Örömjátékkal negyeddöntős a Veszprém

2019.03.30. 17:21
A Telekom Veszprém hazai pályán 35–29-re nyert a Sporting CP ellen, így kettős győzelemmel jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.
Lékai Mátét próbálják megállítani a Sporting CP játékosai – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Tumbász Hédi)

VESZPRÉM:
STERBIK – Gajic 3, NAGY L. 1, Blagotinsek 1, TERZIC, Ilics 1, MANASZKOV 4. Csere: Mikler (kapus), Lékai 3, Nilsson 2, Mackovsek 3, Nenadics 2, MAHÉ 3 (1), STRLEK 7, MARGUC 5, Szuharev. Edző: David Davis
SPORTING:
CUDIC – GHIONEA 6 (3), Pedroso, Carneiro 4, Frade 2, CAROL 6, Solha 1. Csere: Gaspar (kapus), Valdez 3, Araujo, RUESGA 1, ROCHA 6, Chiuffa. Edző: Hugo Monteiro
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–3. 10. p.: 4–3. 14. p.: 6–4. 19. p.: 8–7. 21. p.: 10–7. 24. p.: 13–8. 36. p.: 17–17. 43. p.: 23–19. 50. p.: 28–22. 56. p.: 33–25
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 3/3
David Davis:
– Kifejezetten nehéz mérkőzést vívtunk, ahogy Lisszabonban is, de mindenki egész héten erre koncentrált. Igyekeztünk mind támadásban, mind védekezésben kijavítani a múlt héten elkövetett hibáinkat, ami nagyjából sikerült. Mivel mindegyik játékosom rendkívül elszánt volt, könnyű helyzetben voltam, csak cserélnem kellett, senkit sem kellett külön motiválni. Aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a győzelemhez. Játékosaim lenyűgöztek, ahogy a szurkolók is, akiknek nagyon hálásak vagyunk a biztatásért.
Hugo Monteiro:
– Nagyon erős csapat a Veszprém, amit meg is mutatott. Nem ezt az eredményt akartuk elérni, nem is érzem igazságosnak a különbséget, mert rengeteget dolgoztunk, hogy jobban helytálljunk. A Veszprém szinte halálos csapást mért ránk azzal, hogy az eladott labdáinkból rengeteg leindításos gólt lőtt. Édesanyám azt tanította, hogy soha se adjam fel, s amikor belenéztem a játékosaim szemébe, ugyanezt láttam, szívből hálás vagyok nekik ezért. Nekünk véget ért a BL-szezon, amelyben rengeteget tanultunk, és büszkék lehetünk a nyolcaddöntőbe jutásra.

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 65–57-es összesítéssel

Az idegenben szerzett kétgólos előny tudatában a Veszprém nyugodtan kezdhette a visszavágót, ám a Sporting hamar jelezte, hogy hiba lenne lebecsülni. 1–3

A portugál csapat ezúttal is a beállósai megjátszására helyezte a hangsúlyt, ami részben volt csak kifizetődő. Luis Frade és Tiago Rocha ugyanis sokszor eredményes volt, ám a rengeteg bejátszásba, számos hiba is becsúszott, ilyenkor pedig a hazaiak pillanatok alatt felértek az ellenfél kapujához, és könnyű gólokat lőhettek, legtöbbször Dejan Manaszkov és Dragan Gajic.

Az első félidő hajrájában már öt góllal is vezetett a Veszprém, a szünetben pedig 17–14-et mutatott az eredményjelző.

A fordulás után kicsit beragadt a bakonyi alakulat, több mint hat percig gólképtelen volt, a Sporting ez alatt egyenlített (17–17).

Ennél tovább azonban nem jutottak a portugálok, összeállt ugyanis a veszprémi védekezés – mögötte Sterbik Árpáddal –, és a hazai szélsők egymás után lőtték a ziccergólokat. Manuel Strlek hét, Gasper Marguc öt gólt szerzett úgy, hogy csak a második félidőben játszott.

