Férfi kézi NB I: a Veszprém és a Szeged is 14 góllal győzött

2018.03.14. 19:41
A Telekom Veszprém 40–26-ra nyert hazai pályán a Balatonfüred ellen, míg a Mol-Pick Szeged 36–22-re verte meg idegenben a Ferencvárost a K&H férfi kézilabdaliga szerdai játéknapján.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 40–26 (19–12)

Veszprém, 3200 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VESZPRÉM: Mikler – Gajic 5, TÖNNESEN 5, Blagotinsek 2, Schuch, Ilics 5, MANASZKOV 8 (3). Csere: Alilovic (kapus), Nilsson 4, Ancsin 3, Terzic, NENADICS 5, Dzsamali 2, Lékai 1, Borzas, Ligetvári
Edző: Ljubomir Vranjes
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák 7 (5), KASPÁREK 3, Topic 1, Szemjonov 2, Szita 2, Bóka 4. Csere: Bősz (kapus), Németh, Kancel, Varsandán, KARVACKIJ 4, Debreczeni, Kemény 2, Déber, Máthé 1
Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2, 8. p.: 4–5, 15. p.: 9–6, 28. p.: 17–10, 36. p.: 25–13, 49. p.: 33–21
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5
Ljubomir Vranjes: –
Sok olyan dolgot próbáltunk, amire a jövőben szükség lesz. Nagy László nem játszhat az elkövetkező néhány hétben, ezért fontos volt felépíteni nélküle a védelmet, ami szerintem sikerült. A mai meccsen nem volt fontos a támadás. Még sok munka vár ránk, és a hátralévő mérkőzések döntő fontosságúak. Ki kell emelnem, hogy a balatonfürediek sokat fejlődtek az elmúlt időszakban, igazán jól játszottak.
Csoknyai István: – Kimagasló játékkal, nagy tempóval tartotta otthon a két pontot a Veszprém. Az volt a célunk, hogy minél szorosabb mérkőzést játsszunk és tíz alatt maradjunk. Ez nem valósult meg, de tanulni jöttünk, s amit szerettünk volna megoldani védekezésben és támadásban, az nagyjából sikerült az első tizenöt percben. A játék összes elemében könnyen helyzetbe kerültek a hazaiak, míg nekünk a hétvégén fontos meccsünk van, ezért forgattam a csapatomat, mindenkinek lehetőséget adtam. Szerettem volna, ha látják, hova kell eljutni, hol tart a kézilabda. Fazekas Nándor kisebb húzódást szenvedett, tegnap nem edzett. Szerettük volna, ha húsz percet véd, mert Veszprémben mindig jól megy neki és ő is élvezi, de inkább nem kockáztattunk. A fiataloknak is kell a lehetőség, hogy fejlődjenek.

FTC–MOL-PICK SZEGED 22–36 (15–17)
Elek Gyula Aréna, 700
néző. V: Altmár, Horváth M.
FTC: Nagy L. – Andjelics 3, Oláh T. 2, Benmiloud 3, Rédai, Bali 2, Pálos 4 (1). Csere: Zernovic (kapus), Bujdosó 1, Grebenár 1, Bakos Gy., Kaled Nurelden 4, Pál G. 1, Cseh A. 1 (1), Tass. Edző: Horváth Attila
SZEGED: Sego – Rodríguez 4, Srsen 1, Skube 3, Bánhidi 1, Bodó 4, Källman. Csere: SIERRA (kapus), Thiagus Petrus 4, SIGURMANNSSON 9 (4), Blazevic, Zubai, ZSITNYIKOV 4, BALOGH ZS. 4, Gorbok 2, Fekete B. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 17. p.: 7–10. 22. p.: 9–13. 26. p.: 13–13. 33. p.: 15–22. 41. p.: 17–29. 50. p.: 19–32
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Horváth Attila:
– Két ellentétes félidőt játszottunk, az elsőben pariban tudtunk lenni a Szegeddel, amivel elégedett vagyok, a folytatásra viszont elfáradtunk, és öt sérült játékosunk hiányában sajnos nem tudtam minőségi cseréket pályára küldeni.
Juan Carlos Pastor: – A mérkőzés jól szolgálta a Kiel elleni felkészülésünket, több elemet is gyakorolhattunk. A második félidei keményebb játékunkkal tudtunk megfelelő különbséget kialakítani, és lehetőséget adhattam kevesebbet játszó játékosaimnak is.