Női kézi NB I: az MTK, a Dunaújváros és a Békéscsaba is három góllal nyert

2024.01.13. 19:50
A NEKA vendégeként nyert az MTK (Fotó: Facebook/Nemzeti Kézilabda Akadémia)
Az MTK a NEKA otthonában, a Dunaújváros pedig házigazdaként a Kisvárda ellen nyert 31–28-ra a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Az egy órával később kezdődő meccsen a Békéscsaba megismételte az előző két találkozó eredményét.

A NEKA kieső helyen álló csapatának Zaj Klára 13 védése és Faragó Lea kilenc gólja is kevés volt a pontszerzéshez. A túloldalon Szabó Nina volt a legeredményesebb hat találattal.

A Dunaújváros mezőnyjátékosai közül csak Csáki Zsófia nem talált a hálóba, Krupják-Molnár Beatrix nyolc gólt lőtt. A várdaiak kapusának, Torda Vanessának 13 védése volt.

A csabaiak hazai pályán nyertek három góllal a sereghajtó Kozármisleny ellen. Szabó Dóra 11 védéssel, Marija Lanistanin nyolc góllal járult hozzá a sikerhez.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 31–28
(14–11)
Dunaújváros, 450 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Agócs 3, Trawczynska 2 (1), SZALAI B. 4, PARÓCZY 3, Horváth P. 2, KRUPJÁK-MOLNÁR 8 (3). Csere: Wéninger, Bartók (kapusok), Nick 1, BOUTI 3, Kopecz 1, Gajdos 1, Moreno 1, Csáki Zs., Sallai N. 2. Edző: Paic Róbert
KISVÁRDA: TORDA – Gém 1, Szabó Lili 1, Novak 1, Juhász Gréta 3, Kovalcsik B. 1, Makó 3. Csere: BUCSI 6 (3), MIHARA6, Djatevszka 1, SISKA 5. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 13. p.: 8–4. 29. p.: 12–11. 33. p.: 16–12. 42. p.: 22–17. 53. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Paic Róbert: – Jól kezdtünk, húsz percig remekül működött a nyitott védekezésünk. Utána kisebb hullámvölgybe kerültünk. A második félidőben is sokat dolgoztunk a győzelemért. Döntetlenközeli meccs volt, de csapatként mindig tovább tudtunk lendülni, a góljaink jól eloszlottak játékosaink között, miközben voltak jó egyéni teljesítmények is.
Józsa Krisztián: – Hihetetlenül kaotikus mérkőzés volt. A végjátékban a kissé higgadtabb csapat nyert, mi kulcsszituációkban hibáztunk. Végig futottunk az eredmény után, ami rengeteget kivett belőlünk, ám ez nem mentség. Megérdemelten győzött a kevesebbet hibázó együttes.

NEKA–MTK BUDAPEST 28–31 (13–15)
Balatonboglár, 250 néző. V: Nagy F., Túróczy
NEKA: Csapó Kincső – MIKLÓS K. 5, Lapos 2, Bató 4 (3), Győri V. 1, FARAGÓ LEA 9 (1), Wald 2. Csere: ZAJ (kapus), Petruska, Keceli-Mészáros 1, Kriston, Munteanu-Korodi 1, Alaxai 2, Pálmai 1, Molnár D. Edző: Bakó Botond
MTK: Győri B. – ANDRÓCZKI 4, Mészáros-Mihálffy 1, SZABÓ NINA 6, Dakos 1, POCZETNYIK 4, Fekete B. 2. Csere: Szőke (kapus), WEISHEITEL 2, Pelczéder 2, Kekezovics 3, FARKAS JOHANNA 4, Koronczai 2, Papp D. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 10. p.: 6–6. 13. p.: 6–9. 20. p.: 11–13. 30. p.: 11–14. 36. p.: 16–15. 41. p.: 22–20. 45. p.: 22–23. 51. p.: 26–26. 54. p.: 26–29. 58. p.: 28–29
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0
Bakó Botond: – Az első félidőben lassabban kézilabdáztunk, a másodikban ritmust tudtunk váltani, amikor stabilabb lett a védekezésünk és a kapusteljesítmény. A folytatásban szétesett a védelmünk, így megint fordult a találkozó állása. Az MTK keretében több nagy csatát megélt játékos található, bennük megvan az a higgadtság és tapasztalat, ami egy ilyen mérkőzésen kell.
Vágó Attila: – Mindkét csapat alaposan felkészült a másikból. Az első félidőben volt két-három gólos előnyünk, de nem tudtunk elhúzni, utána még egy lapáttal rátett az ellenfelünk és fordított. Védekezést váltottunk, amivel hibára tudtuk kényszeríteni, újra átvettük a vezetést. A hajrában sokat jelentett a tapasztalat.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE–KOZÁRMISLENY KA 31–28 (16–14)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Bócz, Wiedemann
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Aranyi V., LANISTANIN 8 (2), ROMÁN 6, MAYER 5, Gyimesi 3, Szondi 4. Csere: SZABÓ D., Madera-Domokos (kapusok), Bencsik B., Termány, Kukely K., Török F., HORVÁTH G. 5. Edző: Rác Sándor
KOZÁRMISLENY: Pusztai P. – Bánfai V. 3, GRÉNUS 3, Lengyel L., SCHEFFER 5, Tobak 2, Szatmári 3. Csere: Wichmann (kapus), Grosics 4 (4), Zsemberi 2, Imrei N. 4, Kecskés, Hadnagy 2, Imrei R. Edző: Gyulay László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 10. p.: 6–6. 13. p.: 10–9. 21. p.: 12–10. 29. p.: 14–13. 33. p.: 17–14. 43. p.: 23–17. 49. p.: 25–22. 52. p.: 27–22. 55. p.: 29–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Rác Sándor: – Nagyon felkészültünk, és most támadásban sem követtünk el olyan hibákat, mint legutóbb a kupamérkőzésen. Amit kértem a játékosoktól, megcsinálták, azt viszont sajnálom, hogy a szélekről sok gólt kaptunk. A második félidőben megszerzett öt-hat gólos előnyünk ezúttal elégnek bizonyult a győzelemhez.
Gyulay László: – Az első félidő derekán összeállt a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is feljavult, de a lerohanásokat nem tudtuk megállítani. A szünet után a védekezésünkre nem lehetett panasz, a támadójátékban voltunk idegesebbek. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, viszont bosszant, hogy hiába készültünk nagyon Mayer Szabinára, nem tudtuk semlegesíteni, sorsdöntő gólokat és kiállításokat kaptunk róla.

1. Mosonmagyaróvár 12 11 1 420–322 +98 22
2. Győr 12 10 2 438–279 +159 20
3. FTC 10 10 377–250 +127 20
4. Debrecen 11 10 1 349–264 +85 20
5. Vác 11 5 6 290–302 –12 10
6. Vasas 11 4 2 5 279–309 –30 10
7. Dunaújváros 11 5 6 289–350 –61 10
8. Budaörs 11 4 1 6 308–338 –30 9