Férfi kosárlabda NB I: hazai pályán nyert az Albacomp

2007.10.13. 20:56
Az Albacomp együttese hazai pályán győzte le a ZTE együttesét a férfi kosárlabda NB I-ben.
Jobban kezdtek a hazaiak, a zalaiak csak zárkózgatni tudtak. Hiába próbálkozott Kámán, a Székesfehérvárról visszaigazoló játékos csak a 13. percben szerezte első kosarát - igaz, az egy mutatós tripla volt.Az Albacomp főleg légiósainak köszönhette vezetését. A szlovák Robert Nuber ezidőtájt jól mozgatta a csapatot, a két amerikai – Christian Brown és Kenneth Henderson – pedig gyártotta a pontokat. Előbbi kilenc, utóbbi tizenegy pontig jutott húsz perc alatt. Talán nem véletlen, hogy a külföldi kontingens csipkedte magát, ugyanis a lelátón ült a mérkőzés kezdetére Székesfehérvárra érkező 30 esztendős, 211 centis NBA-t is megjárt – 28 meccs Washingtonban és Dallasban – center, Randell Jackson, aki egyelőre próbaidőt kapott. Ha beválik, szerződést is fog kapni. Ebben az esetben viszont valamelyik légiósnak távoznia kell az Albacomptól.A második félidőre a magyar játékosok is feljavultak, és tízpontos előnybe is kerültek. Utána azonban felzárkóztak, 71-67-nél Mark Walters triplával kísérletezett, de a labda nem csorgott be. Végül hét ponttal nyert a hazai csapat.
ALBACOMP - ZALAKERÁMIA ZTE KK 77–70 (21–16, 16–15, 21–20, 19–19)
Csere: Kersztes 2, Gáspár 5/3, Baki, Simon L. 3/3
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–12. 7. p.: 14–12. 10. p.: 20–14. 15. p.: 26–25. 23. p.: 46–35. 28. p.: 50–45. 32. p.: 64–52. 38. p.: 71–67
Kipontozódott: Walters (40. p.)