Férfi kézi NB I: a Füred biztosan nyert a Dabas ellen

2019.03.20. 19:46
A Balatonfüred hazai pályán 26–19-re legyőzte a Dabast a Magyar Kupa-elődöntőben is érdekelt csapatok NB I-es mérkőzésén. A találkozó elején még a vendégek voltak előnyben, de Csoknyai István együttese tíz perc után átvette a vezetést, és már nem is engedte ki a kezéből, biztos sikert aratott.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–ROTACHROM DABAS 26–19 (16–10)
Balatonfüred,
600 néző. V: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: BŐSZ – Hornyák, MÁTHÉ 7 (2), SZŐLLŐSI B. 6 (2), TOPIC 3, Szita 3, Bóka 2. Csere: Fazekas (kapus), Vajda, Határ 1, Déber 2, Szőllősi O. 1, Németh B., UELINGTON, Ág, Szemjonov 1. Edző: Csoknyai István
DABAS: PALLAG 1 – Országh 1, Szimovics 2, SINOSZUKE 4, BORSOS 5, Lepsényi, Zakics. Csere: Holló (kapus), Kekezovics 2 (2), Halász 2, Kljujko 1, Kiss A., Ács, Bíró B. 1. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 11. p.: 4–3. 17. p.: 8–5. 23. p.: 13–7. 28. p.: 15–9. 35. p.: 18–14. 42. p.: 19–14. 51. p.: 22–16. 57. p.: 24–17
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
Csoknyai István:
– Folytattuk jó bajnoki sorozatunkat, jó védekezésünknek és kapusunk bravúrjainak köszönhetően a vártnál könnyebben győztünk.
Tomori Győző: – Nyitott védekezésünkkel jelentős erőpróbára késztettük a Füredet. Kár a sok kapott indításgólért.FÉRFI KÉZILABDA NB I

1. Szeged 22 21 1 764–553 +211 43
2. Veszprém 19 16 3 650–459 +191 32
3. Tatabánya 18 14 2 2 503–436 +67 30
4. Balatonfüred 20 13 7 537–499 +38 26
5. Csurgó 19 11 3 5 525–488 +37 25
6. Gyöngyös 20 10 2 8 525–527 –2 22
7. Dabas 21 7 3 11 539–565 –26 17
8. Komló 18 8 1 9 472–508 –36 17