Női kosárlabda NB I: győztek a Vadmacskák Szombathelyen

2008.01.25. 21:49
Tizenegy pontos győzelmet arattak a Kanizsai Vadmacskák Szombathelyen az UNIQA női kosárlabda NB I-ben. A Vadmacskák az első félidő hajrájában húztak el ellenfelüktől, s a harmadik negyedbeli remeklésükkel gyakorlatilag el is dőlt a meccs.
Bár mind a szombathelyi játékosok, mind pedig a szurkolók nagyon készültek, nem jött össze a Savaria BC első győzelme a 2007–2008-as szezonban. Az igazság az, hogy a vasiak egészen a harmadik negyed közepéig partiban voltak a Vadmacskákkal, ám a folytatásban egyszerűen nem boldogultak a vendégek remekül működő zónavédekezésével, így aztán végül is simának mondható vereség lett a vége, ami azt jelenti, hogy a szombathelyik továbbra is nyeretlenül állnak a tabella legalján.Az első félidőben egyszerűen pocsék teljesítménnyel rukkolt ki a kanizsaiak egyik legjobbja, Varga Zsófia: tíz kísérletéből mindössze egyetlen dupla ért célt.Nagy szünet után aztán alaposan elkapta a fonalat a Vadmacskák meghatározó játékosa, és végül 23 ponttal zárta a találkozót, így nem kis szerepe volt abban, hogy csapata végül is győztesen távozhatott Szombathelyről.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ:

SAVARIA BC-SZOMBATHELY - KANIZSAI VADMACSKÁK 62–73 (17–16, 15–20, 16–22, 14–15)
Szombathely, 200 néző. V: dr. Páli, Téczely
SZOMBATHELY: Sándor, SZABÓ V. 22/6, Takács D. 2, Gadnai, BILLY 19. Cs: Ányos 11/3, Hollósy 8/6, Szalai D. Edző: Simon Zsolt
NAGYKANIZSA: PURICS 16, Fekete 10/6, Horváth B., VARGA ZS. 23, ROBINSON 16/3. Cs: Pálosi 2, Fitos 6. Edző: Stevan Cupic
Az eredmény alakulása: 3. p.: 5–5. 7. p.: 13–12. 13. p.: 19–20. 17. p.: 28–28. 23. p.: 37–40. 26. p.: 39–48. 32. p.: 48–60. 37. p.: 54–68
Simon Zsolt: Most ezen az éles mérkőzésen jött ki, hogy eddig milyen keveset dolgoztunk együtt. Minden olyan hiba, ami támadásban és védekezésben előjöhet, az elő is jött.
Stevan Cupic: Két fiatal csapat jó mérkőzése volt. Úgy gondolom, hogy a Kanizsa jelenleg nagyobb játékerőt képvisel, így aztán megérdemelten nyertük a találkozót.