Nem volt kérdés: a Veszprém átrohant a Meskov Breszten

2018.02.17. 17:20
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán szinte végig vezetve, 34–22-re legyőzte a fehérorosz Meskov Bresztet.
Jogos Nagy Lászlóék öröme, a Veszprém átrohant a Breszten (Fotó: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Jogos Nagy Lászlóék öröme, a Veszprém átrohant a Breszten (Fotó: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 12. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 34–22 (20–11)
Veszprém, 5000
néző. V: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
VESZPRÉM: MIKLER – Lékai 2, Sulic, NAGY L. 5, Blagotinsek 2, ILICS 8, UGALDE 4. Csere: GAJIC 6 (2), Tönnesen 2, Nenadics 2, Terzic, Nilsson 2, Ligetvári 1. Edző: Ljubomir Vranjes
BRESZT: Pesic – Gy. Rutenka 2, Silovics 2, Poteko, Nyikulenko 2, Djordjics 2, Vukic 1. Csere: Mackevics (kapus), Horak 1, SZTOJKOVICS 3 (1), Jascsanka 1, Asztrasapkin 3, Prodanovics, Jurinok 2, Razgor 1, Szelvaszjuk 2 (1). Edző: Szerhij Bebesko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–2. 7. p.: 6–4. 11. p.: 7–6. 13. p.: 10–6. 18. p: 14–7. 24. p.: 17–9. 31. p.: 21–11. 38. p.: 24–12. 43. p.: 28–14. 49. p.: 31–16. 57. p.: 32–19
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Ljubomir Vranjes:
– Jó volt újra itthon… Kiváló volt a csapatmunkánk, a védekezésünk, a kapusunk, sok gólt lőttünk, van okom a mosolygásra. Sokáig játszottunk technikai hiba nélkül, ez azt mutatja, hogy fegyelmezett volt a csapat. Az első tizenöt percben már jelentős előnyt szereztünk, ezt aztán növeltük. A cseréink is kiválóan kapcsolódtak be a játékba.
Szerhij Bebesko: – Megérdemelten nyert a Veszprém, a kitűzött céljaink közül egyet sem értünk el. Különösen az első tizenöt perc volt megrázó, mert ennyi idő alatt szinte el is dőlt minden. Mikler a meccs egyik legjobbja volt, sajnos a kárunkra. A második félidőben sem tudtunk újítani.

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI A CSOPORTBAN
Kielce (lengyel)–Celje PL (szlovén) 37–31
Paris SG (francia)–Flensburg (német) 29–21
Vasárnap
16.50:
Aalborg (dán)–Kiel (német)

„Csalódtam néhány játékosomban. (…) A jövőben azok kapnak nagyobb szerepet, akik képesek azon a sebességen kézilabdázni, amit elvárok”mondta Ljubomir Vranjes a Kiel elleni vereség után.

Nos, az alapos fejmosás megtette a hatását, a veszprémi csapat elképesztő tempóban kezdte a Meskov Breszt elleni hazai mérkőzést. Az első félidőben hat lövéséből hat gólt szerző Momir Ilics és az öt helyzetéből négyet gólra váltó Dragan Gajic vezérletével fokozatosan húzott el fehérorosz ellenfelétől.

A bresztiek edzője, Szerhij Bebesko a 22. percben már a második idejét kérte ki, az elképesztő sebességben kézilabdázó Veszprém játékára azonban nem találták meg az ellenszert. Ráadásul Mikler Roland is egyre jobb teljesítményt nyújtott a kapuban, így a szünetre kilencgólos előnyben vonultak az első félidőben húsz találatig jutó veszprémiek (20–11).

A második félidőre nem változott semmi, sőt, tovább nőtt a szakadék a két csapat között: a 45. percben már 15 góllal, 30–15-re vezetett a bakonyi alakulat – elöl a nyolcig jutó Ilics, Gajic, Nagy László és Cristian Ugalde szórta a gólokat, hátul pedig Mikler folyamatosan 50 százalék körül védett.

