A meccs második felében már az Olaj volt az úr a Tiszaligetben

2007.05.12. 20:47
A Szolnok együttese hazai pályán biztos győzelmet aratott a vendég Pécs ellen a férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén, így megőrizte a pályaelőnyt, és 1:0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párviadalban. Érdekesség, hogy a nagyszünetben még a vendég baranyaiak vezettek 40-39-re.
Thomas Kelley (jobbra) ezúttal 21 pontig jutott a Szolnokban, Simon Balázs hetet szerzett

Pór Péter papíron erősebb, tapasztaltabb együttese 20 percig nem tudott mit kezdeni a szervezett, sokat cserélő vendégcsapattal.

A pécsiek ráadásul távolról is remekül dobtak, elsősorban Hosszú Gergely hárompontosai mentek élményszámba.

A Szolnok ezúttal is Thomas Kelleyre építette a játékát, s bár az amerikai ezúttal nem fogott ki igazán nagy napot, azért különösebb panasz ezúttal sem lehetett rá.

A baranyaiaknál hamarosan súlyos problémákat okozott, hogy a játékosaik ellen rengeteg szabálytalanságot fújtak, Lakatos Péter például hat perc játék után ki is pontozódott.

A harmadik negyedben „elfogyott” a Pécs, ekkortól már csak egy csapat volt a pályán. Az Olajnál az alapembereken kívül Cziczás László és Molnár András is remekelt, Molnár fél perc alatt két triplát is dobott.

A Szolnok 54-52-ről ezekben a percekben alakította 60-52-re az állást, s később a vendégek már semmit nem tehetettek, kizárólag a hazaiak akarata érvényesült.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I/A

ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS:
SZOLNOKI OLAJ KK–PVSK-EXPO CENTER PÉCS 84-63 (22–19, 17–21, 23–12, 22–11)
Szolnok, 2700 néző
V: Papp, Ádám J., Benczur T.
SZOLNOK: KELLEY 21/3, CZICZÁS 14/9, HOLLINS 14, JURKUNAS 9/3, Frána 6. Csere: Sabaliauskas 9/6, MOLNÁR A. 11/9, Fülöp, Tóth V., Harazin.
PÉCS: Simon B. 7, Hosszú 9/9, Lakatos 4, Likár, LAPOV 10/3. Csere: Wittmann 4, TÓTH N. 8, ALEKSZICS 12/6, Dénes G. 5/3, Kecskés 4.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–8. 8. p.: 17–14. 14. p.: 29–27. 18. p.: 35–35. 24. p.: 46–45. 28. p.: 54–52. 33. p.: 73–57. 38. p.: 81–61
Kipontozódott: Lakatos (23. p.), Dénes (38. p.), Lapov (40. p.)

A 9-14. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS:
DEBRECENI VADKAKASOK UPC – SOPRONI SÖRDÖGÖK 62–89 (16–24, 18–20, 16–22, 12–23)
Debrecen, 80 néző. V: Frányó, Gaál, Balogh L.
DEBRECEN: Erdei 2, Kungler 4, MOLNáR M. 16/9, Gorácz, Takács D 7/3. Cs: Kollár 10, SZUNYOGHY 16/3, Becsky, Baráth 2, Ambrusz 5, Pálfalvi. Edző: Walke Károly
SOPRON: Pojbics 6, HENRIK 21/15, CARBERRY 21/9, VESZTERGOM 14/6, Boldizsár 9/3. Cs: , Péter 6/3, Csaplár-Nagy A. 9, Palotai 3/3. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 8. p.: 14–21. 12. p.: 16–32. 17. p.: 28–36. 26. p.: 48–55. 33. p.: 52–72.

DOMBÓVÁR KC – KAPOSVÁRI KK 101–88 (22–22, 31–21, 35–25, 13–20)
Dombóvár, 300 néző. V: Cziffra, Szilas, Jakab
DOMBÓVÁR: FORBES 47/36, BALOGH L.5, Deák 8/3, HARTVICH 31/15, Tömösváry 5. Cs: Szilágyi 5, Szente, Klír, Kerényi, Dobos, Horváth. Edző: Kis Attila
KAPOSVÁR: Csirke 4, SZŐKE 17/3, HENDLEIN 24/3, Dávid 11/3, Orosz 9. Cs: Kiss K. 7/3, Filipovics, Vojvoda 12/6, Márkus 4/3. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása: 5. p.: 10–8. 15. p.: 39–32. 25. p.: 73–59. 35. p.: 93–75
Kipontozódott: Csirke (33. p.)., Kiss (35. p.)