Hegyvidék-Diana SE–Univer KSE 65–93 (16–27, 10–22, 25–23, 14–21)
Alkotás u., 50 néző. V: Földházi, Kis B.
DIANA: Surmann (11/3), Wehner (10), Nyíry (9/3), TÓTH N. (10/3), Csányi (10). Cs: Virág (3), TEMESVÁRI (12/6), Wittinger (–), Halmai (–), Szeleczki (–). Edző: Bácsalmási Gábor
KECSKEMÉT: Bradford (12/6), HORVÁTH Á. (17/9), Mérész T. (5), MCCLENDON (17), HORVÁTH CS. (22). Cs: Dohány (13/3), Dobos (4), Guóth (3/3). Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–10. 8. p.: 8–22. 14. p.: 17–32. 25. p.: 34–60. 28. p.: 43–66. 37. p.: 51–86

Az elején rosszul kezdtek az NB I B-s hazaiak, az első osztályú vendégek pedig, ahogy azt várni lehetett, folyamatosan elhúztak. Aztán a harmadik negyedben kicsit elvesztették a fonalat (és olykor a fejüket is) a kecskemétiek, a fiatal Diana pedig kitartóan küzdött. Ezzel együtt megérdemelt az Univer KSE győzelme, a továbbjutása azonban erősen kérdéses, mivel úgy tűnik, nem tartotta be a versenykiírásban foglaltakat, igaz, ellenfele tudomásunk szerint nem óvta meg a mérkőzést. A játékvezetők viszont rávezették a jegyzőkönyv hátuljára a problémát, így biztos, hogy lesz folytatás, csak éppen nem a pályán, mert nem lesz visszavágó, hanem a zöldasztalnál. Továbbjutó így egyelőre nincs…

Mi lehet a következménye annak, hogy az Univer KSE nem nevezett elegendő számú fiatalt a nyolcaddöntőre? – kérdeztük Buday Zsoltot, a mérkőzés szövetségi ellenőrét.
– A kiírás alapján az A-csoportos csapatnak a B-ligás szabályokhoz kellett volna igazodnia, a kecskemétiek azonban nem neveztek négy utánpótláskorú játékost. A várható következményekről egyelőre korai lenne nyilatkozni.