Leckét kapott a Körmend a második győzelmét ünneplő MAFC ellen

2007.11.19. 21:43
A férfibajnokság hetedik fordulójának záró mérkőzésén a MAFC begyűjtötte második őszi alapszakaszbeli győzelmét, mután 78-72-es sikert aratott a Lami-Véd Körmend ellen hazai környezetben. A műegyetemisták annak ellenére kézben tartották a meccset, hogy Jitim Young és Góbi Henrik a harmadik felvonás hajrájában begyűjtötte negyedik faultját.
Yitim Young 15 pontig jutott a meccsen

A védekezésben a zónázást és az emberfogást váltogató látogatók három perc alatt megugrottak 8–2-re, és a MAFC három amerikai alapembere nemigen találta a tempót.

Sőt Jermaine Thomas a 15. percig a gyűrűt sem lelte meg – ekkor talált be először a 23 éves irányító.

Hogy a házigazdák mégis tartották a lépést riválisukkal, az harcosságuk mellett a körmendiek halovány produkciójával is magyarázható.

Az első félidőben például mindössze 15 lepattanót szedtek, míg a hazaiak 25 alkalommal gyűjtötték be a gyűrűről lepörgő labdát.

A triplák tekintetében ugyanakkor egyik csapat sem jeleskedett, bár hárompontos-specialistákból egyik oldalon sincs hiány, a MAFC 11 százalékos (1/9), a Körmend pedig 20 százalékos (2/10) pontossággal tüzelt a 6.25 méteres vonalon túlról…

A második félidőt három és fél perces körmendi kosárszünet és ez idő alatt kilenc hazai pont nyitotta.

Ám a vendégek – mintha nem érzékelték volna a vészhelyzetet – ugyanazt a közhelyes kosárlabdát játszották, mint amivel addig próbálkoztak.

A műegyetemisták annak ellenére kézben tartották a meccset, hogy Jitim Young és Góbi Henrik a harmadik felvonás hajrájában begyűjtötte negyedik faultját. A hajrában pedig kiváló büntetőzéssel végképp térdre kényszerítették ellenfelüket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I/A, HÉTFŐI JÁTÉKNAP

MAFC–POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND 78–72 (19–23, 19–13, 22–15, 18–21)
Gabányi-sportcsarnok, 700 néző
V: Forrai, Ádám, Györffy
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–8. 7. p.: 10–15. 14. p.: 28–27. 19. p.: 34–33. 24. p.: 47–36. 28. p.: 56–46. 33. p.: 65–53. 36. p.: 65–61
Kipontozódott: Fodor M. (39. p.), Fodor G. (40. p.), Thomas (40. p.)
MAFC: Thomas 3, YOUNG 15, DRAUGHAN 27/3, Vavra A. 4 GÓBI 21
Csere: Wehner 8/3, Kecskés
KÖRMEND: Fodor M. 7, Fodor G., 10 Trummer, 16/12, Tóth G., Ocitti 15/9
Csere: Vavra P. 6, Moric 6, Gráczer 3, Ferencz 9/3, Kocsis
Végre voltak jó egyéni teljesítmények, ugyanakkor igazi csapatként játszottunk.
DINNYÉS ATTILA, a MAFC edzője
Elnézést kérünk szurkolóinktól, hogy harminchárom percig nem küzdöttek a játékosaim, amiben én is hibás vagyok…