Férfi kézi NB I: az FTC hazai pályán megverte a Gyöngyöst

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.27. 19:50
A Ferencváros legyőzte a Gyöngyöst (Fotó: gykk.hu)
A férfi kézilabda NB I 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Ferencváros 35–30-ra nyert hazai pályán a Gyöngyös ellen.

A gólgazdag első félidőt 20–18-ra nyerte meg az FTC. A második játékrészt remekül kezdték a hazaiak, és hat gólra növelték előnyüket a Gyöngyössel szemben. A vendégek ezt követően már nem tudtak lényegesen közelíteni, az FTC 35–30-ra behúzta a meccset, sorozatban nyolcadik tétmeccsét nyerve meg.

A ferencvárosiaknál Nagy Bence nyolc gólig jutott, a Gyöngyös legeredményesebbje a kilenc gólt dobó Potisk Martin volt.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
16. FORDULÓ
FTC-GREEN COLLECT– HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 35–30 (20–18)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Horváth P., Marton
FTC: Borbély – Imre B. 4, BOGNÁR A. 6, Lékai 2, Füzi 2, PRAINER 6, Szepesi. Csere: BALOGH Á. (kapus), J. Mikita, Pető 1, NAGY BENCE 8 (5), Balogh Zs. 2, Pordán, Debreczeni 1, Bujdosó 3.  Edző: Pásztor István
GYÖNGYÖS: TOMICS 1 – Jaros 2, Ubornyák 4 (1), Hegedűs M. 2, Bodor 2, POTISK 9, Varsandán M. 2 (1).  Csere: Podoba (kapus), Jóga 1, SCHMID 3, Gráf 1, Edwards, Lakosy 1, Kovács G. 2.  Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása.  11. perc: 5–7. 19. p.: 11–13. 23. p.: 15–14. 38. p.: 25–20. 48. p.: 27–25. 54. p.: 32–27. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/2
Pásztor István: – Feszült voltam a mérkőzés előtt, mert jobban készültem rá, mint néhány játékosom. Ismét kellett egy kis eligazítás a szünetben a csapatnak, de most már van egy újabb védekezési formánk a hatosfal mellett, a nyitott is jól működött. Örülök Balogh Ádám sikeres bemutatkozásának.
Bíró Balázs: – Megérdemelten nyert a Fradi, készültünk, erőlködtünk, de esélyünk sem volt. Európa-kupa-esélyes csapattal játszottunk, lehet, hogy ennek az eredménynek a legjobban a következő ellenfelünk, a Komló örül.