Női kézi-vb: hiába tartotta magát sokáig, kikapott Csehország a németektől

S. B.S. B.
2023.12.15. 12:58
Emily Bölkék az ötödik helyért játszhatnak (Fotó: Getty Images)
A női kézilabda-világbajnokság helyosztóján Németország 32–26-ra legyőzte Csehországot, így vasárnap az vb ötödik helyéért játszhat.

Az egyik legerősebbnek kikiáltott német gárda a negyeddöntőben Svédországtól kapott ki fájdalmasan, öt góllal, míg a cseheket a franciák verték meg nagyon simán, így a két gárda most a helyosztón csapott össze egymással.

Az első percekben összeszedetlennek tűntek a felek, de aztán sikerült bemelegedniük – a németeknek legalábbis biztosan. Minkét oldalon láthattunk szép megoldásokat, ám a cseh védelem egyáltalán nem állt össze, így öttel el tudott lépni a német válogatott, a fordulás előtt azonban – elsősorban Petra Kudlácková fantasztikus védéseinek köszönhetően – két gólra felzárkóztak a csehek.

A második játékrészt is rosszul kezdte a cseh válogatott és úgy tűnt, már a kapusteljesítmény sem menti meg. Nagyon hamar hétgólosra nőtt a német előny, amit a meccs végéig csak eggyel tudtak csökkenteni a csehek, így érvényesült a papírforma.

A győztes németek az ötödik helyért játszhatnak vasárnap, míg a csehek a legjobb esetben is már csak hetedikek lehetnek.

A Ferencvárosban játszó Emily Bölk öt lövésből két gólt tudott szerezni, emellett kiosztott hat gólpasszt.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)
AZ 5–8. HELYÉRT, HERNING
Németország–Csehország 32–26
(14–12)
Legjobb dobók: Leuchter 6, X. Smits, Lott, Berger 4-4, ill. Jerábková 6, Zachová, Kuxová 4-4