Nyert a MiZo Pécs és a Sopron, megvan az első BEAC-győzelem

2008.01.05. 20:34
Megszerezte szezonbeli első győzelmét az Uniqa női NB I-es kosárlabda-bajnokságban a BEAC-Újbuda együttese. Balogh Judit csapata a Kanizsai Vadmacskák otthonában nyert hosszabbítás után. Több, mint húsz ponttal diadalmaskodott a MiZo Pécs 2010 és az MKB-Euroleasing Sopron.

Pozíciós játékban jól állta a sarat a KSC, egyedül a gyors pécsi lerohanások ellen nem volt ellenszere Tamáséknak. Ezzel együtt is a negyedik percben iksz (7–7) állt az eredményjelzőn.

Az Atom erővel is jól bírta az átlagos magyar bajnokiktól némiképp eltérő óriási iramot. Bukovszki Mónika vezérletével fineszes megoldásokra is tellett a hazaiak erejéből – amikor azonban alábbhagyott a figyelem, a lényegesen több minőségi cserével rendelkező pécsiek pillanatok alatt elléptek, és a tizenhatodik percben már 22–30-re vezettek.

A harmadik negyed Varda nagy pillanataival indult: a center hintett hét pontot, és egy sapkát is kiosztott a kiválóan játszó Podrugnak.

A felvonás közepére az addig tompán játszó pécsieknek csak sikerült előrángatni a cilinderből a tőlük megszokott precíz, pontosan megkomponált csapatjátékot – Iványi, Podrug és a cserepadról beszállva nagyot játszó Coelho csukott szemmel is érezte egymást.

Bukovszki hiába osztogatott tanári módon, Fegyverneky Zsófia is belejött a pontgyártásba – a negyed végén kijött a felek között klasszis különbség. A záró tíz percig jól játszó szekszárdiak vesszőfutása az utolsó negyedben folytatódott, így a pécsiek könnyedén nyerték a mérkőzést.

Hazai pályán nagyon belekezdett a Sopron, és az első felvonás végén már tizenöt ponttal is vezetett székely Norbert együttese a ZTE ellen. A folytatásban azonban feljöttek a vendégek, és némi meglepetésre a második játékrészt meg is nyerték néggyel, így a nagyszünetre belátható távolságon belülre kerültek a bajnok otthonában.

A második félidőt 9–0-ás rohammal kezdte a Sopron. Ezalatt a két és fél perc alatt a hazai pontokat egyetlen játékos szerezte, a tapasztalt bolgár középjátékos, Albena Branzova. A légiós ezzel el is döntötte a találkozót, amelyet a hazaiak huszonnéggyel nyertek.

A bajnokságban első győzelmét szerezte meg a BEAC csapata. Balogh Judit tanítványai a Kanizsai Vadmacskák otthonában nyertek hosszabbítás után.

KOSÁRLABDA UNIQA NB I, NŐK, A-CSOPORT

VASAS CSATA - SAVARIA BC SZOMBATHELY 77–35 (16–3, 21–9, 15–8, 25–15)
Pasaréti út, 100 néző. V: Szakáll, Madacsay
VASAS: Izsák 4, Fritz 7, LAKLÓTH 7/3, Koncz 6, Kovalcsik 8,. Cs: Czank 8, FEJES 15, RASHEED 12/3, Szondy 2, Varnavszkaja, SZÉCSI 8. Edző: Tursics Sándor
SZOMBATHELY: Sándor 4, Takács 4, Ányos 6/3, Gadnai, Billy 6. Cs: Szabadfi 6/6, Hollósy 1, Földi, Tóth M. 6, Szalai, Koroknai, Horváth P. 2. Megbízott edző: Kollerics BArnabás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–0. 14. p.: 24–3. 18. p.: 33–7. 23. p.: 50–13. 29. p.: 52–19. 33. p.: 61–20. 39. p.: 73–30

KANIZSAI VADMACSKÁK SE - BEAC-ÚJBUDA 88–96 (19–18, 25–21, 17–26, 20–16, 7–15)
Nagykanizsa, 350 néző. V: Márton, Gelencsér
KANIZSA: Purics 10/3, FEKETE 19/15, Horváth B. 3, VARGA ZS. 21/6, ROBINSON 26. Cs: Fitos 4, Tálosi 3, Bencze 2. Edző: Sztevan Csupics
BEAC: SZÁSZ 23/6, Pusztai 12, SÜLE 30/15, Kinter 5/3, Bagi 5. Cs: Jacsó 2, HALMAI 7, Simon 8, Horváth Sz. 4. Edző: Balogh Judit.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 5. p.: 5–5. 8. p.: 17–16. 15. p.: 31–24. 16. p.: 34–31. 19. p.: 39–39. 23. p.: 49–49. 25. p.: 51–56. 28. p.: 59–59. 37. p.: 74–75. 39. p.: 80–80. 43. p.: 84–82.
Kipontozódott: Pusztai (37.), Bagi (42.), Tálosi (45.), Varga Zs. (45.)

MKB EUROLEASING SOPRON - ZALA VOLÁN ZTE 83–59 (26–11, 16–20, 22–13, 19–15)
Sopron, 700 néző. V: Hegedűs, Frányó
SOPRON: NÉMETH 7, EÖRDÖGH 14/3, Horváth Zsuzsanna 2, KÁROLYI 13/3, BRANZOVA 17. Cs: Horti 8, HONTI 11, Semsei 5, Milovanovics 2, Sliskovic 4. Edző: Székely Norbert
ZTE: Pungor 9/3, Creamer 5/3, SZÉLESY 10/6, Horváth Zsófia 6, MILKOVA 18. CS: Hersics 2, Turóczi 9/3, Ambrus. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–3. 8. p.. 22–7. 14. p.: 27–17. 17. p.: 33–26. 19. p.: 40–26. 23. p.: 51–31. 28. p.: 55–42. 35. p.: 73–48
Kipontozódott: Turóczi (34. p.), Creamer (38. p.)

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - MIZO PÉCS 2010 53–85 (18–20, 12–18, 13–24, 10–23)
Szekszárd, 500 néző. V: Gál, Vétek
SZEKSZÁRD: BUKOVSZKI 16/12, Tamás 10, Bálint, Makszimovics 7, VARDA 12/6. Cs: Bozóki 4, Tamis
2, Demeter 2. Edző: Ujhelyi Gábor
PÉCS: IVÁNYI 6, FEGYVERNEKY 14, Somogyi 13/6, Krivacsevics 7, PODRUG 12. Cs: GRAZIANE 18, Vajda 10/3, Mészáros 2, Sarok 3/3, Kopácsi, Kováts. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–13. 15. p.: 22–30. 25. p.: 37–50. 35. p.: 45–74