A németek és a spanyolok is könnyed sikerrel nyitották az olimpiai selejtezőt

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.14. 20:06
Johannes Golla hét góllal segítette győzelemre Németországot (Fotó: Getty Images)
A férfi kézilabda olimpiai selejtező első fordulójában Németország 41–29-re nyert Algéria ellen, míg Spanyolország szintén 12 góllal, 39–27-re győzött Bahrein ellen.

A spanyolországi Granollersben a házigazdák Bahrein ellen kezdtek. A Bíró Ádám, Kiss Olivér bírópáros által vezetett találkozón Spanyolország nagyon erősen indított, és 12 perc játék után már 10–2-re vezetett. Ez megadta a mérkőzés alaphangját; Bahrein ugyan egyszer még hat gólra felzárkózott, ám a végeredmény 39–27 lett a házigazdának.

A spanyolok legjobbja Daniel Fernández Jiménez volt, aki mind a nyolc lövését értékesítette, míg a vendégek részéről a hét gólt szerző Ali Eid bizonyult a legeredményesebbnek.

Több mint tízezer szurkoló látogatott ki Hannoverbe a Németország–Algéria találkozóra. A házigazdák öt perccel az első félidő vége előtt hét góllal elléptek Algériától, de az afrikai csapat 16–13-ra közelített a szünetre. A második játékrész első tíz percében megmaradt a kisebb különbség, ezt követően azonban a németek rákapcsoltak és folyamatosan növelték az előnyüket. Tíz perccel a vége előtt már tízzel mentek, a végeredmény 41–29 lett.

A németek legeredményesebbje a 13 lövésből tíz gólt szerző Renars Uscins volt, de Johannes Golla is hét találatig jutott.

A másik hannoveri mérkőzésen Ausztria az első félidőben tartotta magát Horvátországgal. A második játékrészben viszont a horvátok magasabb fokozatba kapcsoltak és a kilencgólos Ivan Martinovic vezérletével 35–29-re behúzták a találkozót. A következő fordulóban szombaton a németek a horvátokkal, míg Algéria Ausztriával találkozik.