Női kézi NB I: a NEKA ellen is nyert, továbbra is hibátlan az FTC

T. Z.T. Z.
2023.12.30. 17:48
Klujber Katrin hat gólig jutott a NEKA ellen (Archív fotó: Balogh László)
Az FTC hazai pályán magabiztosan, 38–26-ra legyőzte a NEKA-t a női kézilabda NB I 10. fordulójának szombat délutáni találkozóján, és megőrizte hibátlan mérlegét.

Papíron könnyű feladat várt a tabella harmadik helyén álló, de két mérkőzéssel kevesebbet játszó, még veretlen FTC-re az év utolsó bajnokiján. A zöld-fehér együttes az utolsó előtti helyezett, fiatalokra építő NEKA-t látta vendégül az Elek Gyula Arénában, minden adva volt tehát a hazai gálaelőadáshoz – ebben bíztak legalábbis az FTC-hívek, akik szép számban kilátogattak a találkozóra szilveszter előtt.

Ehhez képest az első percekben kimondottan jól tartotta magát a NEKA, a 4. percig fej fej mellett haladtak a felek, sőt Bató Lili egymás utáni két találatával a 9. percben 5–4-re még vezetett is a vendégcsapat. Ezután azonban fokozatosan kinyílt az olló, Klujber Katrin, Márton Gréta és Angela Malestein vezérletével a félidő felétől megiramodott és átvette az irányítást a Fradi. A 24. percben már hét gól volt a különbség a hazaiak javára, s bár a szünet előtt még próbált zárkózni a NEKA, a félidőben biztosan, 20–12-re vezetett az FTC.

A második félidőben Kisfaludy Anett is elkapta a fonalat a Fradinál – a beálló nevéhez zsinórban három gól fűződött a 36. és a 38. perc között –, a különbség pedig tovább nőtt a felek között. Az utolsó tíz perc kezdetekor tíz góllal mentek a ferencvárosiak, akik a lefújásig még kettővel megfejelték előnyüket, így 38–26 lett a meccs vége.

A hazaiaknál Klujber hat, Márton, Malestein és Kisfaludy 4-4 gólnál állt meg, a NEKA-nál pedig dicséret illeti Bató Lilit, aki nyolc gólt szerzett. Említést érdemel, hogy a fővárosiaknál sérülés után visszatért a kapuba Janurik Kinga, aki a szünetben váltotta Böde-Bíró Blankát.

Újabb győzelmével az FTC megőrizte százszázalékos mérlegét a bajnokságban, és továbbra is lépéselőnyben van a már kétszer alulmaradó Győrrel szemben.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–NEKA 38–26 (20–12)
Elek Gyula Aréna,
1000 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
FTC: Böde-Bíró – Malestein 4, KLUJBER 6, Lekics 2, Edwige 1, Bölk 3, Márton G. 4. Csere: Janurik (kapus), Tomori, Simon P. 3 (2), Cvijics 3, Kisfaludy 4, Kovács A. 2, KUKELY A. 3, Hársfalvi 3, Kármán. Edző: Allan Heine Pedersen
NEKA:
Csapó Kincső – Molnár D. 1, Lapos 3, BATÓ 8 (5), Győri V. 1, Faragó L. 4 (2), Wald. Csere: Zaj (kapus), ALAXAI 4, Keceli-Mészáros 1, Munteanu-Korodi 1, Pálmai, Petruska, Berei, Miklós K. 3, Körtvélyesi. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása:
6.p.: 4–2. 9.p.: 4–5. 12.p.: 7–6. 19.p.: 12–9. 25.p.: 18–10. 32.p.: 21–14. 37.p.: 26–15. 41.p.: 29–18. 46.p.: 29–21. 52.p.: 33–24
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/7

Allan Heine Pedersen:
– Meg vagyok elégedve a lányok teljesítményével, örülök, hogy mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez. Bár a több csere miatt voltak hibák, a jó periódusok sem maradtak el sem védekezésben, sem támadásban. A NEKA megmutatta, hogy mire képes, és biztos vagyok benne, hogy sok csapatnak nehézséget fog okozni a bajnokságban.
Bakó Botond:
– Gratulálok a Ferencváros csapatának, úgy gondolom, hogy mindkét félidőben volt húsz-huszonkét percnyi jó játékunk, a maradék nyolc viszont mélypont volt, a koncentráció alábbhagyott. Meghatározó fiataljaink vannak, akik nagyon motiváltak és fejlődni akarnak. Jó úton haladunk, viszont a bennmaradásért óriási csata lesz, nagyon sokat kell még dolgoznunk. Tudjuk, melyek a reális mérkőzések, de elégedett vagyok a teljesítményével és a lányok motiváltságával is.