A hajrára kicsit visszavett a tempóból a Veszprém, de így is 12 góllal, 34–22-re legyőzte a Bresztet. A Vranjes-csapat a 13. fordulóban a Flensburg vendége lesz, majd az utolsó körben a szlovén Celjét fogadja – a maiakat látva, főleg a németek elleni mérkőzésen biztosan újabb őrült rohanást láthatunk majd.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Jascsanka betalál a szélről, Pesic védi Nilsson lövését, de ez már nem oszt, nem szoroz, a Veszprém hazai pályán 34–22-re legyőzi a Meskov Bresztet.
59. perc: Razgor is lő egy gólt átlövésből, neki ez az első. Nenadics most nem hibázik, ez a lövés bent van a kapuban. 34–21
58. perc: Asztrasapkin lő egy szép gólt, de a középkezdés után Gajic válaszol azonnal. 33–20
57. perc: Szelvaszjuk lefordul Ligetváriról, és egymás után a második helyzetét értékesíti. Ez már bent van, Ligetvári lövése ezúttal beakad – ez volt az első BL-gólja. 32–19
56. perc: Ligetvári bátran elválla egy lövést, de alaposan a kapu fölé durrantja a labdát.
55. perc: Veszprémi labdaszerzés, melynek végén Nenadics senkitől sem zavartatva Pesicbe vágja a labdát.
54. perc: Asztrasapkin akad fenn a veszprémi védekezésen, majd Jascsanka harcol ki hetest. Szelvaszjuk érkezik, s bevágja a büntetőt. 31–18
53. perc: Mikler fantasztikus, megint védi Jurinok kísérletét, így már 19 védésnél tart. Na, ez most bent van, Jurinok a gólszerző. 31–17
52. perc: Tönnesen bejátszása pontatlan, ez most belefér.
51. perc: A veszprémi közönség hullámozni kezd, közben Mikler bemutat egy újabb védést.
50. perc: Bebesko az utolsó idejét is kikéri. Asztrasapkin passzívnál lő, Mikler véd. Nenadics kísérlete kijön a kapufáról a másik oldalon.
49. perc: Nilsson a hatoson belül fut át, így elveszik tőle a labdát, Mikler védi Prodanovics kísérletét. Jön a rohanás, melynek végén Nenadics megszerzi az első hazai BL-gólját Veszprém-mezben. 31–16
48. perc: Pesic is bemutat egy védést, Nilssont tréfálja meg. Asztrasapkin lő gólt. 30–16
47. perc: Jurinok nem tud mit kezdeni Miklerrel, a magyar kapus megint hárítja a szélről érkező labdát, így jelenleg 50 százalékon áll.
46. perc: Ilics kiváló passza után Blagotinsek fordul be, majd belövi a ziccert. Bebesko nem nagyon érti mi történik a pályán, megint jöhet a Veszprém. Nagy leráz magáról egy vendégjátékost, majd a jobb alsó sarokba dobja a labdát. 30–15
45. perc: Silovics lövése kijön a kapufáról, ezúttal azonban nincs gyors veszprémi gól, Nagy taktikus megáll, így lepörög a kiállítás. Vagyis nem pörög még le, mivel Vranjes időt kér.
44. perc: Nilssont a saját kapuja előtt büntetik, megkapja a második kiállítását is. Sztojkovics lefordul Gajicról, majd a kapuba zúdítja a labdát. 28–15
43. perc: Sztojkovicsot most jó ütemben találják meg, s értékesíti is a ziccert. Folytatja a rohanást a Veszprém, Nilsson lő gólt. 28–14
42. perc: Ilicsre nincs ellenszer, tíz méterről lö9vi ki a jobb alsót. Ez volt a nyolcadik gólja. 27–13
41. perc: Sztojkovics a hatoson belül szedi össze a labdát, a másik oldalon Lékai vágja a kapu fölé a labdát. Rutenkának jó a húzás, a szélső pedig ezúttal gólt lő. 26–13
40. perc: Mikler egy spárgával védi Djordjics átlövését, az ellentámadásból pedig Ugalde lő gólt. 26–12
39. perc: Lékain lök óriásit Szelvaszjuk, jön is az első fehérorosz kiállítás. Ilics használja ki az emberelőnyt, hét méterről ő nem szokott hibázni. 25–12
38. perc: Jurinok javít, egy labdaszerzés után góllal fejezi be a lerohanást. 24–12
37. perc: Andreas Nilssont állítják ki a bírók, jogosan. Mikleren emberelőnyben sem lehet kifogni, ezúttal Jurinok lövését védi.
36. perc: Újabb pazar gól, Nagy László a kapunak háttal, estében talál be a Breszt kapujába. 24–11
35. perc: Silovics lő passzívnál, Mikler azonban lezárja az utat, s megint védi a kísérletét.
34. perc: Nilsson is feliratkozik a táblára, beálló leválik a védőjéről, majd a kapuba lő. 23–11
33. perc: Megtalálják Sztojkovicsot a falban, ő pedig kiharcol egy hetest. A sértett végzi el a büntetőt, Mikler azonban bal kézzel belekap a labdába, a kipattanót pedig begyűjtik a hazaiak.
32. perc: Gajic szerez labdát, majd az üresen tátongó kapuba dobja azt. 22–11
31. perc: Újra útjára indult a labda, a veszprémieké az első támadás a második félidőben. Ilics is tud hibázni a Pesicet váltó Mackevics védi lábbal a lövését. KÖZTE TÍZ! Ez már bent van, Nagy lövésével nem tud mit kezdeni a kapus. 21–11

