Megverte a CSM Bucuresti a Fradit, kiesett a magyar csapat

2020.02.21. 17:20
A fehér mezes Cvijics ezúttal tarthatatlan volt (Fotó: Koncz György, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Ferencváros 27–24-re kikapott a CSM Bucuresti otthonában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat tovább a csoportjából.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ
, 4. FORDULÓ
1. CSOPORT

CSM BUCURESTI (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–24 (16–13)
Bukarest, 4500
néző. V: Novikov, Rozskov (ukránok)
CSM: J. GRUBISIC – C. Martín 1, Omoregie, LEKICS 4, Pintea 2, C. NEAGU 8 (3), Curea. Csere: Torstenson, A. Klikovac, CVIJICS 7, Perianu 2, Grbics 3. Edző: Adrian Vasile
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 7, Klujber 3 (1), Snelder 3, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 3, Schatzl Nadine. Csere: Szemerey (kapus), Háfra N. 2, Pásztor, Márton G. 3, SZUCSÁNSZKI 2, Debreczeni-Klivinyi 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 8. p.: 3–4. 13. p.: 5–7. 18. p.: 8–9. 24. p.: 12–10. 26. p.: 12–12. 39. p.: 20–16. 43. p.: 21–19. 47. p.: 23–19. 53. p.: 23–22. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Adrian Vasile:
– Tisztában voltunk azzal, hogy mennyire fontos nekünk a siker és az újabb két pont. Számítottunk arra, hogy az FTC gyorsan játszik, és igyekszik nyomás alá helyezni minket. Megvolt az erő és az egység a csapatunkban, örülök, hogy sorozatban a harmadik győzelmünket is megszereztük a középdöntőben.
Elek Gábor: – Az otthoni meccset és tízgólos sikerünket nem lehetett alapul venni, mert nekünk a kritikus pillanatokban akkor minden sikerült, és a tudásunkon jóval túllépve teljesítettünk. Biztosra vettem, hogy ez a találkozó most más lesz. Kiélezett meccs volt, hatalmasat küzdöttünk, közel álltunk az újabb bravúrhoz, de az első félidő végén és a másodikban elkövetett hibáink döntöttek, a szerencse sem állt mellénk. Megérdemelt a Bukarest győzelme.

Magyarországon nagy meglepetésre legyőzte a Fradi a bombaerős román csapatot, a CSM-et, de most azzal a tudattal utaztak a zöld-fehérek Bukarestbe, hogy ha kikapnak, akkor biztosan lemondhatnak a negyeddöntőbe jutásról.

VÉLEMÉNYEK

Carmen MARTÍN, a CSM Bucuresti jobbszélsője: „A sérülésem és a több hónapos kihagyás után fantasztikus volt a hangulat és az is, hogy nyerni tudtunk. Nagyon sokat köszönhetünk a szurkolóinknak.”

MÁRTON Gréta, az FTC balszélsője: „Az itthoni meccs nagyon sikeresen alakult a mi szempontunkból, Romániában már sokkal nehezebb dolgunk volt. A szünet után döntő pillanatokban hibáztunk. Igyekeztünk tartani a tempót, de a második félidőben egyre jobban kezdtünk fáradni, így nehezebben tudtunk tapadni a riválisra.”

Egy-két ziccer meglepetésszerű elrontásától és az utolsó két-három perctől eltekintve magabiztosan játszott a Ferencváros az első félidőben, amelyet háromgólos előnnyel zártak a hazaiak, de a nagyobb előnyt csak a végjátékban csikarták ki maguknak.

Bíró Blanka jól védett a kapuban, Háfra Noémi, Lukács Viktória és Danick Snelder a nehéz pillanatokban rendre megrázta magát – csakhogy a CSM két klasszisa, Cristina Neagu és Andrea Lekics jó formában kézizett, és húzta e páros maga után a többieket. Akik ráadásul motiváltan léptek pályára, a beálló Dragana Cvijics egyik gólja után a mezt is majdnem letépte magáról örömében (ez végül nem sikerült neki).

Elek Gábor csapata megküzdött a „játékvezetői elemekkel” is, Klujber Katrin azonban nagyon rosszkor rontott hétméterest. Sokszor elkapkodták a magyar hölgyek a támadásokat, ellenben a románok emberhátrányból is betaláltak, pedig egyáltalán nem remekelt a második félidő derekán a CSM.

Bosszantó hibák és gyenge lövések, szabálytalan csere miatti kiállítás: nem tudott közelebb kerülni a házigazdához a Fradi, Bíró és Lukács jó formája ide vagy oda. A hajrában felcsillant a remény, de egy román hetes és három „ki nem kényszerített” magyar hiba megpecsételte a Ferencváros sorsát. 27–24

Nagy lehetőséget puskázott el tehát a magyar csapat, kár érte, és elúszott a továbbjutásnak a reménye is.

