Előnyt érő szolnoki káprázat

FAZEKAS ERVIN, FARKAS MIHÁLY, KIRIPOLSZKY TAMÁSFAZEKAS ERVIN, FARKAS MIHÁLY, KIRIPOLSZKY TAMÁS
2005.05.05. 01:10
A szerb-montenegrói Dragan Alekszics (sötét mezben) vezetésével bombameglepetést szerzett a Szolnok(Fotók: Czagány Balázs)
ALBACOMP-SZOLNOKI OLAJ KK 84-90 (27-29, 25-22, 8-27, 24-12)
Székesfehérvár, 1800 néző. V: Szabó, Benczur
ALBACOMP: Nisavics 8, SPIVEY 23, Bódi 9/3, Younger 8/3, Góbi 17. Cs: Behr 13/3, Petrovic 3/3, Bencze 3, Gáspár. Edző: Farkas Sándor
SZOLNOK: THOMAS 19/9, ALEKSZICS 25/3, Majoros 14/9, Stroud 10, FRANA 18. Cs: Dávid, Szarvas 4. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 16-17. 8. p.: 20-21. 15. p.: 39-39. 17. p.: 46-45. 24. p.: 58-58. 27. p.: 58-68. 34. p.: 70-78. 37. p.: 73-82
Kipontozódott: Góbi (35. p.), Younger (35. p.), Majoros (37. p.)

A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnok javára
A vendégeknél Cziczás és Fülöp hiányzott sérülés miatt, és emiatt aggodalmaskodott a kezés előtt Pór Péter, a szolnokiak edzője. Aztán elkezdődött a játék, és úgy nézett ki, mintha az Albacomp lenne erősen tartalékos… A vendégek lepattanó- és labdaszerzésben is a hazaiak fölé nőttek. Thomas szenzációsan kezdett, egymás után három triplát is bevágott. A látogatók végig vezettek az első negyedben, a fehérváriaknak csupán egyszer sikerült átvenniük a vezetést, azonban ez sem tartott sokáig. A második tíz percben továbbra is szoros volt a küzdelem, a hazaiak valamivel jobban játszottak, mint az előzőekben, de nem tudtak előnyt szerezni.
A fordulás után mindkét csapat beállt zónázni, de amíg Bódiéknak nem ment a távoli dobás, addig a szolnokiak kívülről is többször betaláltak. Lassanként tíz pont fölé növelték előnyüket a vendégek, a fehérváriak a legjobb helyzeteket is kihagyták, erről árulkodik, hogy a harmadik negyedben csak nyolc pontot sikerült összehozniuk. A hajrában továbbra is a vendégek uralták a játékot, okosan kijátszották az idejüket, és majdnem mindig ponttal fejezték be a támadásaikat. A hazaiak játéka pedig a nagy küzdés ellenére továbbra is kiábrándító volt, így váratlan, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak az "olajosok".

Minek köszönhető a siker?
Pór Péter:
Azért tudtunk győzni Székesfehérvárott, mert ismét csapatként játszottunk, mint a bajnokság nagy részében.

UNIVER KSE-PVSK-PÉCS EXPO 82-73 (18-21, 13-26, 28-16, 23-10)
Kecskemét, 1000 néző. V: Vígh, Földházi
UNIVER: BOROS 4, Bradford 23/9, CELEJ 20/12, MCCLENDON 18, Lapov 11/3. Cs: Horváth Á. 6, Horváth Cs. Edző: Meszlényi Róbert
PÉCS: Fodor M. 5, RICHARDSON 15/9, Jovanovics 8/6, HORVÁTH Z. 15, Ivkovics 14. Cs: Orosz 6, Csirke 7/3, Lakatos P. 3/3. Edző: Fodor Péter
Kipontozódott: Fodor M. (29. p.), McClendon (39. p.)
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0 az Univer javára
A tét nagyságához és az Univer átlagos nézőszámához képest igen kevesen látogattak ki a csarnokba.

