NB I, nők, A-csoport - Simán nyertek az esélyesek

(19–10, 15–16, 21–12, 21–18)

Szolnok, 300 néző. V: Hegedűs, Vétek

SZOLNOK: DJELMIS (17/9), Németh B. (14/3), Szélesy (5), HIBBERT (21/6), RADNÓTY(10). Cs: Horti (4), Sashalmi (3/3), Szalay (2). Edző: Tapodi Péter
NAGYKANIZSA: Hadarics (6), TOMA (10/6), Hersics (6), JOCOVICS (14), Sztojkovics (11/3). Cs: Góber (8/6), Antolovics (–), Tahi (1). Edző: Gellér Sándor

Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 8. p: 13–8. 15. p.: 28–18. 25. p.: 44–30. 35. p.: 65–46

Kórház a Tiszaligetben. A napokban egymás után dőltek ki a sorból a Máv-Coop játékosai: Farmer és Perovics betegség, míg Bujdosó sérülés miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére. Jobb híján a bedobó Hibbert játszott centert Radnóty mellett, s a mérkőzés elején éppen ők ketten használták ki legjobban Djelmis passzait. A folytatásban Horti Dóra kapott szerepet a szolnokiak soraiban, a 16 esztendős leány azzal a Sztojkovics Évával viaskodhatott centerposzton, aki akár az anyukája is lehetne. A szünet előtt némileg felzárkóztak a kanizsaiak, nyolc pont hátrányuk nem tűnt behozhatatlannak a folytatásban. A fordulást követően Hersics tovább csökkentette a felek közötti különbséget, ám Hibbert remek játékával eldöntötte a mérkőzést – az ausztrál légiós mezőnyből és a palánk alól is rendre precíz volt. A záró negyed túl sok izgalmat nem hozott, felváltva potyogtak a pontok. A tartalékos Szolnok a körülményekhez képest viszonylag könnyű győzelmet aratott a sereghajtóval szemben.

Mestermérleg

Tapodi Péter:
– Ezen a héten ismét csőstül jött a baj, ezért kissé tartottunk a mérkőzéstől. Szerencsére nem történt meglepetés.
Gellér Sándor: – Azt gondoltam, hogy a tartalékos Szolnokot ennél sokkal jobban megszorítjuk. Vannak problémáink, ám ezeken túl kell lépni, készülnünk kell a Baja elleni, számunkra nagyon fontos öszszecsapásra.

BSE-ESMA–Zala Volán-ZTE 76–62
(20–18, 19–17, 14–11, 23–16)

Városmajor u., 100 néző, V: Gorka, Frányó

BSE: POP (7/3), KOSJÁR (17/9), ANDÓ (16), KAROLEVA (14), KALMÁR-NAGY (9). Cs: Dzsuver (5), Hagara (8). Edző: Déri Csaba
ZALAEGERSZEG: Stoenescu (3), Zsovár (5), Horváth Zs. (8), VAJDA (22), Varga R. (–). Cs: MAZIC (12), Szentkirályi (7/3), Pesovics (3/3), Major (2). Edző: Székely Norbert

Az eredmény alakulása. 4. p.: 14–4. 8. p.: 18–14. 13. p.: 28–23. 17. p.: 34–29. 24. p.: 45–43. 28. p.: 47–45. 33. p.: 59–48. 37. p.: 68–56
Kipontozódott: Kosjár (37. p.)

Jól kezdtek a hazaiak, Kosjár két gyors triplát, majd ziccert dobott. A zalaiak a meccs elején pontatlanok voltak közép-távolról. Szentkirályi első próbálkozásából rögtön triplát jegyzett a nyolcadik percben, 18–11-re alakítva az eredményt. Egy perc múltán Vajda már tizedik pontját jegyezte, és ezzel egyenlőre alakította az állást. A második negyedet gyenge védekezés és dobópárbaj jellemezte, tudatos elképzelések nélkül. A nagyszünet után elsősorban Mazics palánk alatti munkájának köszönhetően fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 35. percben Pop triplája nyomán tíz pont fölé nőtt a BSE előnye (62–51). A fürge léptű román irányító labdáinak köszönhetően társai rendre ziccerhelyzetekbe kerültek, és pontokkal hálálták meg a remek kiszolgálást.

Déri Csaba:
– Ezen a mérkőzésen a hét végi, Diósgyőr elleni rangadóra készültünk. Maximálisan elégedett vagyok a lányokkal.
Székely Norbert: – A nagyobb rutinnal rendelkező BSE a harmadik negyedben eldöntötte a mérkőzést.