Férfi kézi Eb: Franciaország a végén törte meg a macedónokat

2016.01.15. 19:46
Franciaország magabiztosnak tűnő, 30–23-as győzelemmel kezdte meg a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokságot Macedónia ellen – az eredmény kicsit csalóka, ugyanis a macedónok sokáig fogcsikorgató küzdelemre kényszerítették ellenfelüket.

Az első félidő után még 12–12-re álltak a csapatok, és a macedónok a második félidőben sem akartak leszakadni, végig a franciák nyakába lihegtek. Filip Mirkulovszki gólja után, 50:45-nél még mindig 22–22 volt, ám a meglepetést szimatolóknak csalatkozniuk kellett. A hajrát a macedón csapat egyáltalán nem bírta, és már csak egy gólt szerzett a hátralevő időben, a franciák pedig megroppantották ellenfelük ellenállását, egy 4–0-s rohammal elhúztak, és végül héttel nyertek. Nem így nézett ki tíz perccel a vége előtt...

A mérkőzés legjobbja a macedónok kapusa, Borko Risztovszki lett, a találkozó legeredményesebbje a szintén macedón Kirill Lazarov, aki 9/17-tel tüzelt. A franciák legjobb dobója Cédric Sorhaindo volt hat góllal.