Női kézi NB I: Kovács 13 gólja, a DVSC nagy sorozattal fordított

2019.09.04. 20:09
A DVSC hazai pályán 30–22-re legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I 2. fordulójában.

A vendégek a meccs 44. percében még 18–16-ra vezettek, a Loki utána egy 8–0-s sorozattal fordított, eldöntve a meccset. A DVSC-ben Kovács Anna 13 góllal vette ki a részét a sikerből, a túloldalon Claudine Mendy 11-szer talált be.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–22 (12–13)
Debrecen, 2000
néző. V: Hargitai, Markó
DEBRECEN:
Oguntoye – Varsányi 2, KOVÁCS ANNA 13 (2), Bulath 3, Tóvizi 3, Deszpotovics 1, Vantara-Kelemen 3. Csere: TRIFFA, SZABÓ D. (kapusok), Karnik, Bordás 1, VÁMOS 2, Karsten 1, PETRUS 1, Arany. Edző: Köstner Vilmos
FEHÉRVÁR: ATTINGRÉ – Zazai 2, MENDY 11 (6), Walfisch 3, Boldizsár 2, Rózsás, Pelczéder. Csere: Mistina (kapus), Sztankovics 3, Hudra, Moutsogianni, Szarka A., Piller 1, Töpfner. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 3–6. 12. p.: 6–6. 21. p.: 6–11. 25. p.: 10–12. 35. p.: 15–14. 44. p.: 16–18. 53. p.: 24–18
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/6
Köstner Vilmos: – A negyvenedik percben sikerült legyőzni önmagunkat, onnantól megérdemelt győzelmet arattunk javuló játékkal, de még mindig sok hibával.
Deli Rita: – Az első félidőben nem tudtuk kihasználni elöl a jó kapusteljesítményünket. Ennek köszönhetően pedig azt sem sikerült elérnünk, hogy minél nagyobb előnnyel forduljunk. A második félidőben már sok volt a technikai hibánk, elfáradtunk. Rutint kell szereznünk egy-egy szituációnál, tragédia nem történt, tanulófázisban vagyunk.

1. FTC 2 2 67–50 +17 4
2. Debrecen 2 2 63–46 +17 4
3. Vác 1 1 31–21 +10 2
4. Győr 1 1 27–24 +3 2
5. Dunaújváros 1 1 29–27 +2 2
6. Kisvárda 1 1 25–23 +2 2
7. Fehérvár 2 1 1 51–57 –6 2
8. Mosonmagyaróvár 1 1 27–29 –2 0