Győzött és ligaelső helyen áll a Dallas

2007.01.31. 09:07
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 89. játéknapján hazai pályán nyert az előző kiírás két döntőse, a Miami Heat és a Dallas Mavericks. A címvédő Miami a Milwaukee-t intézte el 30 ponttal: az első negyedet követően már 21(!) ponttal vezettek a hazaiak, akiknek az előnye a nagyszünetre további nyolc ponttal nőtt. A második félidő puszta formaság volt csupán.
Stephon Marbury (New York Knicks, balra) fejjel megy a falnak, pontosabban Maurice Evansnek (Los Angeles Lakers, jobbra)
Reuters
Reuters

A Miami ezúttal is klassziscentere, Shaq O’Neal nélkül állt fel, de a 28 pontos Dwyane Wade, valamint a 11-11 pontot és lepattanót szerző Michael Doleac vezérletével lemosták az álmos Milwaukee-t.

Wade az egész mérkőzés kulcsfigurája volt, hiszen a találkozót tulajdonképpen eldöntő első negyedben egymaga 16-t szerzett a hazaiak 35 pontjából. De említsük meg a vendégek gyatra támadásbefejezését: 25-14 után az első negyed utolsó 4:04 percében nem találtak a gyűrűbe.

Hiába dobott a Dallas ellen a Supersonicsban Ray Allen 35 pontot, társai jócskán elmaradtak tőle. A Mavericksben ezúttal egy csereember, Austin Croshere vitte a prímet: 34 pontot szerzett - köztük tíz hárompontos kísérletből hét(!) volt eredményes -, miközben a hazai húzóemberek egyike sem jutott húsz pont fölé.

Anderson Varejao (Cleveland Cavaliers, jobbra) tör palánkra Al Harrington (Golden State Warriors, balra) mellett
Reuters
Az összecsapás egészen az utolsó negyedik nyílt volt, hiszen akkor még csak öt pont volt a vendéglátók előnye, ám a záró felvonásban 37 pontot dobva végül biztosan hozták a mérkőzést.

A Dallas győzelmével ismét a liga legjobb mutatóját - 37 siker, 9 vereség - mondhatja a magáénak, így minimális előnnyel állnak az előző játéknapon a Minnesotától vereséget szenvedő Phoenix előtt

A fordulóban egyetlen vendégcsapat sem tudott győzni: a Detroit Washingtonban, a Golden State Clevelandben, a Boston Indianapolisban, az LA Lakers New Yorkban szenvedett vereséget.

Hiába nyerte meg a második félidőt a Pistons a Wizards ellen, az első negyedben összeszedett 12 pontot hátrányukat nem tudták ledolgozni. A győztes csapatban Gilbert Arenas 36 pontja mellé kiosztott tizenegy asszisztot is.

A Cavaliers már az első negyedben lerendezte a Warriors elleni találkozót és a harmadik negyed kisebb kisiklásától eltekintve biztosan hozták a mérkőzést a clevelandiek. Tették mindezt úgy, hogy legjobbjuk, LeBron James pályán sem volt. Húzóemberét nélkülözve a Cavaliers igazi csapaterényeket csillogtatott: a pályára lépő mind a tizenkét játékosuk szerzett legalább egy pontot, nyolcan pedig kétszámjegyű dobóteljesítményig meg sem álltak.

Hiába dobott a Celtics nyitásnak 30, zárásnak pedig 40 pontot, a mérkőzést a házigazda Pacers nyerte, miután a második és a harmadik felvonásban összesen 26(!) pontra voltak képesek a vendégek. A bostoniak egymást követő 12. mérkőzésükön kaptak ki.

Bár az utolsó negyedet nyerte a Lakers New Yorkban, végül öt ponttal kikapott. Bizony nagyon hiányoztak a találkozót kihagyó Kobe Bryant pontjai. A vendégek a hajrában 89-96-nál Odom két-, valamint Radmanovics hárompontosával felzárkóztak két pontra (94-96), de a hátralévő 45 másodpercben a hazaiak három büntetődobással bebiztosították győzelmüket.