Kovacsics nagyot játszott, legyőzte az FTC a Bietigheimet

NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (közvetítés)NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (közvetítés)
2018.11.04. 14:20
Az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 33–30-ra legyőzte a Bietigheimet a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának negyedik fordulójában. Kovacsics Anikó 15 góllal vette ki a részét a sikerből, egyértelműen a meccs legjobbja volt.
A KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, D-CSOPORT
4. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–SG BBM BIETIGHEIM (német) 33–30 (17–13)
Érd, 2200 néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
FTC: Bíró B. – Faluvégi 1, Pena 3, KOVACSICS 15 (5), Mészáros R., HÁFRA N. 7, Schatzl Nadine 2. Csere: Szemerey (kapus), Hornyák D., KLIVINYI 4, Lukács V., Márton 1. Edző: Elek Gábor
BIETIGHEIM: Eckerle – MALESTEIN 6, Van der Heijden 4, Naidzinavicius 5 (3), Visser 2 (1), Lauenroth 1, BRAUN 4. Csere: Salamakha (kapus), KUDLACZ 5, Rozemalen, SCHULZE 3. Edző: Martin Albertsen
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 12. p.: 6–8. 17. p.: 9–9. 21. p.: 12–11. 27. p: 15–12. 35. p.: 21–16. 39. p.: 22–20. 43. p.: 25–22. 50. p.: 26–27. 56. p.: 30–27. 58. p.: 30–29.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/4
Elek Gábor
: – A németországi mérkőzés után tisztában voltunk azzal, mire számíthatunk a Bietigheimtől. Magam sem tudom, honnan és miből merített erőt a csapat a hajrában és nyerte meg a mérkőzést. Ez a szív diadala volt!
Martin Albertsen
: – Érzelmekben gazdag mérkőzés volt. Az első félidőben nem lehettünk elégedettek a védekezésünkkel, szünet után viszont volt egy jó periódusunk ebben a játékelemben. Sokszor olyan érzésem volt az itteni hangulat kapcsán, mintha futballmeccsen lettem volna.

4. Bietigheim (német) 4 1 1 2 112–116 –4 3

Lassan belakja az FTC az új Bajnokok Ligája-otthonát, az Érd Arénát, ahova ezúttal a Bietigheim látogatott. Az előző körben a Fradi fontos győzelmet aratott a németek ellen, és ezúttal is hasonló teljesítményre volt szükség az újabb sikerhez.

„Köszönöm a látogatást, Kovacsics! Adri” – hirdette egy Kovacsics Anikónak címzett molinó a kapu mögött, megköszönve a Ferencváros kapitányának, hogy a hét közben bement a kórházba a súlyos sérülést szenvedett kókai átlövőhöz, Szalkai Adriennhez, akinek éppen ő a kedvenc játékosa.

Az elmúlt meccseket kihagyó Danick Snelder ugyan a bemelegítést végigcsinálta a társaival, de utána csak a kispadról biztatta társait és figyelte a találkozót, amelyet jobban kezdett a vendégegyüttes. Amikor csak lehetett, gyorsan indult a Bietigheim (többször a pontatlan hazai befejezésekből), és ezzel meg is gyűlt a baja a Fradinak, a németek rendre vezettek egy-két góllal.

Újra Háfra Noémi vette hátára a zöldeket, a fiatal átlövő sorra lőtte a gólokat, vagy éppen kiállítást, hetest harcolt ki. Amikor felállt fal ellen kellett támadnia az ellenfélnek, már kevésbé volt hatékony, Martin Albertsen 8–8-nál időt is kért. Hamarabb is átvehette volna a vezetést az FTC, ám többször belehibázott, aztán a 21. percben végre megtört a jég (11–10). Klivinyi Kinga is megvillantott már valamit a vállműtétje előtti lövéseiből, Szemerey Zsófi hetest védett, a Fradi pedig lendületbe jött a szünet előtt, és négygólos előnyt harcolt ki (17–13).

A Bietigheimet három „mindenre elszánt”, plüsskutyával (!) is felszerelkezett dobos kísérte el Érdre, folyamatosan adták a talpalávalót, vagy éppen az osztrák bírókat szidták. A második félidő elején azt láthatták, hogy csapatuk már öttalálatnyi hátrányba kerül. Kovacsics szokásához híven fáradhatatlanul robotolt, a hetesek mellett akcióból is lőtte a gólokat, a játékrész közepén már tíz fölött járt. Nagy kérdés volt, hogyan bírja erővel az FTC, ugyanis a sérülések miatt erősen behatárolódtak Elek Gábor lehetőségei a belső posztokon, például Faluvégi Dorottyának kellett bemennie egy időre beállóba.

Ráadásul a Bietigheim nemhogy nem szakadt le, hanem ha nem véd hetest Bíró Blanka a 46. percben, ki is egyenlített volna. Ezt végül így sem sikerült elkerülni, sőt a vezetést is átvette a sokat rohanó német csapat. Hiába került emberelőnybe a Fradi, nem tudott élni a két perccel, így újabb körömrágós végjáték következett. Főleg, hogy a korábbiakhoz képest több hiba csúszott a támadásokba, viszont szerencsére a Bietigheim is idegesnek tűnt.