Hazai örömjáték lett a mérkőzésből, így az utolsó percben pályára léphetett a fiatal veszprémi jobbátlövő, Szuharev Lev is. David Davis csapata kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé, a négyes döntőért pedig a Flensburg–Breszt párharc továbbjutójával kell majd megküzdenie. 35–29

Nagy László és Manuel Strlek értékelt a mérkőzés után az NSO Tv-nek.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Carneiro
lövése bepattan. Pályán a Veszprémben a fiatal Szuharev Lev, aki elejti a labdát, Carneiro végigmegy, gól. Ez a vége, kettős győzelemmel negyeddöntős a Veszprém. 35–29
59. perc:
Portugál lépéshiba után Marguc lő indításgólt. 35–27
58. perc: Carneiro
nagy góllal véteti észre magát. Gaspar is bemutat egy lövést. 34–27
57. perc:
Valdez lőne a bal felsőbe, de Mikler kitolja a labdát. Szép összjáték után Marguc lő gólt beállóból. 34–26
56. perc:
Eladja a labdát a Sporting, Strlek indul, de Gaspar védi a ziccerét. Ghionea lő szép gólt cunderrel. Mikler váltja Sterbiket. 33–26
55. perc:
Sterbik véd megint. Strlek lő kapufás gólt. 33–25
54. perc:
Carneiro ellépi, Marguc már ott is van az ellenfél kapujánál. és nem hibázik. Margucnak belefér még egy indításgól ebbe a percbe Sterbik védése után. Itt az utolsó portugál időkérés. 32–25
53. perc:
Gaspar védi Mahé lövését, aztán viszont lecsap a passzára Marguc, aki megszerzi első gólját. 30–25
52. perc:
A befutó Solha lő a bal felsőbe. 29–25
51. perc: Mahé
nem passzol, csak bemutatja, inkább belövi. 29–24
50. perc: Rocha
most szabályos gólt szerez. Labdaszerzés után Frankis lő szemtelen gólt ziccerben. 28–24
49. perc:
Rocha hiába talál be egy kipattanó begyűjtése után, leért már a lába. Strlektől jön a menetrendszerű gól. 28–22
48. perc: Valdez
ugrik magasra, és nagy gólt lő. Nenadics újabb gólt lövet Strlekkel. 27–22
47. perc:
Gyorsan megy az emberelőny kihasználása, Nenadics passza után Strlek ejt tökéletesen a szélről. 26–21
46. perc:
Beállóból szerez gólt Rocha. Ghionea harcol Nilssonnal addig, míg ki nem állítják újra. 25–21
45. perc:
Solha befordul, de Sterbiktől jön a bravúr. Mackovsek gólja után időt kér a Sporting mestere. 25–20
44. perc:
Marguc beugrik a szélről, de lövés helyett a középen érkező Nenadiccsal lövet kínai figurás gólt. 24–20
43. perc:
Sterbik indítja pontosan Strleket, aki úgy is bedobja, hogy Ghionea közben rázuhan a lábára. A románt kiállítják. Ruesga bejátszásából Rocha szépít. 23–20
42. perc:
Rocha harcol ki hétméterest. Ghionea újabb párharcot nyer Sterbikkel szemben. Mahé átemeli a védő fölött a labdát, majd lapos lövése után ünnepelhet. 22–19
41. perc: Strlek megint megoldja a szélről. 21–18
40. perc:
Blagotinseket kiküldik két percre, a beállóval birkózott. Pedroso elejti a labdát.
39. perc:
Mahé odapattintja Nilssonnak, a svéd befordul és belövi. 20–18
38. perc:
Rocha a kapufára ejt. Strlek szinte nullszögből talál be. Ghionea most a posztjáról, azaz a szélről veszi be Sterbik kapuját. 19–18
37. perc: Mackovsek
betörésből szerzi meg az első hazai gólt a második félidőben. 18–17
36. perc: Frankis
indul egyedül, és egyenlít. Mahé lövését védi Cudic, megint indítanak a vendégek, de most sikerül megállítani őket. 17–17
