Férfi kéziválogatottunk kiszenvedte a győzelmet Olaszország ellen

2019.06.16. 17:50
A magyar válogatott kiszenvedte a győzelmet Olaszország ellen (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában a már biztosan csoportelső és így Eb-résztvevő magyar válogatott Olaszországot fogadta, és ha nehezen is, de 32–29-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
CSOPORTKÖR, 7. CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 32–29 (16–14)
Kecskemét,
1800 néző. Vezette: Novikov, Rozkov (ukránok)
MAGYARORSZÁG: BORBÉLY – Hornyák 1, Ancsin G. 3, Sipos 2, Ligetvári 2, Bodó 3, Bóka 3. Csere: Székely (kapus), JUHÁSZ Á. 5, ROSTA 5, Máthé 2 (1), SZITA 5, Szöllősi Balázs, Tóth Á. 1, Kemény, Ubornyák. Szövetségi kapitány: Csoknyai István, Vladan Matics
OLASZORSZÁG: Ebner – SONNERER 7 (4), Skatar 2, Iballi, Parisini 2, BULZAMINI 7, Arcieri. Csere: Volarevic (kapus), Argentin 1, Dapiran 1, MORETTI 4, Savini 2, Maione, Stabellini 2, Basic 1. Szövetségi kapitány: Riccardo Trillini
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–2. 15. p.: 7–6. 18. p.: 10–7. 22. p.: 11–10. 25. p.: 14–11. 27. p.: 14–13. 36. p.: 20–17. 38. p.: 20–20. 42. p.: 22–24. 45. p.: 24–26. 48. p.: 26–26. 54. p.: 28–28. 57. p.: 30–28
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Vladan Matics:
– Győztünk, nem lehetek nagyon elégedetlen, de csapatunk a jövőben ennél jobb játékra lesz képes. Ezúttal a védekezésünk volt gyatrább, a támadójátékunk pedig valamivel jobb, vagyis fordítva, mint szerdán Vágsellyén. A stabilitás hiányzott fiatalodó együttesünkből, amelyet azért mégis dicséret illet a vereség nélkül zárt selejtezőért.
Riccardo Trillini: – A magyarok már továbbjutóként, csoportelsőként álltak ki ellenünk, és saját pályájukon sikerült őket megszorítanunk. Büszke vagyok a csapatomra, mert még a győzelem esélye is benne volt a játékában. Jól védekeztünk, sok lövést blokkoltunk, de a kevés cserénk miatt a végére nagyon elfáradtunk.

A csoport másik mérkőzésén: Oroszország–Szlovákia 30–20 (17–8)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 11 pont (+26), 2. Oroszország 9 (+26), 3. Olaszország 4 (–26), 4. Szlovákia 0 (–26)
A csoportok első két helyezettje, valamint a nyolc selejtezőcsoport négy legjobb csoportharmadikja vehet részt a 2020 januárjában sorra kerülő, norvég-osztrák-svéd közös rendezésű kontinensviadalon.

A férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában a csoportgyőzelmét és így a kontinensviadalon való részvételét Szlovákiában már bebiztosító, több alapemberét (Mikler Roland, Lékai Máté, Bánhidi Bence, Balogh Zsolt) is nélkülöző magyar válogatott Olaszországot fogadta a csurig telt kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban.

A mieinkkel szemben az olaszok számára nem volt tét nélküli a mérkőzés, ennek ellenére rengeteg technikai hibával kezdtek, így több lerohanást is vezethettünk, s 10 perc után már négygólos volt az előnyünk (6–2).

A 2020-as Európa-bajnokság mezőnye
Ausztria (rendező), Norvégia (rendező), Svédország (rendező), Spanyolország (címvédő), Németország, Szlovénia, Horvátország, Észak-Macedónia, Dánia, Magyarország, Lettország, Portugália, Franciaország, Oroszország, Csehország, Fehéroroszország, Lengyelország, Svájc, Izland, Montenegró, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Hollandia, Ukrajna – a mai meccsekről bővebben itt!

