A szezonban harmadszor: Rátgéber-csapatot vert a Székely-gárda

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2007.04.08. 19:19
Elsőként a házigazda MKB-Euroleasing Sopron jutott be a hétfői fináléba a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a négyes döntő első találkozóján szoros csatában, négy ponttal jobbnak bizonyult az elmúlt két évben győztes MiZo Pécsnél. A soproniak történetük első MK-diadalára készülnek.
Fegyverneky (Pécs, középen) Matovics (balra) és Cserny (jobbra, mindkettő Sopron) szorításában

Itt is, ott is egy elrontott támadással kezdődötta nagy presztizscsata, egyben a női Magyar Kupa idei négyes döntője, aztán egy teljesen szokványos pécsi kosár hátötte le a soproni kedélyeket: Iványi Dalma gólpasszát Béres Tímea váltotta két pontra. nehezen akart ezzel szebmen megszületni az első hazai találat, mert már jócskán benne jártunk a harmadik perrcben, amikor Ivana Matovics felavatta a címvédő gyűrűjét – ezzel azonban egy 8–0-ás soproni szorozatot indított útjára, amivel 0–4-ről fordított az MKB-Euroleasing. Ez aztán olyannyira elgondolkoztatta Rátgéber Lászlót, a MiZo mesterét, hogy egyszerre három játékost cserélt az egykori szövetségi kapitány.

Kőkemény volt a meccs, rengeteg ütközéssel, óriási hangsúlyt fektettek a felek a védekezésre, ezért aztán borzasztón nehéz volt kosarat szerezni. A pécsieknek egyszer le is járt a támadóidejük, vagyis 24 másodperc alatt sem sikerült dobóhelyzetet kialakítaniuk, kétszer pedig csak az utolsó pillanatban jutottak el idáig, de Iványi és Bujdosó Nóra is betalált ezekből a szituációkból. A legjobban azonban Béressel gyűlt meg a zöld-sárgák baja, és éppen az ő duplájával egyenlített ki hosszú idő után a Pécs, a 17. percben. Az állás 24–24 volt ekkor, míg a fekete-fehérek centerének ez volt a 11. pontja.

Fegyverneky Zsófia triplájával már a vendégerk vezettek, ám a félidőben a hajszálnyival pontosabban célzó Sopron tartott előbbre. De csak egyetlen pontocskával, ami Simone Edwards centergóljával azonnal megfordult a fordulás után, hogy aztán hét percen át egyáltalán ne szerezzen kosarat együttese. Hibátlanul védekezett ebben az időszakban Székely Norbert csapata, aminek kilenc pontos vezetés lett a jutalma. Aztán a harmadik negyed hajrájában kicsit közelebb férkőzött a Pécs, azonban a soproni közönség nem ok nélkül háborgott közben a játékvezetői itéletek láttán.

Pattanásig feszültek az idegek az utolsó tíz percben is, ugyanis végig roppant szoros maradt aküzdelem. Az öldöklő harcban viszont végig az MKB-Euroleasingnél volt az előny, és hiába védekezett jól, gyenge dobóteljesítménye miatt rendre csak felzárkózni tudott a kilencszeres kupagyőztes.

A negyedik negyedben tehát végig a soproniak vezettek, akik így megérdemelten szerezték meg a hőn áhított győzelmet. Ezzel ebben az idényben már (háromból) harmadszor verték meg nagy riválisukat, de am i ennél is fontosabb, hétfőn az aranyért mérkőzhetnek.
  • Mihályi András

MAGYAR KUPA, NŐK:

ELŐDÖNTŐ:
MKB EUROLEASING-SOPRON - MIZO PÉCS 2010 57–53 (13–10, 17–19, 12–10, 15–14)
Sopron, 2000 néző. Vezették: Valovics, Bodnár, Földházi
SOPRON: Németh 3/3, HONTI 11, Károlyi 2, Branzova 2, IVANA MATOVICS 18. Csere: Horváth Zsuzsanna 6, CSERNY 10, Eördögh, GORBUNOVA 5/3. Edző: Székely Norbert
PÉCS: IVÁNYI 10, Johnson 2, Dapo 4, BÉRES 17, Edwards 2. Csere: FEGYVERNEKY 9/6, BUJDOSÓ 5, Vajda 4/3, Dojcsinovics. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–4. 5. p.: 8–4. 10. p.: 11–10. 12. p.: 16–10. 15. p.: 20–14. 17. p.: 24–24. 20. p.: 28–29. 21. p.: 30–31. 28. p.: 40–31. 29. p.: 40–37. 33. p.: 46–40. 35. p.: 46–45. 39. p.: 54–53
Mezőnybeli dobószázalék: 22/50 44%, ill. 19/57 33%
Büntetők dobószázaléka: 11/16 69%, ill. 12/22 55%
Lepattanók: 33, ill. 34
Legtöbb lepattanó: Ivana Matovics 11, ill. Iványi 10
Legtöbb gólpassz: Cserny 4, ill. Iványi és Béres 4–4