Női kézi El: kikapott Málagában a Mosonmagyaróvár

D. S. B.D. S. B.
2024.01.21. 19:41
Gyurka Jánosék először kaptak ki az El csoportkörében (Fotó: Nagy Gábor)
Elszenvedte első vereségét a Motherson Mosonmagyaróvár a női kézilabda Európa-liga csoportkörében, miután a 3. fordulóban 29–26-ra kikapott a spanyol Costa del Sol Málaga otthonában.

Az első két körben a román Targu Jiut hazai pályán, a norvég Solát pedig idegenben legyőző Lajta-partiakat óriási csatára késztette vendéglátója, a spanyol Costa del Sol Málaga.

Az első percekben még a hazaiak irányítottak, azonban Gyurka Jánosék a 6–5-ös hátrányra egy 3–0-s sorozattal válaszoltak. Hiába vezettek viszont az első félidő közepén Tóth Eszterék, a szünet előtti perceket alaposan megnyomta a Málaga, s 16–12-vel fordulhatott.

A második félidőben nagy energiákat mozgósított az MKC, de így is csak két gólra tudta megközelíteni ellenfelét, amely egy újabb jó periódussal már a hajrá előtt eldöntötte a lényegi kérdéseket, amikor többször vezetett öt góllal. Gyurka Jánosék a hajrát is alaposan megnyomták, megint visszajöttek két gólra, de pontot már nem tudtak szerezni és elszenvedték első vereségüket az El-csoportkörben.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ, D-CSOPORT
COSTA DEL SOL MÁLAGA (spanyol)–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 29–26 (16–12)
Málaga, 3058 néző. V: Karitszosz, Naszkosz (görögök)
MÁLAGA: CASTELLANOS – E. Jiménez 3, Medeiros, Eizagirre, ROMERO 5, Doiro 3, S. JIMÉNEZ 5. Csere: BITOLO 8 (3), ARDERÍUS 1, Baldomero 1, Cuadrado 1, Lima, Vela, Medeiros 2. Edző: Jesús Gallardo
MKC: Szemerey – Sztankovics, Albek 4, Tóth G. 3, Pásztor 4, Tóth E. 4 (2), Stranigg 2. Csere: HADFI (kapus), Ivancok 4, Lancz 2, Schatzl Natalie 3, Faragó Luca. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–3. 8. p.: 4–5. 13. p.: 6–8. 27. p: 14–10. 37. p.: 18–16. 43. p.: 19–18. 48. p.: 24–20. 54. p.: 26–23. 57. p.: 27–25. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Gyurka János: – Megérdemelten győzött a Málaga, jobb volt nálunk. A huszadik perc után a spanyolok öt–egyes szériája megbillentett minket. Tudtuk, hogy a hazaiak taktikailag nagyon érettek, képzettek, és ez döntő faktor volt. Egy az egy és kettő a kettő ellen is olyan támadásokat vezettek, ami a legmagasabb szintet képviselte, ezek levédekezésében sajnos nem voltunk jók. Hátrányban szerettünk volna gyorsan felzárkózni és megint dominálni, de ez sokszor kapkodásba csapott át, idegesen játszottunk. A csapat küzdeni tudása dicséretes volt, nagyon akartak a lányok, ám ez néha görcsösségbe ment át.

A D-csoport állása: 1. Mosonmagyaróvár (91–84) 4 pont, 2. Sola (94–83) 4, 3. Málaga (86–77) 4, 4. Targu Jiu 0