Magabiztos sikert aratott a Szeged, simán kikapott a Győr

2007.11.15. 20:48
Tizenegy ponttal nyert a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Európa Kupa 2. fordulójában hazai pályán, és ezzel megszerezte első idei sorozatbeli győzelmét. Ezzel ellentétben a SEAT Foton Győr együttese otthon szenvedett húszpontos vereséget.
Rebecca Brincat Thoresen (balra) próbál elhúzni Török Szilvia mellett
MTI (Németh György)

Centerposzton jóval erősebbek– értékelt a mérkőzésen Donkó Orsolya, a Szeviép-Szeged másodedzője. Helyesen mérte fel az erőviszonyokat, mert az első félidőben Kajdacsi Judit hét lepattanó mellett kilenc pontot szerzett, míg német kolléganője Amanda Lessiter ennek pontosan a harmadát termelte a nagyszünetig.

Az első félidő slusszpoénját Török Szilvia szállította: a hazaiak irányítója a dudaszó megszólalásának pillanatában a félpálya környékéről süllyesztett egy hármast a vendégek gyűrűjébe. Sok izgalmat a folytatás sem tartogatott, gyorsan húszpontosra jutott a szegediek előnye.

A 37 éves Diana Pop vezérletével rövid időre látótávolságon belülre került (53–42) a Wasserburg. Ám aggodalomra nem volt ok. A 33. percben Kajdacsi büntetőből 67–47-re alakította az eredményt. A hajrában ismét faragott hátrányából a vendégcsapat, de a Szeged idei első sorozatbeli győzelme így sem forgott veszélyben.

Sporttörténelmi esemény színhelye volt csütörtökön este a győri Magvassy Sportcsarnok, első alkalommal volt színhelye nemzetközi női kupamérkőzésnek, melyen mindjárt rangos ellenfelet fogadtak. A hazájuk bajnokságában eddig lejátszott hat mérkőzésük során ötöt megnyerő és magasabb játékosokkal rendelkező Dinamo Kurszk volt a vendég.

Mindössze hét percig éledezett a győri remény, de aztán egyre kiütközött a hazai csapat játékosainak rutintalansága, amely idegeskedésbe és kapkodásba csapott át.

Ennek során rossz átadások és technikai hibák csúsztak a játékba, gyenge volt a védekezés, gyatra a dobókészség. A nagyszünetet követően valamennyit ledolgoztak tetemes hátrányukból, de aztán végeredményben kiütközött a vendégek nagyobb tudása, így bebizonyosodott, hogy még sok tapasztalatra van szükségük a győri csapat tagjainak.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA KUPA, 2. FORDULÓ, F CSOPORT:

SZEVIÉP-SZEGED - TSV 1880 WASSERBURG (német) 76–65 (21–13, 20–14, 21–18, 14–20)
Szeged, 400 néző. V: Boru (román), Tomic (horvát)
SZEGED: VRANCSEVA 10, Szlimák 12/6, Kovács K. 10/3, Tomova 11, Kajdacsi 14. Cs: Török 10/6, Russai 9/3, Laczi. Edző: Fodor Péter
WASSERBURG: POP 10/6, Müller 5/3, HIBBER 17/9, Hurková 6, Lessiter 12/12. Cs: Thoresen 13/3, Perger, Kühn 2. Edző: Hans Brei
Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–3. 7. p.: 14–9. 13. p.: 25–16. 16. p.: 28–17. 24. p.: 52–32. 35. p.: 67–55. 38. p.: 73–60
Fodor Péter: Végig kézben tartottuk a mérkőzést. Egy kis hiányérzetem azért van, mert a hajrában kissé kiengedtünk.
Hans Brei: Sorsdöntőnek bizonyult, hogy nem használtuk ki ellenfelünk mérkőzés eleji dekoncentráltságát. Csalódott vagyok újabb sorozatbeli vereségünk miatt.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA KUPA, 2. FORDULÓ, G CSOPORT:

SEAT-FOTON-GYŐR - DINAMO KURSZK (orosz) 55–75 (14–17, 6–23, 23–16, 12–19)
Győr, 300 néző. V: Janac (szlovén), Vokanovics (szerb)
GYŐR: Borovicková 6, Borecká 9/3, Szakács I. 8/6, MARGEVICIUTÉ 17/3, Varga R. 2. Cs: Koncz 5/3, Szalay V., Horváth Zs. 4, Tóth Zs. 4. Edző: Gálos László
KURSZK: Fomina 10, Bocharova 13/3, Gyozdeva 7, Sridan 5/3, VEDLYA 19. Cs: Makszimenko 3, PSAREVA 12, Makilino 4, Laptyeva 2, Aleskina. Edző: Anatolij Miskin
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7–7. 7. p.: 12–11. 14. p.: 14–26. 17. p.: 20–36. 23. p.: 31–42. 28. p.: 37–52. 34. p.: 50–64. 38. p.: 53–71
Kipontozódott: Horváth Zs. (35. p.)
Gálos László: Csak az első és a harmadik negyedben tudtuk felvenni a harcot, de aztán elfáradtunk. Elsősorban a lepattanók megszerzése terén kell sokat javulnunk.
Anatolij Miskin: Kevés információval rendelkeztünk a győri csapatról, így nem tudtunk megfelelően felkészülni, ennek megfelelően nehéz mérkőzést játszottunk. A hosszú utazás és a két nappal korábban lejátszott CSZKA Moszkva elleni mérkőzésünk is sokat kivett a játékosokból. Ennek ellenére jól védekeztünk, s a dobások jelentős részét is megfelelően hajtottuk végre.