Aztán jött egy immár menetrendszerű Kovacsics-labdalopás és ziccer, majd egy üres kapus Háfra-gól, ami alatt az ellenfél kapusa, Valentina Salamaha csúnyán ütközött a kapufával, le kellett támogatni. Így sem volt még vége az izgalmaknak, ugyanis emberhátrányba került az FTC, de már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A 33–30-as sikernek és a CSM Bucuresti hazai vereségének köszönhetően a zöld-fehérek a következő fordulóban a csoportelsőségért játszanak a CSM ellen hazai pályán.

Kovacsics-gólok

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: vége, 33–30-ra győzött a Ferencváros!!!

60. perc: Kovacsics a 15. gólját is bedobja (17 lövésből, 88 százalék). megnyeri a Fradi! 33–30

59. perc: Márton Gréta is beköszön, majd a német támadásnál a kapufa segít. 32–30

58. perc: Pena gólja végre. Azonban jön Schulze is 31–30

58. perc: Malestein újra eredményes, és Schatzl is kimegy két percre 30–29

57. perc: Kovacsics újabb gólja, de Antje Lauenroth azonnal válaszol 30–28

56. perc: német hetes – Mészáros Rea két percre kimegy –, de Bíró megint védi!

55. perc: Háfra Noémi eredményes a saját térfeléről, közben a kapus Valentina Salamakha csúnyán beveri a fejét a kapufába. Le kell mennie, de szerencsére nincs komolyabb baja 29–27

54. perc: Lukács szélről hibáz. Német támadás, de magyar labdaszerzés, Kovacsics végigszáguld a pályán, majd bedobja! Ráadásul két perc Vissernek, mert közben szabálytalankodott Kovacsiccsal szemben. 28–27

53. perc: nagyon kellett már egy kivédekezett támadás, vissza lehet venni a vezetést! Sajnos azonban Pena kihagyja a helyzetét.

52. perc: eladott labda emberelőnyben…Van der Heijden lövésénél jó a blokk!

51. perc: Kovacsics egyenlít! 12. gólja, plusz Schulze kimegy 2 percre. 27–27

50. perc: eladott labda, a németek visszavehetik a vezetést. Malestein meg is teszi 26–27

48. perc: Kudlacz eszméletlen nagy gólt lő, egyenlő 26–26

47. perc: Van der Heijden lövését még védi Bíró, de a kipattanót Visser nem hibázza el 26–25

46. perc: Pena is zseniális! 26–24

45. perc: hetessel jöttek a németek Visser révén, de Bíró a legjobbkor mutatja be újabb bravúrját.

44. perc: kimaradt zöld-fehér támadás, majd Braun lő gólt 25–24

43. perc: Kovacsics megint! Már 11 gólnál jár… Sajnos Kudlacz sem pihen 25–23

42. perc: Kovacsics lő újabb gólt, már passzívot jeleztek a bírók. Az ellentámadás végén Malestein a szélről bedobja. 24–22

41. perc: Klivinyi átlövését blokkolják, majd Bíró véd hatalmasat Kudlacz ziccerénél.

40. perc: Pena emberhátrányból eredményes. Előtte lement Bíró, és sajnos a németek túl gyorsan végezték el a középkezdést – Malestein kihasználta, hogy üres a kapu. 23–21

39. perc: Schulze ismét villant, már csak kettő a Fradi előnye 22–20

38. perc: Háfrával szabálytalankodnak, hetes. Kovacsics bedobja, ez már a kilencedik találata! Sajnos utána Van der Heijden szépít, és után Schatzlt kiállítják két percre. 22–19

37. perc: Braun sajnos nagyon szép gólt dob a szélről 21–18

35. perc: Van der Heijden újabb gólja, de jön Kovacsics is, majd Kudlacz. Három villámgól 21–17

34. perc: Bíró nagyot véd, majd Háfra Noémi lő védhetetlenül a kapuba 9 méterről. 20–15

33. perc: német büntető Szemereynek most nincs esélye Maura Visser ellen 18–15, de Klivinyit sem lehet tartani 19–15

32. perc: Kovacsics lő, de meglökték, marad a labda a Fradinál. Klivinyi kapja meg a labdát, szabálytalankodnak vele szemben, büntető. Kovacsics bevágja! 18–14

31. perc: Van der Heijden az első támadásból szépít átlövésből 17–14

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Faluvégi rohant végig a pályán, de kimaradt a ziccer. Bíró bravúrral védi Schulze helyzetét az utolsó másodpercekben. 17–13 az első harminc perc után!

29. perc: nagyszerű akció végén Kovacsics dob szép gólt a beálló helyéről. 17–13

28. perc: Schulze töri meg a német gólcsendet 15–13, de Schatzl zseniális mozdulattal visszaállítja a különbséget 16–13

27. perc: Schulzéval Faluvégi szabálytalan, hetes. Szemerey Zsófia kivédi Naidzinavicius büntetőjét! Majd Kovacsics nagyszerű mozdulattal dob gólt 15–12

26. perc: Klivinyi szenzációs átlövéssel eredményes, már kettő az előny! 14–12

25. perc: kimarad a német ziccer, majd időt kér Elek Gábor.

