Sego lehúzta a rolót, kikapott a Veszprém Montpellier-ben

2019.09.29. 18:45
Cupara jól védett, de kollégája, Sego még jobban (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Kiel elleni hazai vereség után nem tudta összeszedni magát a Veszprém, és Montpellier-ben is kikapott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában. A Montpellier kapujában a korábbi szegedi Marin Sego óriási formában, 54 százalékos hatékonysággal védett, ezért hiába volt elfogadható a védekezés, így is mínusz öt lett a vége.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
MONTPELLIER HB–TELEKOM VESZPRÉM 23–18 (11–10)
Montpellier,
10 000 néző. Vezette: Zotin, Volodkov (oroszok)
MONTPELLIER: SEGO – Lenne, Porte 1, DUARTE 3, Grebille 2, PETTERSON 3, Descat 3 (1). Csere: Bonnefoi (kapus), Simonet, Afgour, Soussi 1, RICHARDSON 8 (1), Bos 2, Villeminot. Edző: Patrice Cayaner
VESZPRÉM: CUPARA – Gajic, Tönnesen, Nenadics 4 (1), Blagotinsek 1, Borozan 2, Strlek 1. Csere: Székely (kapus), Terzic, Nilsson 3, Mahé 5 (4), Lauge 2, Jahija, Mackovsek, Marguc, Manaszkov. Edző: David Davis
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5
Az eredmény alakulása: 9. perc: 2–3. 14. p.: 4–4. 20. p.: 8–6. 24. p.: 10–6. 28. p.: 10–8. 40. p.: 16–12. 45. p.: 18–13. 51. p.: 19–15. 55. p.: 20–16
Patrice Cayaner:
– A magyar bajnok elleni Bajnokok Ligája-mérkőzések mindig klasszikusnak számítanak. Tudjuk, milyen nehéz legyőzni a Veszprémet, éppen ezért örülünk, hogy ma ez sikerült. A kapusok mind a két oldalon remekül teljesítettek. Jó teljesítménnyel rukkoltunk ma elő, főleg a lövőszázalékunk volt kiemelkedő.
David Davis: – Az első félidőben az történt, amit vártunk. Egyenlő erők küzdöttek. A második játékrész azonban már egyáltalán nem sikerült jól. Sego nagyszerű napot fogott ki, nagyjából ötvenegy százalék körül védett. A problémánk ugyanaz volt most is, mint múlt héten a Kiel ellen: egyszerűen nem tudtuk a helyzeteinket gólra váltani.

A Kiel elleni hazai vereség után Montpellier-be utazott a Veszprém, hogy valahogy kiköszörülje a csorbát. Nos, nem sikerült, mert újabb vereség jutott osztályrészéül a Bajnokok Ligája A-csoportjának harmadik fordulójában.

VÉLEMÉNYEK

Valentin PORTE, a Montpellier HB jobbátlövője: „Mindig jó érzés legyőzni olyan csapatot, mint a Veszprém. Hétről-hétre, meccsről-meccsre fejlődünk, úgy érzem, minden csapatrészben sikerült felülmúlni a magyarokat. Jót tett az önbizalmunknak a győzelem, ráadásul a tabellán is előreléptünk.”

Dragan GAJIC, a Telekom Veszprém jobbszélsője: „Nem játszottunk rosszul, egyszerűen csak nagyon sok helyzetet kihagytunk. Marin Sego hihetetlen napot fogott ki a kapuban, nem találtuk az ellenszert a játékára. Tisztában vagyunk azzal, hogy nagyon sok munka vár még ránk, éppen ezért a jövőben még keményebben kell dolgozni azért, hogy elérjük a céljainkat.”

Már az eleje sem indult jól. A Montpellier kapujában az egykori szegedi, Marin Sego mindjárt bravúrokkal jelentkezett, Valahogy nem sikerült elkapni a fonalat, a hazaiak szorgalmasan gyűjtögették a találatokat, de ők sem jutottak sokra. Jellemző, hogy a 24. percben 10–6-ra vezetett a Montpellier, és a négygólos különbség a félidő végére egyre olvadt, mert a Veszprém nagyon küzdött.

Egygólos hátrány normális körülmények között nem a világ. A második félidő elején mindjárt sikerült is az egyenlítés, de utána szinte semmi nem jött össze. Támadásban egészen hihetetlen produkciót nyújtott a csapat, merthogy alig-alig tudott betalálni. Nilsson egymaga 7 helyzetet hagyott ki ziccerből, a szélről csupán egyszer sikerült gólt szerezni. Sego mindenhová odaért, bravúrt bravúrra halmozott, és jó ideig csak hetesekkel lehetett valamennyire tartani a lépést a hazaiakkal.

