Bánhidi: Ha így tudunk játszani, akkor nem csak a továbbjutásról kell beszélni

N-P. T.N-P. T.
2024.02.16. 09:11
Bánhidi Bence szerint már nem csak a továbbjutásról kell beszélni (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában az OTP Bank-Pick Szeged 29–27-re legyőzte a Kolstadot, és ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé. A találkozó után a 8 gólos Bánhidi Bencével és Szita Zoltánnal beszélgetett az NSO Tv stábja.

Szita Zoltán elégedett volt a találkozó után.

„Az első félidőben ki tudtunk alakítani egy nagyobb különbséget, amit a norvégok a szünetre ledolgoztak, aztán a második félidőben fej-fej mellett mentünk végig. Nagyon kiélezett mérkőzés volt, nagyon boldog vagyok, hogy végül miénk lehetett a két pont.”

Videónkban beszélgetünk arról, hogy csak a második félidőre szállt be a mérkőzésbe; hogy mennyire akartak visszavágni a Norvégiában elszenvedett súlyos vereségért; hogy mennyire mélyről jöttek vissza, miután 10 napja Gyöngyösön vereséget szenvedtek, illetve, mik a céljaik a hátralévő 3 BL-meccsen.

Bánhidi Bence elárulta: tisztában voltak azzal, hogy kemény meccs lesz.

„Így is készültünk, és ezt is kaptuk a pályán. Tényleg le a kalappal előttünk, hiszen ma mindenki kétszáz százalékot adott, tudta mindenki, hogy miről van ma szó. Nem adta fel egy percre sem a norvég együttes, mentünk az ötre, aztán visszajöttek, sőt a vezetést is átvették a második félidőben. Azt gondolom, hogy mentálisan ma nagyon rendben voltunk, nagyon együtt volt a csapatunk.”

Az NSO Tv videójában beszél arról, mennyire volt mentálisan nehéz feladat, amikor a Kolstad rendre visszakapaszkodott. A gyöngyösi botlásról vele is beszélgetünk, illetve Bánhidi kijelenti: ezzel a játékkal a továbbjutásnál merészebb álmaik is lehetnek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT
11. FORDULÓ
OTP Bank-Pick Szeged–Kolstad (norvég) 29–27 (15–13)
Szeged, 4491 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok).
SZEGED: MIKLER R. – Bombac 1, Garciandia 1, Kalaras, BÁNHIDI 8, Bodó, Frimmel 4. Csere: Imsgard (kapus), SOSTARIC 6, Mackovsek 2, MARTINS 3, Szita 2, Jelinic, Sztepancic 2. Edző: Kárpáti Krisztin
KOLSTAD: BERGERUD – GUDJONSSON 8 (2), SETTERBLOM 5, Sagosen 2, Gullerud 3, LYSE 7 (1), Aalberg 2. Csere: Johannessen, Eck Aga, Hald, Rönning, Björkas. Edző: Stian Nilsen
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 8. p.: 4–4. 11. p.: 5–6. 17. p.: 10–6. 21. p.: 11–7. 25. p.: 12–10. 28. p.: 14–11. 35. p.: 16–15. 40. p.: 18–18. 43. p.: 21–18. 51. p.: 23–23. 54. p.: 24–25. 56. p.: 26–25. 58. p.: 26–26. Kiállítások: 8, ill. 4 perc: Hétméteresek: –, ill. 4/3