Kosárlabda, Uniqa női NB I: Szombathelyen nyert az MKB

2008.01.19. 01:54
Az Uniqa női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának tizenötödik fordulójában a bajnoki címvédő MKB-Euroleasing Sopron az esélyeknek megfelelően kiütéses győzelmet aratott Szombathelyen.
A soproniak az első negyedben 33 pontot szerezve, az első szünetre már tizenöt ponttal elhúztak, amely előnyük annak ellenére megduplázódott a félidőre, hogy a második negyedben szerény 19 pontra voltak képesek.De akkor hogyan lehet minősíteni a hazaiak négy (!) dobott pontját egy negyed alatt… A harmadik negyed meglepetésre a vendéglátóké lett - a hozzáértő hazai publikum ezért rendesen meg is ünnepelte kedvenceit -, de zárásként ismét a soproniak domináltak, ott is tizenöt pont volt a különbség.Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, az MKB tizenkettedik győzelmét aratta, a Szombathely a tizenkettedik vereségét szenvedte el, így változatlanul nyeretlenek, a ligában egyedüliként.Határozottan jó teljesítménnyel, erős dupla-duplával rukkolt ki az Euroligás Sopron ellen Jonee Billy, a Savaria BC centere, tizenöt pontja mellett tizenkét lepattanót is begyűjtött. A Szombathely amerikai légiósa a büntetődobással viszont eléggé hadilábon állt, ugyanis tizenkét kisérletéből mindössze öt ért pontot. Bár negyvenhárom pontos vereséget szenvedett a Savaria BC hazai pályán, ennek ellenére egyetlen rossz szót sem lehetett az együttes új tréneréről, Simon Zsoltról hallani, sőt a szombathelyi drukkerek egyértelműen dícsérték a ”frissen igazol” trénert, aki láthatólag remek hatással volt az eddig nyeretlen szombathelyi csapatra, ugyanis ezúttal volt tartása a gárdának, és ez bőven elegendő volt ahhoz, hogy elkerüljék a megalázó vereséget.

UNIQA NŐI NB I, NŐI ÉLVONALBELI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ:

SAVARIA BC SZOMBATHELY - MKB EUROLEASING SOPRON 48–91 (18–33, 4–19, 15–13, 11–26)
Szombathely, 250 néző. V: Németh Cs., Surányi
SZOMBATHELY: Sándor 3/3, Szabó v. 8/6, Takács D. 9/3, GADNAI 7, BILLY 15. Cs: Ányos 3/3, Tóth M., Hollósy, Szalai D. 3/3. Edző: Simon Zsolt
SOPRON: Németh B. 5/3, HONTI 19, Horváth Zsófia 11/3, SLISKOVICS 26, Horti 4. Cs: Semsei 7/3, MILOVANOVICS 14/12, Károlyi, Kocsis B. 5. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása: 4. p.: 13–11. 7. p.: 15–23. 13. p.: 20–37. 18. p.: 22–46. 24. p.: 30–54. 28. p.: 32–58. 32. p.: 37–74. 36. p.: 43–86
Simon Zsolt: Úgy érzem, hogy egy negyedet megnyerni a remek Sopron ellen óriási fegyvertény, minden játékosommal maximálisan elégedett vagyok.
Székely Norbert: A tegnap előtti Euroligás mérkőzésünk után teljesen más dimenzióban kosárlabdáztunk, az az igazság, hogy nem a legjobb formánkat mutattuk, annak viszont örülök, hogy pár dolgot volt lehetőségünk gyakorolni.