Férfi kézi MK: a Csurgó és a Gyöngyös már a nyolc között

2012.11.28. 20:13
A Csurgó és a Gyöngyös szerdán biztosította a helyét a férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében.
FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
CSURGÓI KK–CEGLÉDI KKSE 29–21 (14–11)
Csurgó, 600 néző. V: Hargitai, Markó
CSURGÓ: Wyszomilski – Grebenár G. 2, Oláh G. 3 (3), Miss 5 (1), SZÖLLŐSI 7, Simon B. 2, Nagy M. 2. Cs: Pallag (kapus), Herbert 1, Cifra 2, Széles 1, Kovacsics 1, Borsós 1, Vadkerti G. 1, Országh Á. 1, Kedzo. Edző: Imre Vilmos
CEGLÉD: Iglésias – Pocsai 1, Tóth N. 1, Bíró B. 3, Lepsényi 3, Atsushi 2 (1), Hódi 2. Cs: Dengi (kapus), Savon 2, Benke 3, Takács B. 2, Bányai, Gyuris 1, Lakos, Csöke 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 13. p.: 5–5. 20. p.: 10–8. 23. p.: 13–10. 35. p.: 17–13. 40. p.: 19–16. 45. p.: 24–16. 56. p.: 26–19
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Imre Vilmos: – A fő cél, a továbbjutásunk viszonylag simán megtörtént, de a hét végi bajnokira ennél több kell.
Kökény István: – Érvényesült a papírforma, nekünk nem a Csurgó ellen kell nyernünk, de már többet nyújtottunk, mint a legutóbbi bajnoki mérkőzésünkön.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALATONFÜREDI KSE 28–25 (15–13)

Gyöngyös, 600 néző. V: Bacs, Bán

GYÖNGYÖS: Hudák – Szalafai 3, FREY 5 (1), SÁNDOR Á. 3, DEBRECZENI 4, Szabó P. 2, Gazdag 2. Cs: Tamási, Holló (kapusok), VARSANDÁN M. 2, BAKOS 6, Doros, Gúnya 1. Edző: Nagy Károly

BALATONFÜRED: Szabó T. – Hornyák 1, Kovács Gy. 1, Sandrk 4, Kis Á., PÁSZTOR I. 6, OSCAR RIO 9 (4). Cs: Szathmári, Kommendant (kapusok), Lelkes, Faluvégi 1, Bánhidi, Szöllősi B., Nagy D. 3, Zdolik, Németh L. Edző: Sótonyi László

Kiállítások: 14, ill. 10 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4

Nagy Károly: – A két csapat legutóbbi bajnoki mérkőzéséhez képest a védelem és a támadójátékunk is jobban működött. Végig magabiztosan vezettünk, rövid szakaszokban tudott zárkózni a Füred.

Sótonyi László: – A mérkőzés egyes periódusaiban gyermeteg hibákat vétettünk, sajnos nem tudtunk végig egyenletes jó teljesítményt nyújtani.