Ugrott a Fradinak a negyeddöntő.

30. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

30. perc
Márton jó lövés... kapufa. Akkor ezzel eldőlt.

29. perc És magyar időkérés.

28. perc
Román gól, Neagu,27–24!

Cristina Neagu Bukarestben született 1988. augusztus 26-án, a CSM București játékosa. A Nemzetközi Kézilabda-szövetség 2010-ben, 2015-ben, 2016-ban és 2018-ban is az év legjobb játékosának választotta. A román válogatottal részt vett a 2008-as olimpián. A 2010-es Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett, ő lett a torna gólkirálya. A 2014-es Európa-bajnokságon beválasztották az All Star-csapatba. Világbajnokságon 2015-ben volt bronzérmes a válogatottal, beválasztották az All Star-csapatba, ő lett a torna legértékesebb játékosa és 63 találattal a gólkirálya. Bukarest díszpolgára címmel tüntették ki 2017-ben. A 2018-as Európa-bajnokságon megdöntötte Farkas Ágnes Eb-gólcsúcsát.

28. perc
Szucsánszki ziccert ront.

28. perc
Kap egy fantomhetes a CSM, Neagu megoldja a kapuscserénk ellenére is. 26–24.

27. perc Lekicset szereljük, kontra, Lukács.... GÓÓÓL! 25–24!

26. perc
Debreczeni-Klivinyi megoldja, ráadásul Cvijics mellől, 25–23!

25. perc Jajj, Cvijiccsel
hárman sem bírnak... Háfra derekát majdnem eltörik lövés közben, ezért jár egy kétperces Torstenssonnak.

A hazai szpíker lelkesen ordibál, ennek ellenére jó a hangulat a csarnokban.

24. perc
Lukács szélről ballal fölé dobja, de kár érte! Majd hazai időkérés. Jöhet a House of Pain, lehet ugrálni.

23. perc Klujber
bal keze elsül távolról, nekifutás és felugrás nélkül, 23–22! Cvijics sem viccel, Háfra eladja, sokadszor már, de Bíró kifogja Martin szemét is!

21. perc
Márton védekezése remek, Perianu belefut. Meg is fújják! De Kovacsics elkapkodja, Bíró-bravúr után mi támadunk.

20. perc Szucsánszki
elkapja Perianu paszát, kapura tör, bedobja. 23–21!

19. perc
Magyar időkérés.

17. perc
De Kovacsics betörése is mesés ám! 23–20! Neagut sáncoljuk, majd ismét!

17. perc Háfra
szabálytalan cseréje, két perc ez is. Grbics persze bedobja, kettős emberelőnyben...

15. perc
Lekicset ellöki Snelder, kiállítás. Bíró meg védi Cvijics négyméteres lövését! Klujber... lépéshiba! Neagu újabb jó passzát Cvijics már nem rontja el ziccerből. 22–19!

14. perc
Lekics pofon veri Klujbert, tovább.

Talán ezért is marad ki a két oldalon két-két ziccer is!

Öt román dobos lelkesen veri hangszerét, egymásról és ritmusról tudomást sem véve.

12. perc
Lekics beadását Cvijics bevágja, mint huzat a konyhaablakot: 21–18! Klujber javít egy ziccerrel.

11. perc
Klujber kihagyja!

11. perc
Mártont ellöki Perianu, két perc és hetes!

10. perc Kovacsics
gólja nagyon jól jött... Bíró meg fogja Lekics ziccerét, Szucsánszki átlövése zseniális. 20–18!

9. perc
Szekeres védekezik, ügyesen, de belemenés helyett hetes. Neagu bevágja. 20–16!

7. perc Lukács
betörése ismét remek, Háfra passza után: 19–16! Neagut szereljük, Snelder lövése a lécen csattan. Háfra meg ismét elszórja.

6. perc
Háfra még egy pofont is kapott, még a levegőben...

6. perc Háfra kezét majdnem eltörik lövés közben, ezért... a CSM-é a labda.
Majd Elek mester kap sárga lapot.

5. perc
Bezzeg Szekeres mellől bedobja Perianu, 19–15!

4. perc Na, Neagu belemenését megfújják az uktán sporik! De Háfra lövése nagyon gyenge, és középre is megy. Kapkod a Fradi sajnos most, ne feledük, emberelőnyben!

3. perc
Ez első lövést elkapkodjuk, a védők alszanak, Márton nagyon szemfüles: 18–15. Felkapta a labdát és elkapta a fonalat.

2. perc Kovacsicsot ellöki egy kétperces kiállításért cserébe Cvijics.

