„Köszönöm a szurkolóknak a fogadtatást” – mondta Maszlova, miután 9 gólt lőtt a Fradinak

N-P. T.N-P. T.
2024.03.16. 22:13
Az FTC 30–28-ra kikapott idehaza a Brest Bretagne-tól a női kézilabda Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutásért folytatott párharc első mérkőzésén. A találkozó után a Brest orosz légiósával, Valerija Maszlovával beszélgetett az NSO Tv stábja, aki 9 gólt lőtt a Fradinak, nem mellesleg nyártól a zöld-fehérek játékosa lesz.

Valerija Maszlovát arról kérdeztük a találkozó után, mennyire volt furcsa leendő csapata ellen játszani (és 9 gólt dobni).

„Nem azt mondanám, hogy furcsa meccs volt, hanem inkább egy kicsit különleges természetesen eljönni az arénába, ami a következő szezonban az otthonom lesz. Egy kicsit különleges, de mégis profi játékosok vagyunk, úgyhogy inkább a meccsre fókuszáltunk. Nagyon hálás vagyok a szurkolóknak a fogadtatásért, tényleg nagyszerű volt, köszönöm szépen. Összességében olyan meccs volt, mint a többi, amin a legjobbamat akartam nyújtani, hogy nyerjünk.”

Videónkban beszél bővebben is a Fradi szurkolóiról, illetve megmutatjuk, mit kívánt neki az FTC játékosa, Angela Malestein a mérkőzés után.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BREST BRETAGNE (francia) 28–30 (15–14)
Érd, 1900 néző. V: Szekulics, Jovandics (szerbek)
FTC: JANURIK – MALESTEIN 5, Klujber 3, LEKICS 9 (2), Cvijics 2, Bölk 3, Márton G. 2. Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, Simon P. 3, Kisfaludy, Hársfalvi J., Kovács A. 1. Edző: Allan Heine
BREST: Foggea – A. Toublanc 2 (1), MASZLOVA 9, N’Diaye, Foppa 2, A. DEMBÉLÉ 4, C. Lassource 2. Csere: FILTER (kapus), CARLSON 5, Cabral Barbosa 3, Coatanea, Faure, Kouyaté 3. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 14. p.: 4–6. 17. p.: 7–8. 23. p.: 11–11. 27. p.: 13–12. 34. p.: 15–18. 41. p.: 20–22. 46. p.: 23–23. 53. p.: 25–26. 57. p.: 27–28
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Allan Heine: – Nagyon szoros meccset játszottunk, és csak pici hiányzott a sikerhez. Ez tartja bennem a reményt, hogy ha Brestben jobban teljesítünk, akkor talán győzünk majd. Azt gondolom, megvan a csapatban az erő, hogy ott jobban teljesítsen, és a hit, hogy meglepetést okozzon. Végig harcoltunk, de ezúttal kicsi szerencse is hiányzott.
Pablo Morel: – Nagyon kemény mérkőzés volt, nagyszerű ellenféllel szemben, mindig öröm az FTC ellen ebben a hangulatban játszani, ráadásul egy ilyen szoros mérkőzést. Még nem jelent semmit ez a mérkőzés, nem ér továbbjutást annak ellenére, hogy győztünk, hiszen a kétszer hatvan perces csata első félidején vagyunk túl.