet pedig Dies-büntetők zárták – 51–32 volt a hazaiaknak. A folytatásban sem volt sok sikerélménye a somogyiaknak, a Dies-Kálmán-Kazlauskas-Frazier négyes húzta szombathelyiek rendkívül magabiztosan nyertek. A „százat nekik!" rigmusra Frazier vette a lapot, a légiós triplájával lépte át a százas határt a szombathelyi csapat, mely 105–82-re győzött.

Dombóváron a házigazdák csak az első negyedben tudták kézben tartani a meccset egy ideig, de a Körmend már vezetéssel zárta a játékrészt, majd a másodikban 16 ponttal is elhúzott, a szünetben pedig úgy tűnt, magabiztosan menetel a győzelem felé.

A második félidőben nem is borult a papírforma: a remekül játszó, 27 pontig jutó Jermaine Thomast nem tudták tartani a dombóváriak, a Körmend pedig 111–79-re győzött.

Sopronban a listavezető Zetének sem volt könnyű dolga néhány hete, és az Atomerőmű is alaposan megizzadt. A két csapat az első félidőben fej-fej mellett haladt, majd a szünet után Jerome LaGrange kosarainak köszönhetően kicsit megléptek a paksiak, de 70–70-nél megint egálra álltak a küzdő felek.

A hajrában Horváth Ákos kulcsfontosságú tripláival került előnybe az Atom, Mészáros Zalán higgadt büntetői után pedig 77–81-et mutatott az eredményjelző. Matthew Knight visszahozta kettőre a Sopront, de az utolsó szó Mészárosé volt – nyertek a vendégek.

Az izgalmak Pécsett sem maradtak el, ahol a Salgótarján Sirutavicius és Mayfield vezérletével végig egyenrangú ellenfele volt a parádésan játszó, rendkívül precízen célzó Helbich húzta hazaiaknak.

A bajnokságban eddig mindössze egyszer nyerő tarjániak a végét nem bírták: 85–86 után átvette a vezetést a Pécs, és mivel a vendégek sorra rontották el a kísérleteket, a hazai csapat meg is tudott ugrani, megnyerve ezzel a találkozót.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 20. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–KECSKEMÉTI KSE 100-74 (25–20, 23–19, 28–19, 24–16)
Szolnok, 2300 néző. V: Forrai, Török, Bognár
SZOLNOK: KELLEY 17/9, Fodor M. 5/3, VÁRADI 12/6, RICE 30/24, BARRO 19. Cs: Alekszics 5/3, Grebenár 5, Szabó P. 5/3, Vesztergom 2, Cseh, Harazin  KECSKEMÉT: Ross 12, WITTMANN 25/12, Dénes 7/3, JOHNSON  20/9, Bencze
KECSKEMÉT: Ross 12, WITTMANN 25/12, Dénes 7/3, JOHNSON  20/9, Bencze  2. Cs: Szabó T. 2, Marciulionis, Tóth N., Williams 6
Az eredmény alakulása. 3. p.:  3–6. 5. p.: 8–6. 8. p.: 20–10. 13. p.: 26–25. 17. p.: 38–34. 19. p.: 48–34. 21. p.: 48–42. 25. p.: 59–49. 28. p.: 70–49. 33. p.: 82–58. 34. p.: 87–63. 39. p.: 97–72.
Kipontozódott: Tóth N. (39. p.)

SOPRONI KC–ATOMERŐMŰ SE 79–83 (20–22, 19–17, 12–22, 28–22)
Sopron, 1600 néző. V: Hartyáni, Benczur, Gorka
SOPRON: RICHARDSON 20/6, BROOKS 14/6, Molnár a. 9/3, Szabó Zs. 6/6, KNIGHT 17. Cs: Pojbics, Keresztes 4, Gombás, Couisnard 9. Edző: Meszlényi Róbert
ATOMERŐMŰ: MÉSZÁROS 10, HORVÁTH Á. 26/18, LaGrange 9/6, Körtényesi 3/3, BILL 14/3. Cs: CLARK 16/3, Kiss Zs., Walker 5/3, Kovács Á. Edző: Horváth Imre
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–7. 5. p.: 14–11. 8. p.: 17–22. 13. p.: 28–28. 18. p.: 37–34. 23. p.: 43–48. 28. p.: 45–56. 32. p.: 54–61. 36. p.: 70–70. 38. p.: 77–76
Kipontozódott: Molnár A. (38. p.), Richardson (40. p.)
Meszlényi Róbert: – Faultproblémák miatt szétesett a csapatjátékunk a harmadik negyedben, utána visszajöttünk a mérkőzésbe, de nyerni már nem tudtunk.
Horváth Imre: – Most láttam csapatomat védekezésben és támadásban is jól játszani, volt egy hullámvölgyünk, amiből kijöttünk, és így sikerült győznünk.

FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 105–82 (29–15, 22–17, 26–23, 28–27)
Szombathely, 1400 néző. V: Földházi, Szilas, Pozsonyi
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 19/9, FRAZIER 27/9, Pankár 10/6, KAZLAUSKAS 19/9, DIES 19. Cs: D. WILSON 11/6, Hajmásy, Horti. Edző: Nikola Lazics
KAPOSVÁR: Ceskovics 10/3, Vojvoda 14/6, WELTON 21, Dávid G. 2, Orosz. Cs: SOÓS 18/9, KOVÁTS R. 17/3, Kiss K. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10–0. 7. p.: 16–6. 13. p.: 29–15. 17. p.: 38–21. 23. p.: 58–36. 26. p.: 68–46. 32. p.: 84–59. 36. p.: 91–71
Nikola Lazics: – Az első félidőben látottakkal elégedett vagyok, de nagyszünet után már csak a támadásokkal törődött a csapatom. A lényeg azonban az, hogy egy fontos győzelmet gyűjtöttünk be.
Fekete Ádám: – Nagyon rosszul kezdtünk, egyszerűen nem volt ritmusa a játékunknak. A második félidőben már hiába lett kiegyenlítettebb a játék, a jól játszó Falco biztosan tartotta tetemes előnyét.

PÉCSI VSK–PANNONPOWER–SALGÓTARJÁNI KSE 96–89 (25–27, 22–21, 26–24, 23–17)
Pécs, 700 néző. V: Győrffy, Kiss L., Vétek
PÉCS: Ames 11/6, Lakatos 4, BOJOVICS 12/6, Eilingsfeld, S. HELBICH 34. Cs: Hosszú 9/3, Czigler 6, CSANAK 12/3, RUJÁK A. 8/6, Helmeczi. Edző: Ivica Mavrenszki
SALGÓTARTJÁN: MAYFIELD 20/9, Gorszki 6/6, SIRUTAVICIUS 24/3, HARTVICH 13, Vavra A. 2. Cs.: BAJRAMOVICS 13/9, Sebők 7/3, Gaál 2, Kiss K. 2. Edző: Déri Csaba
Kipontozódott: Hartvich (35. p.), Mayfield (40. p.)
Ivica Mavrenszki: – A védekezéssel gondjaink voltak, nem volt könnyű mérkőzés, de a lényeg, hogy a végén nyertünk.
Déri Csaba: – Lehetőségeinkhez mérten határtalan lelkesedéssel játszottunk, ebből egy jó meccs kerekedett, sajnos a végére elfáradtunk, és Vavra is korán megsérült.

DOMBÓVÁR KC–MJUS-Fortress Körmend 79–111 (19–22, 18–30, 23–35, 19–24)
Dombóvár, 250 néző. V: Bodnár P., Hegedüs T., Frányó
DOMBÓVÁR: CSIRKE 26/18, Cubela 8/6, Deák 15/6, Szőke 13/3, KLÍR 7. Cs: Kinter 7, Balogh L. 3/3, Gubi. Edző: Földi Sándor
KÖRMEND: THOMAS 27/6, Fodor G. 2, Ferencz 5/3, Scott 15/3, ALIAKSZEJEV 21. Cs: BOOKER 23/3, Boldizsár 4, Kutasi, Trummer 4, Hegedűs 8/3, Kocsis T., Fodor R. 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 6. p.: 14–10. 15. p.: 24–38. 26. p.: 46–73. 34. p.: 63–99
Földi Sándor: – Egy jó negyed, egy szolid első félidő, gyatra folytatás.
Sabáli Balázs: – Az első negyed után Thomas játéka sokat lendített a csapaton, és miután szorosabbra fogtuk a védekezést, el tudtunk lépni.
14. Debreceni Egyetem KE 20 1 19 1445:1681 0.500
A DEKE visszalépett, eredményei beszámítanak a tabellába, de minden hátralevő meccsüket az ellenfélnek írják jóvá 20–0–val.