1. perc
Egy bal szélről jobb kézzel bedobott Márton-találattal. A második már neki ma: 16–14! Persze Neagu, persze forgás után. Háfra lövését blokkolja Lekics, passzol, kontra, Grbics. 18–14...

1. PERC FOLYTATJUK!

Aktívan melegít Hornyák, bizonyosan beáll majd ő is.

Aki temetni készült a CSM Bucuresti-et az FTC elleni vesszőfutása nyomán, alig egy hét múlva dobhatta is a sutba a könnyes búcsúztató szavakat. Cristina Neagu 14 gólt lőve a Metz csapatának újra feltámasztotta a román együttes Bajnokok Ligája-reményeit. Aztán újabb egy hét múlva ugyanennyit lőtt a norvég Vipersnek is… Életpálya, amely a bukaresti külvárosból indult, és négyszer is feljutott a világ legjobb játékosának „kilátójára”. REMEK NEAGU-PORTRÉ ITT!

Forrás: ehfcl.com

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

29. perc
Snelder emel a védők mögé, Lukács köszöni szépen. 14–13. De csak addig, amíg Lekics nem emelkedik szólásra és lövésre. Elrontjuk, de Bíró ziccert fog! Aztán Lekics passzát Grbics már nem tolja el: 16–13!

27. perc
Neagu ejtését közelről a jobb alsóba dobja Cvijics, aki örömében a mezt is majdnem letépi magáról. 13–12! Klujbert megtépik, de nincs hetes, csak egy rossz lövés. Meg egy Neagu-átlövés.

26. perc
A hazai támadást kivédekezzük, majd Klujber a dereka mögött adott, zseniális passzát gólra váltja betörésből Márton. 12–12!

24. perc
Lukács ellen belül védekeznek, de megtehetik, egy betöréssel örül ennek Perianu. Aki aztán kiáll, összehozott egy hetest. Klujber nem hibázik: 12–11.

23. perc
Szucsánszki emelését Lukács szélről középre hozzá, és ballal bedobja: 10–10! De Grbics válaszol azonnal.

21. perc
Nem úgy a ziccerét a jobb felsőbe dobó spanyol légiósnak, Martinnak, előtte Klujber lőtt közelről a kapusba, bevetődve. 9–9! Klasszis helyzetteremtés, Neagu beejti, Martin oldalra tolja, Cvijics bedobja. Magyar időkérés. 10–9-nél.

20. perc Szucsánszki lövését blokkolják, egy perc elment már. Bíró visszaáll, passzív lesz. Bizony. Omoregie meg ellépi, majd nekifut egy védőnek. A szlovén-görög hölgynek nem megy ma.

19. perc Neagu elfut Szekeres mellett, két percet kap Snelder... Grbics meg a jobb sarok mellé lő.

18. perc Neagu
jön egy hetessel, a jobb felsőbe varrja. 8–8! Nem sokáig, Háfra egy csellel két embert ugraszt össze, balról betör, jobbal a rövid alsóba lő. Tankönyv: 8–9.

16. perc
Szucsánszki átlövése veszélytelen, Bíró azonban fogja Omoregie betörését. Háfra átlövése remek, Omoregie fölött: 7–8! Időt is kérnek a hazaiak.

14. perc
Bíró fogja Curea közeli lövését is! Klujber lövésé a kapusé, de Bíró ismét véd egy nagyot. Klikovac lőtt. Klujber ismét ront, nem úgy a kontrából Lekics. 7–7.

13. perc
Remek védekezés, de bravúr Márton szélső lövésénél. Lekics lövését védi Bíró, Snelder büntet: 6–7!

12. perc Neagu
átlövésére Snelder betöréssel válaszol: 6–6!

egy csel után jobbal remekül dob a bal alsóba, pattogtatva: 4–5. Nem sokáig, Lekics magára maradt. Schatz is, de ziccert ront a bal szélről. 5–5!

9. perc
Háfra nagyon mellé dobja, előtte azonban a hatosról betalál és egyenlít Pintea.

8. perc Lukács
fut el a jobbon, ziccerét értékesíti futtából, Háfra labdaszerzése utáni kontrából: 3–4!

7. perc
Egyenlő, Lukács passzát bevetődve magabiztosan a jobb alsóba dobja Snelder. 3–3!

5. perc Lukács
ismét szabadon lőhet a szaggatott vonalon belülről, Háfra passzát most sem hibázza el: 3–2. Neagu átlövése rossz.

4. perc Lukács
nem hibázik hét méterről, szabadon hagyták: 2–1. Neagu lövését menti a sánc, de Lekics aztán a bal felsőbe talál. 3–1.

3. perc
Schatzl találatát elveszik, de egy bal oldali támadás végén bevetődve betalál Pintea, a másik oldalon ziccert ront Debreczeni. 2–0!

