Későn hajrázott az Atomerőmű

MEDGYESY FERENCMEDGYESY FERENC
2005.05.19. 00:45
Az első két negyedben még kiegyenlített mérkőzésen a harmadik játékrész bizonyult döntőnek, amikor is 15 pontot vertek a kecskemétiek az Atomra. Az Univer amerikai légiósai nagyon villogtak, különösen a korábban az Atomerőmű kötelékébe tartozó Brandon volt elemében. Nem várt sikert aratott így a kecskeméti gárda már az első meccsen.
Bradford (a labdával) pontjaira, mint mindig, most is bízvást építhetett Meszlényi Róbert, az Univer edzôje (Fotó: Meggyesi Bálint)

Monroe és Mészáros révén hárompontosokkal nyitott a házigazda, és az így szerzett lendület egészen a nyolcadik percig kitartott. De nem csak támadásban nyújtottak jó teljesítményt a paksiak, mert zártan és jól védekeztek: Sitku blokkolta McClendont, majd Mészáros és Smith fülelt le egy-egy kecskeméti átadást, szóval az Univernek láthatóan nem ízlettek az első percek. Cserélt is Meszlényi, jött Horváth Ákos, és rögtön triplával mutatkozott be.

Az első negyed vége felé a vendégek két amerikaija is kezdett bemelegedni, és egyből szorosabbá is vált az állás, sőt elég volt néhány eladott atomos labda, és Boros már a vezetést is megszerezte az Univernek - igaz, mindössze néhány másodpercre, mert Monroe és Smith azonnal válaszolt távolról. Erősítettek a látogatók, és remek, változatos küzdelem zajlott a pályán. A nagyszünet előtti percekben elkapta a hév a csapatokat, amelyek inkább a kosárszerzéssel törődtek, ebből az adok-kapokból pedig az Atomerőmű jött ki jobban, főleg azután, hogy az utolsó percben Lapov sportszerűtlen hibát ejtett Cziglerrel szemben.
A fordulást követően továbbra is nagy volt az iram, ami időnként kapkodásba csapott át, sok volt az eladott labda, majd folytatódott a triplaparádé. Ennek most Boros volt a vezéralakja, a vendégszurkolók mégis Bradford hárompontosát fogadták a legnagyobb ovációval, mert ez majdhogynem tekintélyesnek mondható, négypontos kecskeméti vezetést eredményezett. Nem használt a hazaiaknak az időkérés sem, a korábban Pakson is megforduló univeres irányító újabb két dobása további négy ponttal növelte a vendégelőnyt. Összességében elmondható, a harmadik negyed az Univer szárnyalását hozta, hiszen meglepetésre 15 pontot vert ebben a szakaszban az Atomerőműre a meglóduló látogató.

A hátrányban lévő ASE siettette a támadások befejezését, ebből adódóan többször is rontottak a játékosai, míg a rutinos Kecskemét előbb csak átvészelte az utolsó negyed első két percének paksi rohamait, majd ritmust váltott, és visszaállította a hét pont körüli különbséget. Sőt Boros negyedik triplájával - három perc maradt ekkor már csak a meccsből - tovább javította a vendégek győzelmi esélyeit, hiszen 69-80-ra alakult az állás. Azt találgatták a hazai szurkolók, hogy vajon fel el lehet-e innen állni. Nos, Monroe-ék hittek benne. Egy perc múlva öt pontra közelítették meg az Univert, újabb egy perc elteltével pedig háromra, aztán amikor már csak 50 másodperc volt hátra, már 82-82 állt az eredményjelzőn. Boros jutott ekkor büntetőkhöz és nem tévesztett, az újdonsült kupagyőztes legjobbja, Monroe viszont tíz másodperccel a vége előtt kihagyta az első kísérletét, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés.