Férfi kézi NB I: kikapott a Tatabánya, második a Csurgó

2013.10.26. 20:55
A férfi kézilabda NB I 10. fordulójában a Tatabánya otthon kikapott a Gyöngyöstől, a Csurgó viszont legyőzte a Mezőkövesdet, így megelőzte a Szegeden rangadót vesztő, egy mérkőzéssel kevesebbet játszó címvédő MKB-MVM Veszprémet.

Utolsóként a PLER is megszerezte szezonbeli első sikerét, a Cegléd ellen győzött 30–23-ra.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–B. BRAUN GYÖNGYÖS 28–31 (13–15)
Tatabánya, 700 néző. V: Bacs, Bán.
TATABÁNYA: Szente – Kanyó Á. 1, Bodó, Dénes, Djukic 5, KATZIRZ 5, HARSÁNYI G. 10 (9). Csere: PAUL (kapus), Rossoni, Kiss Á. 2, Mazák 1, Nenadics, TÖRŐ 2, Juhász Á., Vaskó 2. Edző: Debre Viktor
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Iváncsik Á. 2, FREY 5 (1), Varsandán 1, Sándor Á. 1, Szalafaihttp://ns.woodwing.ringier.local/SCEnterprise/server/tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/adobechars/images/blanktab.gif3, HAJDÚ G. 5. Csere: Liszkai, Tamási, Holló (kapusok), ACUSI 7, Koller 2 (1), DEBRECZENI 5, Oláh T. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása, 4.perc: 2–0. 9.p.: 4–7. 16.p.: 7–11. 26.p.: 11–13. 33.p.: 13–17. 50.p.: 23–22. 56.p.: 25–26
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 2/2
Debre Viktor: – Kár volt ezért. A kritikus pillanatokban megremegtek a kezek. Az eddig jól működő védekezésünk csődöt mondott, szétesett. Ennek pedig csak ez lehetett a vége.
Gulyás István: – Nagyon örülök, hogy ilyen összeszedetten játszottunk, és visszahoztuk a két hazai döntetlenünk során elveszített pontokat.

CSURGÓI KK–MEZŐKÖVESDI KC 35–27 (16–10)
Csurgó, 800 néző. V: Bóna, Miskei
CSURGÓ: PALLAG – GAZDAG 5, VADKERTI G. 7, Puhovszkij 3, SZÖLLŐSI SZ. 6, Oláh G. 3 (2), A. Aguirrezabalaga 3. Csere: Wyszomirski (kapus), Herbert, Borsós 1, Pordán 1, Lele 2 (2), Országh 1, Golubovics 1, Nagy M. 2. Edző: Imre Vilmos
MEZŐKÖVESD: Kovács J. – Djukics 1, SZŰCS 4, TRIVKOVICS 7, Dobó 4, Denis 1, Molnár F. Csere: Kiss O. (kapus), Szepesi 1, Grünfelder 2 (2), Nyitrai, Bán, KOVÁCS P. 4, Fekete 2, Kleis 1. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 6. p.: 3–2. 14. p.: 8–3. 23. p.: 14–7. 27. p.: 16–9. 33. p.: 17–13. 40. p.: 22–15. 46. p.: 27–18. 53. p.: 30–21. 58. p.: 33–25
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2
Imre Vilmos: – Kötelező győzelmünket gólerős támadásunknak és „gólerős" védekezésünknek köszönhetjük. Örülünk a két pontnak.
Avar György: – A jó erőkből álló Csurgó otthonában ennyi ziccert és hétméterest nem szabad kihagyni, mert az az eredménye, amit láthattunk.

ETO-SZESE GYŐR–VÁCI KSE 25–23 (13–10)
Győr, 500 néző. V: Bonifert, Oláh
GYŐR: LORGER – GEBHARDT 5, SZABÓ A. 5, MOTA 3, Rivnyák 2, Halász 5, H. Hernández 1. Csere: Rosta M., Gál K. 1, Gubó 2, Kalmár 1, Tóth E., Németh G., Terenyi. Edző: Magi Serra
VÁC: Nagy L. – Gábori 3, LAURENCZ 5 (1), Pál G. 1, Kocsi 4, LENDVAY 5, Császár F. 2. Csere: VITÁRIS (kapus), Bajorhegyi, Kökény 2, György, Tyiskov, Bakos Á. 1. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 14. p.: 9–4. 23. p.: 10–8. 38. p.: 17–15. 52. p.: 20–20. 55. p.: 23–20
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: –, ill. 2/1
Magi Serra: – Kiegyensúlyozott erők mérkőzését nyertük meg, végig kézben tudtuk tartani a játékot. A védekezésünk rendben volt, ez a záloga a további eredményességnek.
Rosta István: – Gratulálok az ETO-nak, amely minőségi idegenlégiósai vezérletével esélyeshez méltóan játszott.

PLER BUDAPEST–CEGLÉDI KKSE 30–23 (14–12)
Lőrinci Sportcsarnok, 400 néző. V: Herczeg, Südi
PLER: SZABÓ T. – Rév 1, MARCZINKÓ 6, MIKITA 7, BAKOS GY. 4, Muszavi, Auth 4. Csere: Kránitz (kapus), Varga L., Nagy B. 1, Tóth P., Leimeter 1, VANCSICS 6 (3). Edző: Hutvágner István
CEGLÉD: Bartucz – POCSAI 4, Perisics 3, BÍRÓ B. 8 (2), Antal 2, Lepsényi, Lászlai 1. Csere: Bősz (kapus), Vujovics 1, Benei, Sutka 2, Takács B., Varga P. 2, Endrédi. Edző: Kökény István
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Hutvágner István: – Nagyon örülünk, hogy tíz vesztes meccs után végre győzni tudtunk. A helyzetünkön nem sokat javít, de a lelkünknek nagyon jót tesz.
Kökény István: – Esélyesként érkeztünk, de ezt a pályán sajnos nem tudtuk realizálni. Ehhez hozzájárult sérültjeink hiánya, ami a nyitott védekezést játszó ellenféllel szemben meghatározta a találkozót. Az akarat ezúttal kevés volt, támadásainkat eredménytelenül fejeztük be.