Kosárlabda, Uniqa női NB I: 56 ponttal nyert a BSE Cegléden

2008.01.19. 22:10
Az Uniqa női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának tizenötödik fordulójában az esélyesebb BSE 56 pontos győzelmet aratott Cegléden. A BSE tizedszer nyert a bajnokságban, a Cegléd kilencedik vereségét szenvedte el.
A bravúrosan kezdő CEKK az első negyed két ponttal megnyerte, majd szinte átmenet nélkül a játéka teljesen szétesett és a következő húsz percben 71 pontot kapott. A második félidőben a BSE szinte ellenállás nélkül dobta kosarait. A harmadik negyed 40-8-nal lett a fővárosiaké.A fővárosiak a játék minden elemében felülmúlták vendéglátóikat. A legszembetűnőbb különbség a hárompontos kísérletekben mutatkozott: a CEKK 12 próbálkozásból egyszer, a BSE 23-ból 11-szer talált a kosárba. Vida Anna öt dobásából négy sikeres volt. A BSE játékosai közül hárman: Castillo Lizett, Aties Zuleira és Horváth Edit az előző bajnokságban még ceglédi színekben versenyzett. Most ők korábbi csapatuk ellen 39 pontot szereztek, ami könnyen lehetett volna több is, mert Castillo sérülés miatt a második félidőben már nem lépett pályára.

UNIQA NB I, NŐI ÉLVONALBELI KOSÁRLABDABAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ:

CEGLÉDI EKK – BSE 60–116 (20–18, 15–31, 8–40, 17–27)
Cegléd, 400 néző. V: Földházi T., Hegedűs T.
CEGLÉD: Coronado 11/3, Ruttner Zs. 11, Kalmár-Nagy R. 2, Serbán, WILLIAMS 24. Cs: Ruttner R. 1, Kiss E. 2, Őri 2, Vincze A. 2, Orbán 5, Gál. Edző: Földi Sándor
BSE: FŰRÉSZ 10/3, Castillo 16/12, Zsovár 14/3, ATIES 23/3, Horváth E. 6. Cs: VIDA 28/12, Kiss G. 9/3, Vincze V. 6, Kovács Á. 2, Forray 2. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6–5. 8. p.: 13–11. 9. p.: 15–16. 14. p.: 24–29. 16. p.: 29–38. 20. p.: 35–49. 25. p.: 37–64. 28. p.: 39–76. 32. p.: 45–91
Kipontozódott: Ruttner R. (24. p.)
Földi Sándor: Újra kiderült, hogy csak egy félidős csapat vagyunk. Ráadásul néhány játékosom teljesen lélektelenül játszik, amin mindenképpen el kell gondolkodnunk és változtatnunk kell rajta.
Farkas Sándor: Álmosan kezdtünk, de a második negyed elejétől szerencsére magunkra találtunk. Különösen a harmadik negyedben játszottunk jól és eredményesen.