Férfi junior kézi-vb: váratlan és súlyos vereség Portugáliától

P. L.P. L.
2019.07.21. 21:29
Kecskés Dániel ezúttal nem szerzett gólt (Fotó: Facebook)
A két kötelező győzelem és a horvátok elleni vereség után negyedik mérkőzésén ismét vereséget szenvedett a magyar férfi junior kézilabda-válogatott, amely ezúttal meglepetésre Portugáliától kapott ki 36–28-ra.

A magyar válogatott a spanyolországi világbajnokságon 34–30-ra megverte Bahreint, majd 36–21-re Koszovót, aztán pénteken sima, 37–32-es vereséget szenvedett a horvátoktól. Vasárnap Portugália következett, amely a két gyengébb riválist ugyancsak megverte, de Brazíliától kikapott 35–30-ra.

A meccs katasztrofálisan indult a mieink számára, az első gólt a 10. percben sikerült csak megszerezni, az ellenfél addigra már 5–0-ra vezetett. Sőt, 10–2 is volt az állást, így a félidei 18–13-as portugál előny még hízelgőnek is tűnt.

A fordulás után a mieink nem tudtak újítani, Szita Zoltán és Máthé Dominik révén ugyan próbálkoztunk rendületlenül, de öt gólnál közelebb nem sikerült kerülni. Portugália 36–28-ra győzött, a magyarok hétfő este, 20.30-tól Brazília ellen zárják a csoportkört.

FÉRFI JUNIOR KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Portugália–Magyarország 36–28
(18–13)

A csoport további mérkőzései: Brazília–Koszovó 36–22, Horvátország–Bahrein 32–23
A csoport állása: 1. Horvátország 8 pont, 2. Brazília és Portugália 6-6 (127–111), 4. Magyarország 4, 5. Bahrein 0 (106–122), 6. Koszovó 0 (81–127)