Az olasz szövetségi kapitány időkérése jót tett a vendégeknek, akik az első félidőben végig tartották a lépést a magyar válogatottal. A mieink elsősorban lerohanásokból, illetve (ifj.) Rosta Miklósnak köszönhetően beállóból voltak eredményesek, védekezésben azonban sok volt a hiba, és Borbély Ádám sem nagyon tudott hozzátenni a kapuban. A pihenőre kétgólos magyar vezetéssel vonultak a csapatok. 16–14

A fordulás után tartottuk a két-, háromgólos előnyünket, sőt akár néggyel is elmehettünk volna. Ennek ellenére az olaszok magukra találtak, a mieink egyre többet hibáztak támadásban és védekezésben is, így a 38. percben egyenlítettek (20–20), majd a 40. percben a vezetést is átvették a vendégek (21–22).

A mérkőzést hét góllal záró Davide Bulzamini szinte minden lövéséből betalált, így az olaszok a 45. percben már két góllal is vezettek. A magyar kapitánypáros időt kért, s a hajrára ismét összeszedte magát a magyar csapat. A kapuba visszatérő Borbély több nagy védést, míg Juhász Ádám az egyre jobban fáradó olaszok ellen több jó egyéni akciót is bemutatott. A 60. percben az addig meglehetősen gyengén játszó Bodó Richárd kétszer beköszönt, így a magyar válogatott 32–29-re nyert, és veretlenül zárt a selejtezőcsoportja élén.

Az Európa-bajnokságot 2020. január 9. és 26. között rendezik három országban, Ausztriában, Norvégiában és Svédországban. A 24 csapatos kontinenstorna sorsolását június 28-án, pénteken tartják meg Bécsben. Mivel a Csoknyai István, Vladan Matics kapitánypáros szerződése a selejtezősorozat végéig szólt, így kérdés, hogy velük, vagy egy új szakember irányításával veszünk-e részt az Eb-n.

Nem én döntöm el, ki dolgozhat tovább a válogatottal, meglátjuk… – Csoknyai

„Mi, magyarok szerencsések vagyunk, hogy itthoni csapatban játszhatunk"

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Bodónak remek az előkészítés, ő bődületes bombát küld az olasz kapuba (31–29). Borbély mutat be egy újabb védést, de hiába szerezzük meg a labdát, szinte azonnal el is szórjuk, ráadásul Ancsint ki is állítják. Időt kérnek az olaszok, 37 másodperc van még hátra. Egy gyors bejátszás után Borbély véd egy nagyot, majd Bodó szerez még egy gólt, így a magyar válogatott 32–29-re legyőzi Olaszországot.

59. perc: Nagyon fontos védés, Skatar átlövése után Borbély nyomja a kapu fölé a labdát. Passzívot jeleznek a bírók, időt kérnek a mieink.

58. perc: Juhász remek csellel kifelé megveri az ellenfelét, de a cunderét védi lábbal a kapus.

57. perc: Rostát sikerül megtalálni a falban, a beálló beforul, majd gólt lő (30–28). Azonnal szépítenek az olaszok, Basic talál a kapunkba. 30–29

56. perc: Juhász a blokkba lő, majd összeszedi a lepattamót, másodszorra pedig nem hibázik (29–28). Borbély mutat be egy védést lábbal.

55. perc: Juhász dobja ki oldalra a labdát, de szabaddobást kap. Szita lő sípszó után gólt.

54. perc: Juhász hiába lő gólt, már előbb leért a hatoson belül. Moretti átlövése után Borbély lábai között talál utat a labda a kapuba. 28–28

53. perc: Skatar lövését is védi Borbély, a kipattanó Hornyáké.

52. perc: Nagyon hosszan támadnak emberhátrányban az olaszok, végül passzívnál Borbély védi Iballi lövését. Szita próbálkozik meg egy átlövéssel, a kapufán csattan a labda.

