Fontos győzelemmel zárta a csoportkört a Fradi

2017.11.19. 14:46
A Ferencváros simán hozta az utolsó csoportmeccsét (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Ferencváros 30–21-re legyőzte a Larvikot idegenben, ezzel eldőlt, hogy a magyar együttes 4 pontot visz magával a középdöntőbe. A vereséggel a norvég együttes búcsúzik a sorozattól.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ
LARVIK HK (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–30 (9–18)
Larvik, 2000
néző. V: Alpaidze, Berezkina (oroszok)
LARVIK: Rundbraten – RIVAS TOFT 5, Hjertner 2, E. Christensen 2, Morena 1, Breistöl 1, Berglie 1. Csere: Moreschi (kapus), Tollbring 6 (4), Wolff 1, Löken 2, Bergum. Edző: Tor Odvar Moen
FTC: SZIKORA – Faluvégi 2, VAN DER HEIJDEN 5, Kovacsics 4 (1), Snelder, PENA 4, SCHATZL NADINE 6. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, LUKÁCS 7, Szucsánszki, Márton, Háfra N., Mészáros R., Hornyák D. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 11. p.: 3–7. 17. p.: 7–8. 25. p.: 7–15. 29. p.: 8–18. 39. p.: 12–20. 45. p.: 15–21. 49. p.: 15–26. 54. p.: 19–27
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1

Ugyan a Ferencváros továbbjutása már korábban eldőlt, a következő körbe továbbvitt pontok miatt korántsem volt tét nélküli a C-csoport utolsó mérkőzése Larvikban. Ennek ellenére azért a norvégoknak volt fontosabb a meccs, hiszen ők csak úgy harcolhatták ki a továbbjutást, ha nem kapnak ki.

KEZDŐDIK A VB

December 1-jén megkezdődik Németországban a női világbajnokság, amelyen számos Fradi-játékosnak is jelenése lesz.

A magyar válogatottba Bíró Blanka, Lukács Viktória, Háfra Noémi, Kovacsics Anikó, Mészáros Rea, Szekeres Klára és Schatzl Nadine kapott meghívót, Danick Snelder és Laura van der Heijden a holland, Nerea Pena pedig a spanyol nemzeti csapatban szerepel majd.

A magyar válogatott teljes keretét és a világbajnokság menetrendjét ide kattintva találja!

A magyar együttes kezdett jobban, a héten sérülést szenvedő Nerea Pena góljával vezetést szerzett, majd 1–1 után három megválaszolatlan Fradi-találat adta meg az alaphangot. A spanyol mellett Kovacsics Anikó, a születésnapos Schatzl Nadine és a másik szélen Lukács Viktória is többször betalált, a kapuban pedig az előző meccseken kevés szerepet kapó, ugyancsak születésnapos Szikora Melinda is remekül védett.

A félidő közepén egygólos hátrányra jött vissza a Larvik, ráadásul a hazaiak emberelőnybe is kerültek ekkor, ám az FTC rákapcsolt és egy elképesztő 10–1-es rohammal lényegében eldöntötte a mérkőzést.

A második félidő már pontatlanabb játékot hozott, de az északiak csak hat gólra tudták megközelíteni a Fradit, amelyben a korábban kevesebb lehetőséghez jutók is bőven játszhattak – ebben a játékrészben Schatzl és Lukács emelkedett ki. A vége 30–21 ide.

A Ferencváros a második helyen jutott tovább, és négy pontot visz magával a középdöntőbe, amelyben a Metzcel, a Buducsnoszttal és a Bietigheimmel kerül össze. A Larvik ezzel a vereséggel búcsúzott a sorozattól – ilyenre a 2008–2009-es szezonban volt legutóbb példa.

