Idegenbeli győzelemmel rajtolt a Győr, a BSE és a Szolnok is

2007.10.19. 20:57
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság, az Uniqa női NB I alapszakaszának első fordulójában Szekszárdon nyert a Győr, Nagykanizsán a BSE, míg Cegléden a Szolnok.
Farkas Sándor csapata a BSE Nagykanizsán nyert
Meggyesi Bálint

A győriek győzelméhez kétség sem fért, különösen a roppant szerény hazai kezdést követően. A vendégek az első negyedben padlóra küldték a szerszárdiakat - a győriek egy 18–0-s sorozattal nyitották a mérkőzést -, a nagyszünetben előnyük már tetemes, húsz pontos volt.

Az első félidőben a KSC 14 triplakísérletéből mindössze három landolt a gyűrűben (21 százalék).

A vendégek magas játékosai uralták a palánkok alatti területet: míg a Szekszárd kilenc, addig a Győr 22 lepattanót szedett le az első játékrészben. A szlovák irányító Borovicková hat labdát szerzett az első felvonásban.

A szekszárdiak centere Danijela Varda a 36. percben dobta az első dupláját. A hajrát azután megint a vendégek bírták jobban, növelve így a két együttes közötti különbséget. Érdekesség, hogy a vendégek közül senki nem szórta meg magát, Borecká 14 a győztes együttes, egyben a mezőny legjobbja tudott lenni.

Nagykanizsán a papíron esélyesebb vendégek csupán a második negyed végén léptek meg ellenfelüktől és szereztek a nagyszünetre kilencpontos előnyt.

A Vadmacskák a harmadik negyedben nem tudták tartani a lépést a fővárosiakkal, akik 21(!) ponttal nyerték ezt a játékrészt és döntötték el tulajdonképpen végképp a találkozót. A zárórész ugyan a hazaiaké lett, de a meccs számukra már korábban elment.

A BSE kezdőötöse nagyszerű mérkőzést produkált, hiszen mindannyian tíz pont fölött termeltek.

Nagyon bekezdtek a csapatok Cegléden, különösen a vendégk szolnokiak, akik 30 ponttal nyitottak és így 18 pontos előnyre tettek szert rögtön az első negyed végére.

Ez a különbség rányomta a bélyegét a folytatásra is, a nagyszünetre csak az eredmény változott, a két együttes közötti különbség nem.

A hazaiak azonban váltani tudtak és remek harmadik negyedbeli szereplésükkel tizenkét pontot le tudtak dolgozni méretes hátrányukból.

A zárórészben mindössze tizenhat pont esett, amelyben a szolnokiak duplán jól jöttek ki: a negyedet is megnyerték és előnyüket tartva a mérkőzés is az övék lett.

KANIZSAI VADMACSKÁK SE - BSE 62–90 (22–24, 13–20, 8–29, 19–17)
Nagykanizsa, 150 néző. V: dr. Páli, Gelencsér
KANIZSA: Purics 6, Fekete Cs. 9/3, Varga Zs. 13/3, FITOS 12, Horváth B. 10/6. Cs: Tálosi 10/6, Bencze, Csáki 2, Fuisz. Edző: Stevan Csupics
BSE: CASTILLO 19/6, KISS G. 16/3, Zsovár 12/3, VIDA 18/6, Aties 16. Cs: Fűrész D. 5/3, Horváth E. 4, Szabó F., Forray. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–8. 5. p.: 16–18. 15. p.: 25–32. 25. p.: 41–61. 35. p.: 52–82
Kipontozódott: Purics (34. p.)
Stevan Csupics: Gratulálok az ellenfélnek, hiszen jól láthattuk, hogy egy jobb csapattal álltunk szemben. Sajnos, játékunkon mind támadásban, mind védekezésben meglátszik egy igazi center hiánya.
Farkas Sándor: Ahogy egy bajnokság első meccsén lenni szokott, lassan oldódtunk a kezdeti lámpalázból. Viszont ahhoz képest, mennyi sebből vérzünk, még jól is játszottunk.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD - SEAT-FOTON GYŐR 51–80 (5–26, 15–14, 14–16, 17–24)
Szekszárd, 250 néző. V: Téczely, Vétek
SZEKSZÁRD: Tamis 6/6, Tamás 6, Bálint 7/3, Bozóki 8/3, Varda 2. Cs: BUKOVSZKI 12/6, Demeter 6, Hajdu 2, Balogh 2. Edző: Ujhelyi Gábor
GYŐR: BOROVICKOVÁ 12/3, BORECKÁ 14/3, Szakács 8/3, Margeviciute 6, Varga R. 4. Cs: Szalay 5, Horváth Zs. 10, Tóth Zs. 12, Koncz 5/3, Orsó 2, Antolovics 2, Ürmös. Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–18. 15. p.: 14–30. 25. p.: 27–50. 35. p.: 45–67
Kipontozódott: Horváth Zs. (39. p.), Demeter a (40. p.)
Ujhelyi Gábor: Az országos bajnok kadet csapatunk egy-két felnőtt játékossal kiegészülve csak ennyire volt képes.
Gálos László: Parádés kezdés után pontatlanabbá vált a játékunk. A nyáron átalakult, derekasan küzdő szekszárdiak ellen magabiztosan hoztuk a kötelezőt.

CEGLÉDI EKK - SZOLNOKI NKK 63–71 (12–30, 16–16, 28–16, 7–9)
Cegléd, 600 néző. V: Király L., Pozsonyi L.
CEGLÉD: BOSKOVICS 14/12, Pungor 9/9, Takács 5, Serbán 11/3, WILLIAMS 14. Cs: Ruttner Zs. 5, Ruttner R., Orbán 5, Őri, Gál. Vezetőedző: Földi Sándor
SZOLNOK: DJELMIS 23/6, Kozdron 13/9, Szavercsenko 6, KELLER 13, Jerkovic 6. Cs: Hegedűs 5/3, Sonyák 3/3, Fürtös 2. Vezetőedző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása: 4. p.: 0–12. 8. p.: 4–18. 13. p.: 18–30. 15. p.: 23–38. 23. p.: 39–54. 26. p.: 49–59. 33. p.: 58–64. 38. p.: 63–69.
Kipontozódott: Williams (32. p.), Jerkovic (38. p.)
Földi Sándor: Az első negyedben túl nagy előnyt adtunk ellenfelünknek, aminek ledolgozására később már nem volt elég időnk. Talán ha Williams tovább pályán lehetett volna. Djelmis elleni védekezést nem tudtuk megoldani.
Kmézics Zorán: Mindkét csapat nagyon motiváltan küzdött, mi az első félidőben jelentős előnyt szereztünk, amiből nyolc pontot, ha nehezen is, de taktikus játékkal sikerült megőrizni.