Ez a nagyon fontos derbi is úgy kezdődött, ahogy a két csapat legutóbbi mérkőzése befejeződött: hatalmas csata a palánk alatt a lepattanókért, amiben ezen a napon is Horváth Zoltán jeleskedett, így hamar meglépett a Pécs. A hazai gárda azonban nem hagyta magát, s Bradford, valamint McClendon kosaraival feljött a negyed végére. A második felvonásban aztán egyre jobban bejöttek a vendéggárda kinti dobásai, amivel több mint tízpontosra hízott a PVSK előnye. Ezt a vezetést remek védekezésével meg is őrizte a nagyszünetig Fodor Péter együttese, így a hazai publikum nem tehetett mást, mint hogy "ébresztőt" kiabált kedvenceinek.

Szüksége is volt rá a kecskeméti csapatnak, ugyanis a harmadik negyed elején a Pécs villámgyorsan elérte a húszpontos (!) lélektani határt. Jött aztán Celej és McClendon, aki közelről és távolról is pontosan célzott, s a duó négy pontra felhozta az Univert. Nos, amit várt a hazai közönség, az a 35. percben teljesedett be: a hatalmas hátrányt ledolgozva a mérkőzés folyamán először vezetett az Univer. A végjátékot aztán jobban bírta idegekkel a kecskeméti csapat, s hazai szempontból Bradford is a legjobbkor szórt be egy triplát, ami azt jelentette, hogy a rájátszás első, roppant fontos meccsét megnyerte az Univer.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Bízott a sikerben húszpontos vendégvezetésnél?
Meszlényi Róbert:
A pokolból kerültünk a mennyországba, de ez csak az ilyen kiváló közönség segítségével sikerülhetett.

Debreceni Vadkakasok-Falco-Swietelsky KC Szombathely 101-63 (27-25, 22-18, 30-8, 22-12)
Debrecen, 1000 néző. V: Váradi, Király
DEBRECEN: ANZULOVIC 14/9, LEE 16/6, Horvat 12/3, SZENDREI 22/3, Bukva 11/3. Cs: Lóránt 8, TRUMMER 14/12, Toya 4, Simon N. Edző: Horváth Imre
FALCO: KÁLMÁN 28/6, Gráczer 7, Pankár 6/3, Reed 4, Crouse 7. Cs: Henrik 2, Borszéki 3/3, Feigl 1, Váradi K. 3/3, Mándity 2. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-10. 8. p.: 16-21. 15. p.: 40-27. 19. p.: 45-39. 26. p.: 73-45. 35. p.: 90-54
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0 a Debrecen javára
Jól kezdtek a szombathelyiek, eleinte szinte nem tudtak hibázni. Természetesen Kálmán vitte a prímet, aki az első negyedben tíz pontig jutott. Ám rajta is túltett az igen agilisan kosarazó hazai kedvenc, Szendrei, aki 13 pontot gyűjtött.

A folytatásban már a lendületbe jövő hajdúságiak akarata érvényesült, állva hagyták ellenfelüket, miközben egyfajta csúcsot is felállítottak: Bukva és Lóránt egy támadáson belül ötször próbálkozhatott, míg végül előbbi a gyűrűbe talált. A szünetben Fejes Tamás, az egyik legnépszerűbb hazai rockbanda, a Tankcsapda dobosa egy Vadkakas-mezt vett át - a klubtól kapta ajándékba, s ígérete szerint a koncerteken magára is ölti. Szendreiek pedig a szombathelyiek nótáját húzták el, de alaposan. Triplaesőt zúdítottak a vasiak gyűrűjére, amelynek eredményeként megsemmisítő vereséget mértek a dunántúliakra.

Miért űzte tanítványait 30 pontos különbségnél is?
Horváth Imre:
Azt kértem a fiúktól a találkozó előtt, hogy mindent adjanak bele, mert nagyon fontos, hogy az első mérkőzésen simán nyerjünk. Ráadásul én már többször láttam a Falcót húsz-harminc pontos hátrányból is felállni, és nem szerettem volna esélyt adni neki. ---- M ---- &