A végül 54 százalékos védési hatékonyságig jutó Sego egy pillanatra sem lankadt, és hiába védett kiválóan a másik oldalon is Cupara – szinte egyedül meccsben tartva a Veszprémet –, végül a támadásban látott gyengélkedés miatt megérdemelten nyert a Montpellier.

A 23 kapott gól nem sok, de 18 szerzett góllal meglehetősen ritkán lehet meccset nyerni a BL-ben, és ez ezúttal sem sikerült…

A csoport másik mérkőzésén: Motor Zaporizzsja (ukrán)–Vardar Szkopje (északmacedón) 30–31 (18–16)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, öttel nyert a Montpellier. 23–18
60. perc: Richardson
dob még egy gólt a végére. 23–18
60. perc: Francia időkérés.
60. perc: Sego
óriási védése – már megszoktuk.
59. perc: Pettersson pontot tesz az egészre, ziccerből lőtt gólt. 22–18
59. perc: Alighanem eldőlt… Descat
talált be. 21–18
58. perc: Pettersson
ziccerét Cupara kivédte. Aztán a másik oldalon Marguc megint kihagyta a ziccert. Sego védett.
57. perc:Cupara újabb ziccert védett, majd a másik oldalon Nilsson harcolt ki helyzetet és gólt. 20–18
57. perc: Pettersson
ziccerét Cupara védte, aztán Mahénál belemenést fújtak.
56. perc: Hetest harcolt ki a Veszprém, amelyet Mahé bepattintott a hálóba. 20–17
56. perc: Simonet
vitte be a labdát, de fölé lőtt.
55. perc: Mahénál támadó szabálytalanságot fújtak, francia időkérés.
54. perc: Richardson harcolt ki hetest, Tönnesent kiküldték két percre. A hetest Descat a jobb felsőbe lőtte. 20–16
52. perc: Duarte
hibázott, jöhetett a Veszprém, Lauge a kapufát találta el, de hetes, mert lökték. A hetest Mahé a bal alsóba lőtte. 19–16
51. perc: Nenadic
eladta a labdát, támadásban kevés, amit a magyar csapat nyújt.
51. perc: Pettersson kapott óriási átadást, be is lőtte. 19–15
48. perc: Simonet
belépett, jöhetett a Veszprém. Nilsson került ziccerbe, Sego kivédte… Maradt a labda a Veszprémnél, megint kivédte Nilsson helyzetét, de hetes. A hetest Mahé belőtte. 18–15.
48. perc:
Eddig harminc lövés ment Sego kapujára, ebből 16-ot kivédett.
47. perc: Marguc végre helyzetbe került, de Sego eszén nem tudott túljárni…
46. perc: Cupara szép védése után indulhatott a Veszprém a 15. gólért.
45. perc: Nenadic keze végre elsült, ezért még Sego is hiába ment. 18–14
45. perc: Richardson
viszont nem próbálkozik, hanem gólt szerez… 18–13
44. perc: Manaszkov
reménytelen helyzetből próbálkozott, mellé.
44. perc: Veszprémi időkérés.
44. perc: Richardson megint a szaggatottról ugrott fel, és a bal alsóba lőtt. 17–13.
43. perc:
Belemenést fújtak a franciáknál, aztán Borozan lőtt mellé. Gyorsan indultak a franciák, Cupara kivédte a ziccert.
42. perc: Na végre! Nilsson ezúttal beállóból végre belőtte. 16–13
41. perc: Szuszi
talpról irgalmatlan erejű bombát küldött a bal fölsőbe. 16–12
40. perc: Nem igaz… Nenadic
az üres kaput vette célba, de hibázott.
40. perc: Borozan
lövését simán védte Sego… Ezekben a percekben elég halvány a Veszprém.
39. perc: Kiment a labda, francia támadás jöhetett. Emberhátrány ellenére is belőtte Richardson… 15–12
38. perc: Cupara
a legjobbkor védett, maradt a kétgólos különbség. A Veszprém támadása Jahjára volt kihegyezve, Duarte elkapta az egyiptomit, kiküldték két percre.
37. perc: Blagotinsek került helyzetbe, majd megijedhetett Segótól, és fölé lőtt.
36. perc: Richardson maradt egyedül, könnyen lőtt a kapu jobb oldalába. 14–12
36. perc: Tönnesen
lövése a sáncon meggyengült, Sego könnyen fogta.
34. perc: Borozan egészen messziről lőhetett, és be is vágta. 13–12
34. perc:
Elrontott veszprémi támadás után Grebille maradt egyedül középen, be is lőtte. 13–11
33. perc: Duarte
robbant be a falba, és a bal alsóba lőtt. 12–11
32. perc:
Viszonylag sokáig támadott a Veszprém az egyenlítésért, aztán Borozan lőtt óriási gólt. 11–11