24. perc: Háfra Noémit nem lehet tartani ismét itt az előny! 13–12

24. perc: Naidzinavicius az ötödik gólját szerzi, hetesből volt eredményes. 12–12

22. perc: Schatzl hetese kimarad, de a kipattanó után újabb büntetőt kap a Fradi. Kovacsics bedobja. 12–11

21. perc: Kudlacz villámsebesen egyenlít. 11–11

21. perc: Bíró Blanka szépen véd, majd Schatzl Nadine szélről bevágja. Végre vezet a Fradi! 11–10

20. perc: kivédekezett német támadás, de a Fradi megint nem tudta kihasználni a lehetőséget, hogy átvegye a vezetést.

18. perc: Kudlacz találatával ismét vezet a Bietigheim, de Kovacsics révén jön a válasz 10–10

17. perc: Naidzinavicius átlövésből eredményes, de Klivinyi egyenlít. 9–9

16. perc: Háfra Noémi nagy erővel találta el a lécet, még mindig nincs meg a vezetés.

Időkérés, Elek Gábor: Sz*rul indult, de most már alakul!

15. perc: átvetette volna a vezetést a Fradi, de Nerea Pena hetese kimaradt…

Az utóbbi percekben remekül védekezik az FTC.

14. perc: Háfra Noémi óriási gólt dob átlövésből. Újra egyenlő! 8–8, kapust cserélt a Bietigheim.

12. perc: a Fradi is lehozta Bírót, de nem jött be a támadás, az elrontott helyzet után Naidzinavicius az üres kapuba dob 6–8. Klivinyi Kinga gyorsan szépít. 7–8

11. perc: Laura van der Heijden első gólja 6–7

11. perc: Karolina Kudlacz mellétrafál, az ellentámadás végén Háfra lövése a kapufáról jön le. Majd Kovacsics 2 percre kimegy egy ütközés után.

10. perc: kockáztatnak a németek, lehozzák a kapust. Jó a védekezés, de Kovacsics nagyon mellédobja. Üres volt a kapu…

9. perc: magyar hetes, Kovacsics kegyetlenül bevágja 6–6

8. perc: óriási az iram. Malestein gólt dob, de utána Naidzinaviciust kiállítják két percre. 5–6

7. perc: jól védekezett a Fradi, és a kapufa is segített, majd a magyar akció végén szélről Faluvégi Dorottya egyenlít! 5–5

6. perc: gyorsan potyognak a gólok, előbb Braun volt ismét eredményes, de rögtön utána Háfra Noémi szépít 4–5

5. perc: Antje Malestein sajnos bevágja a helyzetét, de Kovacsics Anikó hetesből ismét szépít 3–4

4. perc: Háfra Noémi gyorsan szépít 2–3

4. perc: újabb büntető, Naidzinavicius megint eredményes 1–3

3. perc: német hetes, Kim Naidzinavicius bepattintotta 1–2

2. perc: Háfra Noémi egyenlített beállóból 1–1. Az első meccsen jól ment neki, 8 gólt szerzett.

1. perc: a Fradi kezdte a meccset. A támadás kimaradt, az ellenakcióból Kim Braun betalált 0–1

ELŐZMÉNYEK

A BL csoportkörének 4. fordulójában járunk, minden négyesből három csapat jut tovább a következő körbe. A D jelű kvartettben a Fradi a második helyen áll. Győzelemmel Elek Gábor csapata bebiztosíthatja a továbbjutást két fordulóval a vége előtt. Ehhez még az is kell, hogy a CSM Bucuresti szintén nyerjen a Vipers Kristiansand ellen a 17.30-kor kezdődő mérkőzésen.

A két csapat előző meccsén Bietigheimben 28–25-re nyert a Fradi.

Masszív időszak előtt állnak a Ferencváros kézilabdázói, hiszen a német ezüstérmes Bietigheim után jövő héten a Siófok elleni bajnoki rangadóval és a végső BL-sikerre is esélyes román CSM Bucuresti elleni Bajnokok Ligája-meccsel folytatják a kemény menetelést.

Elek Gábor, az FTC edzője:– Nem is panaszkodunk, hogy kicsi a terhelés. Alapból vannak hiányzóink, pluszban jött még Djurdjina Malovics és Danick Snelder sérülése. Látom, kezd kissé fáradni a csapat, ami nyilván természetes. Most ez ellen is küzdenünk és harcolnunk kell, de nem féltem a lányokat, mert nagyszerű sportemberek.

Martin Albertsen, a Bietigheim edzője: Az FTC-hez hasonló színvonalat képviselő csapatok ellen csúcsteljesítményt kell nyújtanunk, de sajnos a hazai meccsen ez nem volt meg. Ha betartjuk az előre megbeszélt taktikát és koncentrálunk, a vasárnapi újabb mérkőzésen minden megtörténhet.