51. perc: Juhász remek egyéni akciója végén gólt lő, így visszavesszük a vezetést. 28–27

50. perc: Parisini harcol ki hetest, Sipos volt belül. Sonnerer először hibázik, a kapufára pattintja a büntetőt. Argentin rántja le Szitát, ki is küldik két percre.

49. perc: Skatar gond nélkül lőhet, a labdája ki is köt a jobb alsó sarokban (26–27). Ligetvári révén szinte azonnal válaszolunk a középkezdés után. 27–27

48. perc: Borbély mutat be egy védést, ez volt Bulzamini első rontott lövése – hét gól után… Szita büntet, egy jó átlövéssel egyenlít. 26–26

47. perc: Újabb magyar labdaszerzés, de Hornyák passza pontatlan a meginduló Keménynek. Időt kérnek az olaszok.

46. perc: Szöllősi veszíti el a labdát, de nem tudnak lerohanni minket az olaszok. Borbély tért vissza a kapunkba. Szita átlövése remek, a bal felső sarokban köt ki a labda. 25–26

45. perc: Hiába kerül ziccerbe Bóka, Ebner védi a lövését. Sonnerer ugrik be a jobb szélről, majd gólt lő. 24–26

44. perc: Bulzaminivel nem tudunk mit kezdeni, újabb átlövése talál utat a kapunkba. 24–25

43. perc: Szöllősi ejti ki a kezéből a labdát, de ezúttal az olasz indítás is pontatlan. Szépítünk, Sipos lő szép gólt (23–24). Máthét állítják ki két percre. Hornyák szerez labdát emberhátrányban, majd egyedül végigmegy a pályán, és gólt lő. 24–24

42. perc: Ancsin lövését blokkolják, majd a kapus fogja meg a labdát, s a gyorsindítás végénSonnerer lő gólt. 22–24

41. perc: Hetest kapnak az olaszok, Sonnererelső szándékból a kapuba vágja a labdát. 22–23

40. perc: Rostának pontatlan a bejátszás, a vezetésért támadnak az olaszok. Bulzamini találja meg a falban Parisinit, aki nem hibázza el a ziccert, így vezetnek az olaszok (21–22). Gyorsan egyenlítünk, Ligetvári köszön be. 22–22

39. perc: Juhász egy az egyben megveri a védőjét, majd gólt lő (21–20). Azonnal egyenlítenek az olaszok, a középkezdés után Savini talála kapunkba. 21–21

38. perc: Újabb gyors olasz támadás, amelynek végén Bulzamini lő gólt (20–19). Csoknyai István időt kér. Ez sem jó, Szita lövése a lécet is súrolva elkerüli a kaput. Egyenlítenek az olaszok, Skatar lövése után a lécről pattan a gólvonal mögé a labda. 20–20

37. perc: Székely újabb védése után labdát veszítünk, sArgentinszépít a lerohanás végén (20–18). Ancsin előbb a blokkba, majd a kapufára lövi a labdát.

36. perc: Székely mutat be egy védést, a lerohanás végén Sipos szedi össze lehetetlen helyzetből a labdát, majd gólt is lő. 20–17

35. perc: Bodó ezúttal megtalálja Rostát, aki nem hibázza el a ziccert. 19–17

34. perc: Hetest kapnak az olaszok, SonnererSzékelynek is belövi (18–16). Bodó adta el a labdát. Ez viszont gól, Savini estében lő a kapunkba. 18–17

33. perc: Bodó lövése nem jó, majd Bulzamini köszön be (17–15). Ancsin belelendült, újabb gólt szerez. 18–15

32. perc: Ez már bent van, Ancsin lövése talál utat a kapuba (17–14). Sonnerer ejtése pontatlan. Közben a magyar kapuban Székely váltotta Borbélyt a második félidőre.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a mieink támadnak. Rosta lövése után Ebner mutat be szép védést. A kipattanó a miénk, majd Bodó lövése megy a kapu mellé a sáncról.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Kínaival válaszolnak az olaszok, Bulzamini talál a kapunkba (16–14). Véget ért az első félidő, a szünetben két góllal vezet a magyar válogatott.