35. perc:
Tanácstalan a Veszprém támadásban, el is veszti a labdát.
34. perc:
Terzic belül védekezik, újabb hetes. Ghionea ezt is belövi. 17–16
33. perc:
Terzic nyakon ragadja a Sporting beállóját, hetes. Ghionea nem hibázik. Mackovsek fölé lő. 17–15
32. perc:
Rocha beállóból visszapasszol a lendületből érkező Ruesgának, Sterbik azonban túljár a spanyol eszén. Terzic gólját nem adják meg a másik oldalon.
31. perc:
Mahé talpról elengedi, de Cudic védi a nem túl jó lövést.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Lékai
befut, kapja a bejátszást, gól. Sterbik két lövést is véd, háromgólos előnnyel mehet szünetre a Veszprém. 17–14
29. perc:
Pontatlan hazai lövés. Sterbik véd nagyot, de a kipattanóra nem figyelnek a hazaiak, Frankis igen. 16–14
28. perc: Nagy
talpról a hosszú felsőbe bombáz, szegény Carneirót pedig eltalálja a magyar átlövő keze.Valdez bejátszásából Rocha eredményes. 16–13
27. perc:
Rossz veszprémi bejátszás után Frankis száguld végig a pályán, és nem ront ziccerben. 15–12
26. perc: Rocha
csap le egy kipattanóra Sterbik védése után. 15–11
25. perc: Manaszkov, Ruesga,
majd Manaszkov talál be ebben a sorrendben. 15–10
24. perc: Mackovsek
lerohanásból eredményes, Ghionea pedig a jobb szélről. 13–9
23. perc: Lékai
lövését előbb védi Cudic, a kipattanót viszont már gólra váltja a veszprémi irányító. 12–8
22. perc: Rocha
lő gólt beállóból, Nagyot kiállítják. 11–8
21. perc:
Sikerül leblokkolni a vendégeket, majd elhalászni a bejátszott labdát, amelyet aztán Gajic lő a saját térfeléről az üres kapuba. Carneiro gólját nem adják meg, Blagotinsek viszont figyel rá, hogy ne lépjen rá a vonalra. 11–7
20. perc: Mahé
váltja gólra a Blagotinsek által kiharcolt büntetőt. A vendégeknél pályára lép az exveszprémi Carlos Ruesga. 9–7
19. perc:
Ziccert ront a Sporting, Frankist kiállítják Nenadicsról.
18. perc:
Nenadics támadófaultot követ el. Frade beállóból szépít. 8–7
17. perc: Nenadics
góljára Valdez válaszol. 8–6
16. perc: Valdez
egy-egyezik ügyesen. 7–5
15. perc:
Újabb labdaszerzés után Ilics oldja meg egyedül a lerohanást. Portugál időkérés. 7–4
14. perc:
Támadófault után Gajic indul ziccerben, de Cudic véd.
13. perc:
Lékai beszlalomozik, gól. Rossz portugál próbálkozás után Manaszkov indul egyedül, gól. 6–4
12. perc:
Frankis lövése meglepi Sterbiket, a feje mellett megy be a labda. 4–4
11. perc:
Nilsson szabálytalanul zár, elveszik a labdát a svájci bírók.
10. perc: Ilics bejátszását Nilsson váltja gólra. Eljut a labda Fradéhoz, ő viszont a lécet találja telibe. 4–3
9. perc:
Pedroso átlövése csemege Sterbiknek, két kézzel fogja meg a labdát.
8. perc:
Sterbik védi Frade próbálkozását, Gajic indul megint, és egyenlít. 3–3
7. perc:
Ilics szerez labdát, gyorsan indul a Veszprém, Gajic a befejezőember. 2–3
6. perc:
Frankis kisodródva lő, Sterbik véd. Blagotinsek ziccerét védi Cudic.
5. perc: Fradéval
sok gond volt Lisszabonban, most is hamar beköszön a beálló. Lékai belemenést követ el. 1–3
4. perc: Frankis
megszerzi első gólját. Blagotinsek hetest harcol ki, de Manaszkov lövését védi Cudic. 1–2
3. perc: Manaszkov
egyenlít a bal szélről. 1–1