Lélekerősítő győzelem

BENKŐ KRISTÓFBENKŐ KRISTÓF
2004.08.29. 21:50
Mivel a kupa zárónapjának első mérkőzésén a lengyelek könnyedén fektették két vállra az osztrákokat, a szeptemberi Eb-középdöntő-ütközetekre készülő magyar válogatott számára csak a győzelem jelenthette a tornagyőzelmet.
Sitku Ernô megszórta Izlandot is (Fotó: Unger Tamás)
Ennek tudatában kifejezetten agilisan kezdte Zsoldos András legénysége az Izland elleni találkozót: a hetedik percben már több mint tíz ponttal, 21-10-re mentek Sitkuék. A folytatás viszont gyengébbre sikeredett, fel is jöttek a második etap elején egy pontra az északiak. Ezzel azonban egy időre el is lőttek a puskaporukat, mivel a félidő végét jelző dudaszó pillanatában már 52-36-os magyar vezetés állt az eredményjelzőn. A harmadik tíz percben a szorgos iparosok módjára küzdő izlandiak összekapták magukat, és négyegységnyire megközelítették Báderékat. A záró negyedben helyreállt a világ rendje: a beleerősítő házigazda biztosan győzött, s veretlenül nyerte meg a tornát.

Pannon-Swietelsky-kupa, válogatott férfitorna
MAGYARORSZÁG - IZLAND 94-75
(26-21, 26-15, 13-25, 29-14)
Szombathely, 500 néző. V: Forrai (magyar), Maliszewski (lengyel)
MAGYARORSZÁG: Simon 4, NÉMETH 12/6, Fodor G. 9/3, SITKU 20/9, BÁDER 13/3. Cs: Horváth Á. 6/6, Kálmán 6, Góbi 6, Mészáros 7/6, BENCZE 8, Kámán 3/3, Dénes. Szövetségi kapitány: Zsoldos András
IZLAND: SIGURDARSON 19/6, Gunnarsson 11/9, Hafsteinsson 4, Stefánsson 2, BAERINGSSON 15/3. Cs: Olafsson 8, Vilbergsson 6/6, Jónsson 10, Thorvaldsson, Kristinsson, Önundarson. Szövetségi kapitány: Sigurdur Ingimundason
Az eredmény alakulása. 4. p.: 13-10. 8. p.: 23-12. 13. p.: 26-25. 17. p.: 42-33. 23. p.: 56-42. 28. p.: 63-53. 33. p.: 70-63. 37. p.: 79-65
Lengyelország-Ausztria 99-74. A végeredmény: 1. MAGYARORSZÁG 6 pont, 2. Lengyelország 5, 3. Izland 4, 4. Ausztria 3

Hogyan értékeli a látottakat?
Zsoldos András szövetségi kapitány: - Nyerni akartunk, és nyertünk is, a teljesítményünk azonban eléggé hullámzó volt. Ettől függetlenül a torna nagyon jól szolgálta a felkészülésünket az Európa-bajnoki középdöntőre. Néhány játékosunk, így Báder, Sitku és Németh játékba lendült. Az biztos, hogy az elkövetkező mérkőzéseken jóval kiegyensúlyozottabb teljesítményt kell nyújtanunk, és maximális motiváltsággal kell küzdenünk, és akkor ez valószínűleg eredményességben is megmutatkozik majd.