29. perc: Kemény kap sárga lapot. Stabellini jó betörés végén a kapu mellé küldi a labdát. Máthé passza után Kemény lövését védi Ebner. Argentin is kap egy sárga lapot, miénk a labda. Szita lendületből érkezik, majd gólt lő. 16–13

28. perc: Máthé passz helyett be tud ugrani a hatoson belülre, és ha már így alakul, gólt is lő. 15–13

27. perc: Szita lövése után a kapu mellé paskolja a labdát az olasz kapus. Sonnerer kap labdát a jobb szélen, majd a beugrás után a kapuba lő. 14–13

26. perc: Ancsint állítják ki két percre, és hetest kapnak az olaszok. Sonnerer a léc alá küldi a labdát (14–12). Időt kérnek a mieink, Ubornyák Dávid debütál a válogatottban.

25. perc: Moretti lövése a lécen csattant, a kipattanó az olaszoké, de blokkoljuk az újabb kísérletet. Ebből ismét indulni tudunk, Ancsin indítása után Bóka lő cundergólt. 14–11

24. perc: Szitajó csellel lerázza a védőjét, majd a bal alsó sarokba lövi a labdát. 13–11

23. perc: Stabellinire nem lépünk ki, így könnyedén lőhet egy bombagólt a bal felső sarokba (12–11). Újabb büntetőt kapunk, Máthé ezt kihagyja, Ebner lábbal véd.

22. perc: Sikerül megakadályozni egy kínai figurát, de végül Dapiranhoz pattan a labda, s ő az üres kapuba lő (11–10). Szöllősi harcol ki egy hetest. Máthé érkezik, és kegyetlenül gólra váltja a büntetőt. 12–10

21. perc: Hosszabb törlés miatt állt a játék.

20. perc: Máthé lövése lejön a kapufáról, de támadásban hibáznak az olaszok. Ismét lerohanjuk őket, sTóth Ádámmegszerzi az első gólját a válogatottban (11–8). Bulzamini révén egy szerencsés góllal válaszolnak az olaszok. 11–9

19. perc: Moretti takarásból, test mellől lő a kapu bal alsó sarkába. 10–8

18. perc: Juhász lő passzívnál, de Ebner véd. Ismét egy olasz technikai hiba, támadhatunk. Szita kitempózza a levegőben a védőket, majd kilövi a jobb alsó sarkot. 10–7

17. perc: Ismét egy pontatlan olasz támadás, Bóka indul, majd értékesíti a ziccert (9–6).Beállóból Stabellini köszön be. 9–7

16. perc: Rosta kap jó labdát Szitától, majd ügyesen, a kapus lába alatt a hálóba küldi a labdát. 8–6

15. perc: Juhász bejátszása után nagy nehezen összeszedi a labdát Rosta, majd értékesíti a ziccert (7–5). Hetest kapnak az olaszok, ráadásul Ligetvárit két percre kiállítják. Sonnerer védhetetlenül bevágja a büntetőt. 7–6

14. perc: Labdaszerzés után Máthé kerül ziccerbe, de nem találja el a kaput. Borbély mutat be egy védést, majd egy rossz hosszú indítást. Moretti lövése után a blokkon és Borbély kezén is irányt változtatva a kapuban köt ki a labda. 6–5

13. perc: Bóka ugrik be a bal szélről, Ebner véd. Rohannak az olaszok, Bulzaminikönnyű gólt lő. 6–4

12. perc: Ezúttal jó az előkészítés az olaszoknál, sMorettikilövi a bal felső sarkot. 6–3

11. perc: Újabb technikai hiba az olaszoknál, de most nyugodtan felállunk a támadáshoz. Megpróbáltunk egy kínait, de Ancsin elől elhalászták a labdát.

10. perc: Lépéshiba miatt elvesztik a labdát az olaszok, Bóka indul, majd a léc segítségével gólt szerez a lerohanás végén (6–2). Időt kérnek az olaszok.

