McGrady 45 pontja is kevés Dallasban

2007.01.17. 10:52
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában a 75. játéknap rangadóján a Houston 13 pontos vereséget szenvedett Dallasban. A Mavericks a félidőben még mínusz hatra állt, a másodikban azonban begyűrte ellenfelét, a zárórészt 11 ponttal nyerték. A győztes együttes legjobbja, nem fogják elhinni, ismét csak Dirk Nowitziki lett.
LeBron James (Cleveland Cavaliers, balra) tör be a palánk alá Damian Wilkins (Seattle SuperSonics, jobbra) mellett
Reuters
Reuters

A német légiós ezúttal 30 pontot szerzett és lekapott tíz lepattanót. Nem sokkal maradt el tőle, így érdemi részt vállalt a sikerből csapattársa, a 28 pontig jutó Josh Howard is.

A mérkőzés magasan legjobbja azonban a vesztes csapatban játszott, Tracy McGrady 45 pontot szerzett – 29-t az első félidőben, 21-t(!) pedig az első negyedben -, ám a vendégek legnagyobb sajnálatára társai meg sem tudták közelíteni a védő teljesítményét.

Kikapott az Orlando a New Orleans vendégeként egy hosszabbításos mérkőzésen, a túlórát a hazaiak 9-3-ra nyerték.

A hazaiak három negyed után nyeregben érezték magukat az inkább csak vergődő Magic ellen, a vendégek azonban zárásként megrázták magukat.

Megnyerték a befejező részt és hosszabbításig vitték. Talán még ennél több is kijöhetett volna nekik, de hat másodperccel a találkozó rendes játékidejének a lejárta előtt előbb Howard, majd Milicic is elrontott egy-egy büntetőt. Így értékesített egy-egy büntetőjükkel csak döntetlenre mentették a végeredményt.

Dirk Nowitzki (Dallas Maverick, középen) Juwan Howard (balra) és Shane Battier (jobbra, mindkettő Houston Rockets) között akciózok
Reuters

A túlórában aztán 4:53-percig pontképtelennek bizonyultak, miközben a hazaiak azért szerény dobóteljesítménnyel is meg tudtak lépni héttel. Akkor Dooling egy hárompontossal négyre csökkentette a különbséget, de többre már nem futotta a vendégek erejéből.

Öt pont döntött a Seattle-Cleveland találkozón: a negyedik negyed előtt még egyenlő volt az állás, a zárót és így a mérkőzést öttel a vendéglátók nyerték. A mérkőzés legeredményesebbje a vesztes Lovagok 30 pontot szerző klasszisa, LeBron James volt.

A hajrá itt is izgalmasan alakult, hiszen 82-82 után a Cleveland ötpontos előnyre tett szert a vége előtt alig több mint öt perccel. Aztán a hazaiak két perc alatt egyenlítettek, majd újabb két perc elteltével már náluk volt a négypontos előny, amellyel a lefújásig ügyesen gazdálkodtak.