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Montpellier. 11–10
30. perc: Nilsson
lövését Sego kifogta, de meglett, Lauge betört, és bedobta. 11–10
30. perc: Porte lövését védte Cupara, majd időt kért a Veszprém fél perccel a félidő vége előtt.
29. perc:
Labdaszerzés után Jahja fölé lőtt.
28. perc: Richardson hallgatott a szóra, belőtte, de az ellentámadásból Lauge is betalált. 11–9
28. perc: Montpellier-i időkérés.
26. perc:
Lépéshiba a franciáknál, a veszprémi támadás végén Jahja lövését blokkolták. A sarokdobás után Lauge lövését Sego védte, a kipattanót Nilsson röplabdás mozdulattal csapta a hálóba. 10–8
25. perc: Nilsson
harcolt ki szabaddobást, Mahé betörés után szerzett gólt. 10–7
25. perc: Veszprémi időkérés.
24. perc:
Rossz veszprémi támadás után hiába védett Cupara, a kipattanó Grebille elé került, ő meg belőtte. 10–6
24. perc: Duarte
fordult be Tönnesen mellett, be is dobta, a norvégot pedig ápolni kell a padon. 9–6
23. perc:
Ezúttal Nilsson fordult be, Sego az ő lövését is védte.
22. perc: Hihetetlen… Lauge ziccerét védte elképesztően Sego.
22. perc: Grebille
szabálytalansága miatt emberelőny a Veszprémnek.
21. perc: Cupara védett egyet, de aztán Richardson csak betalált. 8–6
20. perc: Bosra
játszották ki megint a figurát, bevetődött, és a jobb fölsőbe lőtt. 7–6
19. perc:
A kettős emberhátrány sem hátrány Nenadicnak, belőtte! 6–6
19. perc:
Ki is használták a lehetőséget a hazaiak, Bos lőtt a léc alá. 6–5
19. perc:
Passzívban játszottak a franciák, amikor Lauge odacsapott, kiküldték két percre. Utána 4 másodperccel Strleket is kiállították.
17. perc: Cupara védése után belemenést láttak Tönnesennél.
16. perc:
Újra egyenlő, Nenadic fürge lövése talált utat a hálóba. 5–5
15. perc:
Hetest kapott a Montpellier, amelyet Richardson a bal alsóba lőtt. 5–4
14. perc:
Kölcsönös hibázások után Nilsson lövését védte szenzációsan Sego.
13. perc:
Hosszasan támadott a Montpellier, majd Duarte lőtt fölé, de sarokdobás lett. Pettersson kapta beállóban, be is lőtte. 4–4
11. perc: Nenadic
tört volna be, belül védekeztek vele szemben, hetes. A hetest Mahé a bal alsóba lőtte.3–4
10. perc:
Rontott francia támadás után Tönnesen lőtt a bal alsó felé, védte a kapus, gyorsan indult Descat, és bedobta a ziccert. 3–3
9. perc: Simonet lövését védte Cupora, az ellenakcióból Blagotinsek lőtt gólt, csakhogy vonalra lépett.
8. perc: Blagotinsek mardt egyedül, megfordult, és a léc alá lőtt. 2–3
7. perc: Elrontott francia támadás után nyitott védekezésre álltak a hazaiak, labdát is szereztek, de Cupora kivédte Descat
ziccerét.
6. perc: Tönnesen
harcolt ki hetest a másik oldalon, megint Nenadic állt oda, de ezt meg Sego védte.
5. perc: Heteshez jutott a Montpellier, de Cupora szépen védett.
4. perc: Újra vezetnek a franciák, ezúttal Porte volt eredményes, de aztán az ellentámadásból Stlek maradt tisztán a bal szélen, és be is dobta. 2–2
4. perc: Blagotinsek került ziccerbe, de Sego kivédte.
3. perc:
Úgy tűnt, rontanak a franciák, de maradt náluk a labda, de végül csak elvesztették.
2. perc: Heteshez jutott a Veszprém, amelyet Nenadic a hálóba pattintott. 1–1
1. perc:Borozan lövését védte Sego, Duarte lövése viszont utat talált a kapuba. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém tiszta fehérben, a Montpellier tiszta kékben játszik.