Ez a vége!
60. perc:
heteshez jutott a Larvik, ebből szerzett újabb gólt Tollbring. 21–30
59. perc: Rivas szerzett nagy gólt. 20–30
58. perc: és egy újabb Lukács-gól. 19–30
57. perc: Schatzl megszerezte a sokadik gólját, másodpercekkel később Lukács is így tett. 19–29
56. perc: Szikora védett.
54. perc: Breistöl
szerzett szerencsés gólt. (19–27) Időt kért a Ferencváros.
53. perc: hosszabb gólcsend végén Rivas lőtt nagy gólt. 18–27
50. perc: Wolff harcolt ki hetest. Tollbring értékesítette. 17–27
49. perc: Van der Heijden szerzett nagy gólt átlövésből. Azonnal válaszolt Rivas, majd gyorsan gólt betalált Lukács is. 16–27
47. perc: most magának teremtett helyzetet Kovacsics, villámgyorsan visszaállt a 10 gólos különbség. 15–25
46. perc: visszaállt a rend: Lukács előbb szélről, majd indításból talált be. 15–24
45. perc: Van der Heijden szakította félbe a hazaiak felzárkózását. 15–22
44. perc: Szucsánszki a kapufára lőtt, ebből indultak a norvégok és Berglie gólt lőtt. 15–21
43. perc: Szikora védett nagyon, a másik oldalon megint eladta a labdát az FTC.
42. perc: szépen használta ki az emberelőnyt a Larvik, Löken révén újabb gólt szerzett. 14–21
41. perc: Tollbring ügyesen lepördült védőjéről és gólt szerzett. 13–21
40. perc: most pedig eladta a labdát a Fradi, ebből indulva Löken fejezte be a lerohanást. (12–20) Schatzl válaszolt. (12–21) Szekeres belekapott ellenfele szemébe, kiállították két percre.
39. perc: Kovacsics pontatlan lövése után Rivas szépített. 11–20
37. perc: Háfra nagy gólt lőtt átlövésből. 10–20
36. perc:
Morenának is megtetszett ez a tevékenység, ő is szerzett egy gólt. 10–19
35. perc: majdnem öt percet kellett várni a játékrész első góljára. Schatzl talált be. 9–19
34. perc: kiegészült a Fradi, a pályára visszatérő Háfra harcolt ki hetest. Kovacsics büntetőjét megfogta Moreschi.
32. perc: eladott labdát és pontatlan lövések jellemezték az előző két percet.
31. perc: Háfrát gyorsan kiállították.
Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

30. perc:
31 másodperccel a vége előtt időt kért Elek Gábor. A támadás nem sikerült, rossz időn túli hazai szabaddobással zárult az első félidő.
29. perc: Rivas szerzett szép gólt átlövésből. 9–18
28. perc: emberhátrányban nem tudott igazán jó helyzetet kialakítani a Larvik. Elrontott Fradi-támadás után labdát szereztek a zöld-fehérek és Lukács fejezte be a lerohanást. 8–18
27. perc:
Christensent szórták ki két percre. Pena ültette hintába a védőjét és vágott be egy újabb gólt. 8–17
26. perc: megint Hornyák talált be, a másik oldalon Szikora fogott meg egy ziccert. 8–16
25. perc: Hornyák is pályára került, gyorsan le is tette a névjegyét egy góllal. Gyorsan válaszolt Wolff. 8–15
24. perc: Lukács szerzett szépen labdát, a lelátóról zúg a „ria, ria, Hungária!”
22. perc: átbeszélés után sem sikerült a hazaiak támadása, nem úgy a Fradié. Ismét Kovacsics volt eredményes. 7–14
21. perc: Kovacsics is betalált, megint időt kértek a norvégok. 7–13
20. perc: most Lukács volt eredményes Szucsánszki passzából. 7–12
19. perc: Pena gyönyörű passzal forgatott át Schatzlnak, az ő góljával pillanatok alatt ismét négygólosra nőtt a Fradi előnye. 7–11
18. perc: Rivast is kiszórták, majd Kovacsics talált be. (7–9) Pena magának alakított ki helyzetet és megszerezte a harmadik gólját. 7–10
17. perc: hosszabb gólcsend után Berglie harcolt ügyesen egy hetest, amelyet Tollbring lőtt be. Közben egyébként Faluvégit kiállították. 7–8
14. perc: pontatlan Fradi-indítás miatt szétszakadt a mezőny, Hjertner ziccergóllal hozta közelebb az övéit. 6–8
13. perc: belelendültek a hazaiak, Christensen fejezett be gyorsan egy akciót. (5–7) Faluvégi hűtötte le kissé a kedélyeket. 5–8
12. perc: Kovacsics óriási kapufát lőtt. Tollbringra nem jutott védő. 4–7
11. perc: Hjertner lőtte ki a jobb felső sarkot. A másik oldalon szinte azonnal válaszolt Van der Heijden.3–7
10. perc: Schatzl került helyzetbe a szélen, belőtte a második gólját. Időt kértek a norvégok. 2–6
9. perc: a hazaiak kapusa, majd Szikora is védett egyet-egyet.
8. perc: Pena látott meg egy rést a falon ,ellentmondást nem tűrően tört be és lőtt újabb gólt. 2–5
7. perc: Christensen szerzett szép gólt a védőjétől elhajolva. 2–4
6. perc: ismét jól védekezett a Ferencváros, még mielőtt rendeződött volna a hazai védelem, Schatzl növelte az előnyt. 1–4
5. perc: szép játék végén Van der Heijden talált be, majd egy kivédekezett akció után gyorsan gólt szerzett Faluvégi is. 1–3
3. perc: egy-egy elkapkodott akció után Morena harcolt ki hetest. Tollbring értékesítette a büntetőt. 1–1
2. perc:
Szikora pedig védéssel mutatkozott be. Pena váratlanul lőtt a kilencesről, beakadt az első próbálkozása. 0–1
1. perc: az első támadásból eladta a labdát a Fradi.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Larvik–Ferencváros női kézlabda BL-mérkőzés online tudósításában!