A veszprémi meccsel egy időben zajló PSG–Flensburg találkozón a hazaiak 19–10-re vezetnek az első félidő után.

1. FÉLIDŐ

30. perc: A 20. góljáért támad a Veszprém, és ez meg is van: Tönnesen ugrik be a hatoson belülre, majd értékesíti a ziccert. A végén még bemutat egy védést Mikler, így a szinte tökéletes első félidő után 20–11-re vezet a Veszprém.
29. perc: Nenadics lövése nem elég pontos, Mikler azonban ismét bemutat egy nagy védést, a korábbi szegedi Prodanovics kísérletét hárítja.
28. perc: Nyikulenkau lövése után belekap a labdába Mikler, de védeni ezúttal nem tud. 19–11
27. perc: Nincs megállás, már közte kilenc Lékai veszi be Pesic kapuját. 19–10
26. perc: Tönnesen lő gólt a szaggatottról, Pesic lábai között talál utat a hálóba a labda. Jön a szokásos Silovics-lövés, majd erre válaszul a szokásos a Mikler-védés. 18–10
25. perc: Mikler tesz hozzá egy újabb védést, a másik oldalon pedig Pesic hárít Nenadics kísérlete után. Ez most bent van, Silovics köszön be. 17–10
24. perc: Terzicbe mennek bele, megint elveszik a Breszttől a labdát. Újabb kínai, elképesztő, Gajic a levegőben passzol a berepülő Ugaldénak, aki az üres kapuba dobja a labdát. 17–9
23. perc: Andreas Nilsson is besárgul, jó hosszan támadnak a vendégek.
22. perc: Egy pontatlan veszprémi passz után jöhetnek a vendégek, de tőlük belemenés miatt veszik el a labdát. Újabb gyors gól, Blagotinsek ezúttal értékesíti a ziccert. Kikéri a második idejét is a fehéroroszok edzője. 16–9
21. perc: Újabb Mikler-védés, egészen pontosan Razgor találja arcon a magyar kapust. Vranjes időt kér, Miklert lehet ápolni.
20. perc: …a kipattanót összeszedi Ugalde, s a szélről be is vágja a kapuba. Nyikulenkau révén most van válaszuk a fehéroroszoknak. 15–9
19. perc: Asztrasapkint találják meg a falban, ő pedig ezúttal nem hibázik. Nenadics is a pályán, sőt Tönnesen is, utóbbi lövését Pesic védi… 14–8
18. perc: Jurinok próbálkozik a szélről – egy vészprémi kicsit oda is üt neki a felugrásnál –, Mikler véd, majd az ellentámadásból Ilics a kapufa segítségével lő újabb gólt. 14–7
17. perc: Azonnal, a középkezdést megzavarva labdát szerez a Veszprém, lehet ismét támadni. Ilics megállíthatatlan, megvan az ötödik gólja is, ez is szinte védhetetlen lövés volt. 13–7
16. perc: Nyikulenkau dől be a hatoson belülre, de a lövése után a kapu fölé pattan a labda. Gajic most nem hibázik, elpattintja a labdát Pesic lába mellett. 12–7
15. perc: Nagy érkezik óriási lendülettel, majd a szaggatottról kilövi a bal alsót. 11–7