1. perc
A hazaiak kezdenek, sajnos egy Neagu-átlövéssel a jobb alsóba. 1–0!

1.PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta feketében, a magyar csapat zöld mezben és fekete nadrágban.

Remek a hangulat a csarnokban, 100-nál is több magyar drukker kísérte el a Fradit. A hazai drukkerek hatalmas román zászlót borítanak az ultrákra.

A Ferencvároshoz kapcsolódó hír, hogy a Nemzeti Sport információja szerint hamarosan egy harmadik német válogatott játékos, Julia Behnke is csatlakozhat a csapathoz. A 26 éves beálló jelenleg az orosz Rosztov-Dont erősíti.

A 21 esztendős Emily Bölk balátlövőként, a 23 éves Alicia Stolle jobbátlövőként bevethető. Mind a ketten 2018-ban igazoltak a THC-hoz, ahol húzóembereknek számítanak, akárcsak a német válogatottban.

Az FTC a hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződést kötött az EHF-kupa negyeddöntős
Thüringer HC két játékosával, Emily Bölkkel és Alicia Stolléval. A két, egyaránt 55-szörös német válogatott átlövő két évre szóló szerződést írt alá, és 2020 nyarán csatlakozik a magyar együtteshez.

A Ferencváros szempontjából szintén kulcsfontosságú a pénteki összecsapás, Elek Gábor csapata egy újabb vereséggel biztosan lemondhat a negyeddöntőbe jutásról.

„Bosszút akarok állni az előző meccs miatt, a legsúlyosabb vereségünket szenvedtük el a Bajnokok Ligájában. A pénteki mérkőzés jó alkalom lesz a visszavágásra, ugyanakkor fontos, mert további pontokra van szükségünk. Számunkra minden összecsapás felér egy döntővel. Amíg csapatként működünk együtt, nagy győzelmeket arathatunk, mint tettük a Vipers és a Metz ellen” – mondta a gsp.ro-nak Cristina Neagu, aki hét góljával csapata legeredményesebb játékosa volt az érdi mérkőzésen.

A zöld-fehérek már a szünetben kilenc góllal vezettek, s 33–23-ra nyertek a januári találkozón, és ez mély nyomokat hagyott a CSM Bucuresti-ben.

A CSM Bucuresti-nél nem feledték el a középdöntő első fordulójában elszenvedett kiütéses vereséget: a Ferencváros esélyt sem adott a román csapatnak, amelynél most revánsra készülnek.

A ferencvárosi játékosok tehát valószínűleg kevés sikerélménnyel kezdhetik el a munkát márciusban a nemzeti csapatban, amelyben a mentális felkészülésre tényleg nagy hangsúlyt kell fektetnie a szakmai stábnak.

Akad még egy aspektusa a két élcsapat második helyért vívott csatájának és az idényben már eddig is hektikusan teljesítő, megtépázott önbizalmú és ingatag lelkiállapotú Fradi aktuális vereségének, amit érdemes lehet szem előtt tartani. A női válogatott március 20. és 22. között olimpiai selejtezőt vív Győrben a címvédő oroszok, a szerbek és kazahok ellen. Az (ideiglenesen) Elek Gábor és a győri Danyi Gábor vezette magyar keret felét az FTC adja, amely a bajnokságban legközelebb csak áprilisban játszik, a BL középdöntőjében viszont a selejtezőig vár még rá egy bukaresti és egy rosztovi túra, illetve egy kőkemény meccs itthon a dán Esbjerg ellen – egyik találkozón sem a zöld-fehérek számítanak esélyesnek.

Ferencvárosi szempontból tulajdonképpen egyszerű, a realitást és a jelenlegi állapotot és formát tekintve viszont inkább pokolian nehéz a képlet: a siófokiak pontvesztései mellett Elek Gábor együttesének hoznia kellene a hátralévő nyolc bajnokiját, közte a győri fellépést is ahhoz, hogy megtartsa már-már szokásosnak nevezhető második pozícióját. A fővárosiaknak több pontot kellene gyűjteniük május végéig, mint a Siófoknak. A 2010–2011-es NB I-es kiírás, a Debrecen ezüstje óta egyébként nem fordult elő, hogy ne a Győr és az FTC zárjon a tabella első két helyén.

Az EHF-kupa-címvédő Siófok a bajnoki ezüstérem megszerzése és az őszi Bajnokok Ligája-indulás szempontjából lépéselőnybe került az FTC-vel szemben, miután a hétközi bajnokin nyerni tudott a Népligetben. A közvetlen riválisánál egy meccsel kevesebbet játszó, a tabella második helyére ugró Siófok a vesztett pontok tekintetében két egységgel jobban áll és az összesített gólkülönbsége is 37 találattal jobb, ezért előzte most meg a zöld-fehéreket.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CSM–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!