Az már korábban eldőlt, hogy a Fradi a második helyen jut tovább, a csoportkör utolsó, azaz mai meccse azonban így sem tét nélküli, hiszen a Larvik ellen derül ki, hogy a zöld-fehérek hány pontot visznek magukkal a következő körbe. A Larviknak létfontosságú a pontszerzés, hiszen csak úgy jut tovább (veresége esetén a Thüringer HC a továbbjutó). Abban az esetben, ha a norvégok győznek, az FTC két ponttal megy tovább, döntetlen esetén hárommal, a vendég győzelem pedig négy továbbjutó pontot eredményezne Elek Gábor együttesének.

„Nem lesz könnyű meccs, a Larvik hétről hétre jobb lett az elmúlt időszakban – mondta a Nemzeti Sportnak Kovacsics Anikó, az FTC válogatott irányítója. – Ráadásul most hazai pályán játszik, és neki ezen múlik, hogy továbbjut-e vagy sem. Úgy számoltunk a sorsolás után, hogy az utolsó forduló talán tét nélküli lesz nekünk, aztán mégsem az. Az élet így hozta, ezért szép a sport, az előre elképzelt forgatókönyvet sokszor átírják a véletlenek. A meccsen többre lesz szükség, mint amennyit a legutóbbi edzésen mutattunk, főleg koncentrációban és sebességben, de bízom benne, hogy megfelelően rá tudunk pörögni a világbajnokság előtti utolsó hatvan percre. A védekezés határozza meg, milyen lesz a játék képe, mert ebben az első egymás elleni meccsünkön mindkét fél gyengén teljesített. Elsősorban az átlövőiket kell semlegesítenünk, ha ezt jól megoldjuk, könnyebbé tesszük magunknak a mérkőzést.”

Az FTC roppant erőltetett menetből érkezik a találkozóra, ugyanis november 6. óta négyszer játszott a BL-ben, ötször az NB I-ben – utóbbi sorozatban ráadásul a Győrrel és az Érddel is megmérkőzött.

A két csapat október 14-én találkozott legutóbb, akkor a Ferencváros hazai pályán 37–33-ra győzött.

Fontos információ a Fradi mai meccskeretével kapcsolatban, hogy a napokban műtött Marija Jovanovics még lábadozik, viszont a fradi.hu beszámolója szerint a szerdán megsérülő Nerea Pena két nap rehabilitáció után részt vett az utolsó edzéseken, így az ő játékára jó esély mutatkozik.