Női kézi NB I: az MTK Budaörsön, a NEKA Kozármislenyben nyert

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.17. 20:08
Fotó: mtk.hu
Vendégsikerek születtek a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Végig vezetve nyert a magabiztos játékkal előrukkoló MTK, míg a Budaörs csak az eredmény után futott. A hazaiak legjobbja az ötgólos Uhrin Lili volt, míg a fővárosiak részéről Farkas Johanna hét találatig jutott.

Nem sok vizet zavart a hazai pályán játszó Kozármisleny a NEKA ellen, noha az első félidő még szoros volt, s a szünetben négy gól volt a somogyiak előnye. A fordulás uton elhúzott a balatonboglári együttes, s a fejenként négy gólt dobó Bató Lili, Faragó Lea, Molnár Dorottya, Miklós Kitti, Wald Kíra ötösfogat vezérletével kilencgólos sikert könyvelhetett el.

NŐI KÉZILABDA NB I
BUDAÖRS–MTK 25–31 (11–16)
Budaörs, 650 néző. V: Sándor, Szabó B.
BUDAÖRS: Vártok R. – Vártok T., Schneider, Gorilszka 1, Hudák 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Tóth M. 2. Csere: Mistina (kapus), Gergely-Zsigmond 2 (1), Uhrin 5, Pálos-Bognár 2, Szövérdffy-Szabadfi 2, Szekerczés 4 (3), Szabó-Májer 2, Mlinkó 1. Edző: Buday Dániel
MTK: GYŐRI B. 1 – ANDRÓCZKI 5, DAKOS 5, Weisheitel, Mészáros-Mihálffy, FARKAS J. 7 (3), Fekete B. Csere: Szőke (kapus), POCZETNYIK L. 5, Papp D. 1, Kekezovity 4, Ferenczy F. 1, Pelczéder 2, Kobela, Koczka, Török L. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 3–6. 18. p.: 4–10. 24. p.: 7–14. 30. p.: 11–15. 34. p.: 12–20. 34. p.: 12–20. 38. p.: 14–24. 44. p.: 15–27. 47. p.: 18–28. 54. p.: 20–30. 58. p.: 23–30. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/6, ill. 3/3
Buday Dániel: – Katasztrófális mérkőzésünk volt. Támadásban, védekezésben, kapuban gyakorlatilag csődöt mondtunk. Próbálkoztunk meccs közben pár dologgal, ám nem sikerült semmi. Reméljük, időben jött pofon volt a mai.
Vágó Attila: – Az első félidőben sikerült megállítani a Budaörs játékát. Fegyelmezettek voltunk, ha a védelem elcsúszott, a kapuból jött a segítség. Nekünk szinte minden bejött, a házigazdáknak semmi. Értékes pontokat szereztünk, ugyanakkor hosszú még a bajnokság.

KOZÁRMISLENY KA–NEKA 20–29 (10–14)
Kozármisleny, 600 néző. V: Hargitai, Markó
KOZÁRMISLENY: Pusztai – GRÉNUS 3, Brettner 2, Tobak, SCHEFFER 4, Bánfai V. 2, Szatmári M. 1. Csere: Wichmann, Szabó Luca (kapusok), Imrei N. 1, Imrei R. 1 (1), Hadnagy 1, Halász 1, Grosics 3 (3), Kecskés 1. Edző: Gyulay László
NEKA: CSAPÓ Kincső 1 – Molnár D. 4, Lapos 2, BATÓ 4 (1), Győri V. 3, FARAGÓ LEA 4, WALD 4 (1). Csere: ZAJ (kapus), Alaxai, Munteanu-Korodi, Keceli-Mészáros, Kriston 1, Miklós 4, Petruska, Berei, Fazekas V. 2 (1). Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–1. 10. p.: 3–6. 16. p.: 5–8. 23. p.: 6–12. 28. p.: 9–14. 33. p.: 11–15. 42. p.: 13–20. 53. p.: 16–26. 58. p.: 19–27. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 5/3
Gyulay László: – Nehéz volt az elején lelket önteni a csapatomba. Nekünk elsősorban magunknak kell bebizonyítanunk, hogy alkalmasak lehetünk az NB I-re. Nem szabad lehorgasztanunk a fejünket a továbbiakban sem.
Bakó Botond: – Az elmúlt heti sikerünk után is a földön kellett maradnunk, nem „lebeghettünk”, alázattal készültünk. Nem számítottam ekkora különbségre, mert itt már több ellenfél is nagyon megizzadt. A kapusaink mellett mezőnyben is többen sokat tettek hozzá a sikerünkhöz.