9. perc: Ancsin előtt nyílik meg a fal, de hiába lő közelről, Ebner véd. Ismét Ancsin próbálkozik, de ezúttal a kapufa menti meg az olaszokat. A kipattanó viszont Juhászé, aki Rostának passzol, a beálló pedig nem hibázik. 5–2

8. perc: Ismét eladják a labdát az olaszok, de most nem tudunk gyorsan indulni. Sonnerer kap sárga lapot.

7. perc: Rosta lő remek gólt, de nem adják meg, mert belépett. Borbély mutat be egy védést, majd Juhász fejez be egy újabb lerohanást egy könnyű góllal. 4–2

6. perc: Bodónak jó az előkészítés, majd a szegedi átlövő a jobb alsóba küldi a labdát (3–1). Bulzamini szerez újabb gólt. 3–2

5. perc: Kapufát lőnek az olaszok, majd Ligetvári is a lécet trafálja telibe.

4. perc: Borbély is bemutat egy védést, majd a másik oldalon Sipos ziccerét hárítja az olasz kapus.

3. perc: Bodó lövése nem jó, de az olasz kapus indítása is pontatlan. A lerohanás végén Juhász lő gólt. 2–1

2. perc: Bombagól formájában érkezik a válasz, Ancsin egyenlít. 1–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az olaszok vezethetik az első támadást. Bulzamini átlövése rögtön utat talál Borbély kapujába. 0–1

A mieink piros, az olaszok kék szerelésben léptek pályára.

A magyar válogatott Ubornyák Dávid személyében ma egy újoncot avathat.

A hangulat kiváló a csurig telt kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban, hatalmas zaj fogadta a kivonuló magyar csapatot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Olaszország mérkőzés a férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozat hatodik, egyben utolsó fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A két válogatott tavaly októberben is összemérte az erejét, akkor Olaszországban 30–22-re nyert a magyar válogatott. Részletek itt!

„Sok tekintetben kell javulnia csapatunknak az olaszok elleni meccsen. A védekezés stabilitását kötelező megőrizni, és ehhez jó kapusteljesítményt is várok. A lábát fájlaló Balogh kiválása miatt már négy alapemberünket kell pótolni. Így is jó játékot és biztos győzelmet várok, sikeres idényzáróra számítok” – mondta Csoknyai István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

„Megtettünk mindent, hogy a lehető legtöbbet kihozzuk az átalakulóban levő, mind több fiatal tehetséggel felálló együttesből. Az elmúlt nyolc hónapban, amikor ketten vezettük a csapatot, a kevés tréningen és a legfontosabb tétmeccseken is motivált, nagyon jó szellemiségű gárda állt össze. Ha több rutint szerez és jobban összeszokik a csapat, még sok örömünk lesz benne” – fogalmazott Vladan Matics, a magyar válogatott másik szövetségi kapitánya.

Az Európa-bajnokságot 2020. január 9. és 26. között rendezik három országban, Ausztriában, Norvégiában és Svédországban. Az Eb-re – először a kontinensviadalok történetében – 24 válogatott jut ki. A három rendező és a címvédő Spanyolország mellett a selejtezőből 20-an jutnak ki a kontinenstornára.

Az Európa-bajnokság sorsolását június 28-án, pénteken rendezik meg Bécsben.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:BORBÉLY Ádám (Orlen Wisla Plock, lengyel), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélsők:HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE), TÓTH Ádám (CYEB Budakalász)
Jobbátlövők:ANCSIN Gábor (Ferencváros), MÁTHÉ Dominik (Balatonfüredi KSE)
Irányítók:JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya), SZÖLLŐSI Balázs (Balatonfüredi KSE), UBORNYÁK Dávid (HE-DO B.Braun Gyöngyös)
Beállók:ROSTA Miklós (Grundfos Tatabánya), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya), KEMÉNY László (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők:BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (Ademar León, spanyol), SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE)
Balszélső:BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE)
Szövetségi kapitány:CSOKNYAI István és Vladan MATICS