Csak nagyon-nagyon kicsi hiányzott a BL-csodához, kiesett a DVSC – a címvédő vár az ETO-ra

2024.03.23. 19:34
A Vipers csak nehézésgek árán jutott túl a DVSC-n (Forrás: Vipers/Twitter)
Három másodpercre volt a hetespárbajtól a DVSC Norvégiában, végül idegenbeli döntetlennel búcsúzott a címvédő Vipers ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásában. így a norvégokkal találkozik a Győri ETO a final fourért.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
VIPERS KRISTIANSAND (norvég)–DVSC SCHAEFFLER 27–27 (10–15)
Kristiansand, 1721 néző. Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
KRISTIANSAND: KATRINE LUNDE – Knedlíková 3, VJAHIREVA 10 (1), Waade, Tchaptchet 1, ABBINGH 8, S. Andersen 2. Csere: Börjesson (kapus), Roberts 1, Boge 2, Solas, Tomac, Arcos, Sercien-Ugolin. Edző: Hlavaty Tamás
DEBRECEN: BARTULOVIC – Grosch 3, SZABÓ N. 8, VÁMOS P. 4, Haggerty, Kácsor 1, Petrus 1. Csere: Gabriel (kapus), PLANÉTA 1, TÖPFNER 5 (4), Csernyánszki 1, Jovovics, FÜZI-TÓVIZI 2, Vámos M. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
 Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–4. 16. p.: 5–6. 21. p.: 7–11. 27. p.: 9–14. 38. p.: 15–20. 48. p.: 21–21. 59. p.: 26–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Továbbjutott: a Vipers Kristiansand, 56–55-ös összesítéssel
Hlavaty Tamás: Nagyon mélyről jöttünk vissza, egy nagyon jó csapat ellen. Tudom, hogy rossz ilyen szoros meccsen kiesni, de a Debrecen minden dicséretet megérdemel. Lois Abbingh aranykeze döntötte le a továbbjutást
Szilágyi Zoltán: Nem könnyű ilyenkor mit mondani. A célunk az volt, hogy szoros és jó meccset játszunk a Vipers ellen. Büszke vagyok a lányokra, mert ez sikerült! Sajnos a második félidőre elfáradtunk, nem tudtuk értékesíteni a helyzeteinket, nem tudtuk megállítani a Vipers kulcsembereit. A Bajnokok Ligája csodálatos utazás volt számunkra, remélem a következő szezonban visszatérhetünk.

„TÖRTÉNJEN BÁRMI A VISSZAVÁGÓN, EZ ÖRÖKRE CSODÁLATOS EMLÉK MARAD” – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Catherine Gabriel, mielőtt csapata pályára lépett a nyolc közé jutásért a BL-címvédő Vipers otthonában. A magyar együttes egygólos hátrányból várta a második összecsapást, de a világbajnok francia kapus azt hiszem, nem számított arra a fogatókönyvre, amely végül az utolsó másodpercekben a Debrecen vesztét hozta. Pedig sokáig úgy tűnt, Szilágyi Zoltán lányai kihúzták ellenfelük méregfogát, és újabb csodát vihetnek véghez.

Támadásban – akárcsak az első mérkőzésen – ezúttal is Szabó Nina kezdte meg a gólgyártást, és már az első percben megduplázta a piros-fehérek előnyét. A párbajba természetesen a norvégok orosz világsztárja, Anna Vjahireva is beszállt, aki ezen a meccsen megszerezte századik találatát az elitsorozat aktuális kiírásban, de a Loki hatosfala rendkívüli határozottsággal állította meg a hazai támadókat. Bartulovic és Katrine Lunde is nagyszerűen avatkozott játékba, ezzel befagyasztva az eredményjelzőt, de a négyperces gólcsendet is a debreceniek törték meg. Az első meccset bokasérülés miatt kihagyó Vámos Petra jó cselezőkészségére nagy szükség volt, a hajdúságiak gyors középső hármasára ugyanis nehézkesen reagáltak a skandináv védők. Nem is bírta sokáig nézni csapata tehetetlenségét Hlavaty Tamás, aki már az első negyedórában kikérte idejét. Bár közelebb zárkóztak az északiak, Szabó Nina a legváratlanabb pillanatokban újabb briliáns megoldásokkal rukkolt ki, és a 20. percben már hatodszor talált be – tette mindezt hibátlan teljesítménnyel. Míg a házigazda a beálló megjátszásával erőlködött, a másik oldalon játszi könnyedséggel jöttek a gólok, így a félidő hajrájában már öt is volt közte.

Kérdés volt, hogy a szünet után tartani tudja-e gyors és pontos játékát a Loki, hiszen arra számítani lehetett, hogy Bartulovic 48 százalékos védési mutatója nem tartható hatvan percig. A válasz nem váratott sokat magára: rögtön a kezdés után kettős emberhátrányba került a Debrecen, de tartósan így sem tudott közelíteni a Vipers. Egy támadásnál Tamara Haggerty ijesztett rá a társakra – az ellenfél hatosán belül fogott talajt, és sírva kapott a térdéhez, de szerencsére később visszatért a pályára. Aztán felpörögtek az események: Bartulovic fogta meg Vjahireva hetesét, majd kétszer is labdát szerzett a DVSC, de a 21. vendégtalálat sokáig váratott magára. Negyedórával a vége előtt aztán ismét a szakadék szélére kerültek a cívisvárosiak – előbb két gólra jött vissza, majd egyenlített a címvédő, összesítésben ismét átvéve a vezetést. A hajrá igazi ki-ki csatát hozott, de a csereként beálló Catherine Gabriel fontos pillanatokban védett: előbb Jamina Roberts ziccerét, majd egy szélről érkező lövést fogott meg. Sajnos az utolsó szó így is a Vipersé lett, amelyet Lois Abbingh három másodperccel a vége előtt tovább lőtt a negyeddöntőbe, ahol a Győri Audi ETO KC lesz az ellenfele.