Női kézi NB I: a Dunaújváros legyőzte a Kozármislenyt

B. D. K.B. D. K.
2024.03.02. 18:32
Fotó: DKKA/Facebook
A női kézilabda NB I 23. fordulójának szombati mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász KA 13 góllal legyőzte a Kozármisleny KA-t.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KOZÁRMISLENY KA 32–19 (14–12)
Dunaújváros, 250 néző. Vezette: Asztalos, Szalay
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 3, Trawczynska 1, BORGYOS 5, Nick 3, SZALAI B. 5, Török F. 1. Csere: WÉNINGER (kapus), PARÓCZY 3, Moreno 2, Gajdos 1, HORVÁTH A. 4, Bouti 2, Csáki 1 (1), Sallai N. 1 (1), Lakatos P. Edző: Paicz Róbert
KOZÁRMISLENY: Pusztai P. – Grénus 1, BRETTNER 3, Legyel L., Hadnagy 2, Bánfai V. 2, Szatmári 1. Csere: Szabó Luca (kapus) 1, Halász, GROSICS 4 (3), Tobak 1, Zsemberi 2, Köpösdi 1, Kecskés 1, Imrei R. Edző: Gyulai László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–0. 15. p.: 7–7. 22. p.: 12–10. 40. p.: 19–15. 45. p.: 23–16. 51. p.: 27–17. 57. p.: 31–18
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Paicz Róbert: – Rendkívül fontos volt a találkozó, hogy kizökkentsük magunkat a sikertelenségi periódusunkból. Az első játékrészben kissé idegesek voltunk, kapkodósra sikerült a játékunk. A fordulás után feljavultunk, főleg védekezésben, ehhez igen eredményes kapusteljesítmény is párosult, a végére felőröltük ellenfelünket. A jelentős különbségű győzelem magabiztosságot adhat a folytatásra.
Gyulai László: – Felszabadult játékot kértem a csapattól, az első félidőben ez megvalósult. Sajnos az emberelőnyös támadásaink nem sikerültek, ha ezek jól működnek, akkor előnnyel vonulhattunk volna pihenőre. A második félidőben tapasztalatban és tudásban is kijött a két együttes közötti különbség. Sajnos volt egy periódusunk, amikor a legnagyobb ziccereket is elhibáztuk.