14. perc: Először van négy gól a két csapat között, Szerhij Bebesko időt kér. Mikler mutat be egy újabb védést, majd Pesic egy bravúrt, Lékai ziccerét fogja lábbal. Hetes és kettő perc: Blagotinsek a mezénél fogva küldte a földre ellenfelét. Sztojkovics a hálóba pattintja a labdát. 10–7
13. perc: Ez felbosszantja a veszprémieket, előbb Lékai, majd Gajic köszön be, így ismét három van közte. Silovics lövését védi Mikler, a lerohanás végén pedig Ilics átlövése is utat talál a fehoroszok kapujába. 10–6
12. perc: Gajicnak nincs szerencséje Pesic és a léc együttes erővel hárítja a lövését, Horák büntet, egyre zárkózik a Breszt. 7–6
11. perc: Silovics lövése a blokkról, és a hazaiak szerint Miklerről megy ki, de visszakapják a labdát a vendégek. Djordjics nem kegyelmez, óriási gólt dob. 7–5
10. perc: Blagotinsek kap sárgát, nagyon keményen védekezik most a veszprémi csapat.
9. perc: Nagy pattintja a kapu fölé a labdát, ám szabálytalankodnak vele szemben, így megint hetest kap a Veszprém. Gajic megmozgatja Pesicet, majd védehetetlenül kilövi a jobb felső sarkot. 7–4
8. perc:Óriási bravúr! Rutenka óriási ziccerben lő, de Mikler bal kézzel hárít.
7. perc: Felállt fal ellen is megy: egy gyönyörű kínai végén Ilics lő gólt Gajic passza után. Elszórja a labdát a Breszt, az ellentámadás végén azonban Nagy lövését védi Pesic. 6–4
6. perc: Veszprémi labdaszerzés, majd a lerohanást Ilics fejezi be góllal. Sulicot állítják ki azonnal, kissé szigorú ítélet volt. Az emberelőnyt azonnal kihasználják a vendégek, Vukic lő gólt a bal szélről. 5–4
5. perc: Miklernek megvan az első védése, egy újabb gyors támadás végén Ilics lő gólt, így vezet a Veszprém. 4–3
4. perc: Nagy László megáll egy pillanatra, majd lefordul a védőjéről, s beugrik a hatoson belülre az elfutó szélső helyén, a ziccert pedig gólra váltja. 3–3
3. perc: A jobb szélről jön a válasz, Rutenka lő a léc alá. Blagotinsek lövését megint védi Pasic, de hetest fújnak a bosnyákok. Gajic érkezik a padról, és szokásához híven gólra váltja a büntetőt. 2–3
2. perc: Ez is bent van, Silovics bal alsó sarokba tartó lövésére nem ér oda Mikler. Megvan az első hazai találat, Ugalde talál be a szélről. 1–2
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a fehéroroszok vezethetik az első támadást. Djordjics átlövése talál utat a veszprémi kapuba, majd a másik oldalon Pesic mutat be egy védést Blagotinsek próbálkozása után. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–Meskov Breszt összecsapás a férfi kézilabda Bajnokok Ligája b-csoportjának 12. fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A két csapat őszi BL-mérkőzésén a Veszprém 29–26-ra győzött Fehéroroszországban. Részletek itt!

„A legutóbbi, kieli Bajnokok Ligája-mérkőzésünk több tanulságát kell hasznosítanunk, és nem csupán a Breszt ellen, hanem a sorozat további tavaszi mérkőzésein is – mondta a Nemzeti Sportnak Ljubomir Vranjes, a veszprémiek trénere. – Szeretnénk előrébb lépni a csoportunkban, és ehhez az alap, hogy szurkolóink támogatásával két pontot szerezzünk szombaton. Csapatunkban, amely egész héten készülhetett erre a meccsre, mindenki egészséges. Kivéve persze Győri Mátyást, akinek a térdét decemberben műtötték. Újoncunk, Petar Nenadics szorgosan dolgozik, és kezdi megtalálni a helyét a csapatban.”

„A SEHA-ligában tíz góllal nyertünk kedden a horvát Nexe otthonában, vagyis sikeres főpróbát tartottunk a Veszprém előtt, de a két együttes nincs azonos kategóriában – mondta Szerhij Bebesko, bresztiek trénere. – Rossz hír, hogy 21 éves balátlövőnk, Nyikita Losakov térdében elszakadt a keresztszalag a legutóbbi bajnoki mérkőzésünkön, ezért hamarosan megműtik. A Veszprém az ősszel megvert bennünket, és szombaton is esélyesebb, de talán lesz mit keresnünk, ha szorossá tesszük a hajrát. Három pont az előnyünk az Aalborg és a Celje előtt, amelyek még egymással is játszanak, valamint két-két nagyon nehéz mérkőzés előtt állnak. Bizakodó vagyok a hatodik hely megszerzését és a nyolcaddöntőbe jutást illetően.”

„Sok barátot szereztem, amikor a Veszprém kölcsönjátékosaként Bresztben játszottam. Ivan Pesic, a volt veszprémi kapus az egyik legjobb barátom, de remélem, sok gólt lövök neki szombaton. A Breszt nehéz ellenfél lesz, mert kiválóak a kapusai. Nekünk azt kell kihasználni, hogy kettőt cserél támadás és védekezés váltásakor. A Veszprém elleni csatákat presztízsmeccseknek tekinti. Csak akkor nyerhetünk, ha a védelmünk jól zár és támadásban nagyon sokat futunk” – mondta Dzsamali Iman, a Veszprém balátlövője.

„Egymást érik a meccseink a bajnokságban, a SEHA-ligában és a BL-ben, átlagban háromnaponként játszunk, és szinte folyton úton vagyunk. Ez fárasztó és alig marad időnk az edzésre. Kedden a horvát Nexe csarnokában nyertünk, szerda este értünk vissza Bresztbe, csütörtökön egyet edzettünk, pénteken pedig indultunk Veszprémbe. Februárban 14 mérkőzést játszunk, ez nagyon sok. Veszprémben csoda lenne, ha pontot szereznénk, de ez a célunk” – fogalmazott Rade Mijatovics, a Breszt kapusa.

A Breszt egyik legjobbja a horvát válogatott Ivan Pesic, akire a Veszprémből emlékezhetünk. A kapust a 2009-es bestiális Cozma-gyilkosságnál vesén szúrták, és a sérült szervet sajnos el is kellett távolítani. Szintén a magyar bajnokságban szerepelt a montenegrói válogatott kapus Rade Mijatovics, aki spanyolországi és szkopjei éveit követően előbb a Csurgóban, majd a Tatabányában játszott, és 2016-tól keresi a kenyerét Bresztben. Ugyancsak a második szezonját tölti ott a szerb válogatott Rajko Prodanovics, aki 2011-től a Szegedben a jobb szélről lőtt góljaival keserítette az ellenfeleket. Főleg védekezésben kap szerepet a fehérorosz jobbátlövő Aleh Asztrasapkin, aki az előző idényben még a Csurgót erősítette. Ritkábban élvezi Szerhij Bebesko bizalmát a fehérorosz beállós, Artjom Szelvaszjuk, aki a Mezőkövesdből érkezett.

Ljubomir Vranjes csalódott néhány játékosában a Kiel elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-meccsen – a svéd trénerrel készült teljes interjút ide kattintva olvashatják el!